Skocz do zawartości

Inwazja pojazdów elektrycznych


ryhu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prawda, ja widziałem ostatnio fiatowski 0.9 turbo z przebiegiem 230 tys. i pewnie jeszcze dużo więcej przejeździ więc nie ma co tak tragizować z tą trwałością. Poza tym było trochę benzynowych wolnossaków, czy nawet ropniaków które ze zrobieniem 200tys, bez remontu miały duży problem:)

Edytowane przez heniek128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak powiem - najpierw proponuję pojeździć, potem się wypowiadać ;) Te małe silniczki z turbo są bardzo fajne do jazdy. A to, że nie przejadą 300 czy 400 tysięcy? Mnie to nie interesuje bo żadnym autem nie jeżdżę dłużej niż 5 lat.

Dziękuję ale pozostanę przy swoim 1.8 140KM. Na nowy mnie długo nie będzie stać, więc będę nim jeździł pewnie kolejne 10 lat :)

 

Samochody na prąd który przecież też trzeba wytworzyć np. spalając węgiel albo mazut, a potem utylizować te akumulatory.

To nic innego jak biznes i pogoń za nowinkami.

Te samochody mają sens tylko w krajach typu Islandia czy Holandia i tylko w kontekście emisji spalin. W Polsce obecnie melex bardziej truje powietrze niż spaliniak.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nielogiczne, Ziggi.

Biorąc pod uwagę skąd mamy prąd w Polsce, jak najbardziej. Podczas wytworzenia prądu potrzebnego na jeden kilometr powstaje więcej spalin, niż wytworzy ich samochód spalinowy przejeżdżając kilometr.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę skąd mamy prąd w Polsce, jak najbardziej. Podczas wytworzenia prądu potrzebnego na jeden kilometr powstaje więcej spalin, niż wytworzy ich samochód spalinowy przejeżdżając kilometr.

Tak Ci się wydaje, czy masz jakieś wiarygodne źródła?

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Ci się wydaje, czy masz jakieś wiarygodne źródła?

Mam siostrę, zajebiście mądrą i ogólnie zajebistą, ale niestety jest skrajnie lewacko-ekologiczna i działa bardzo pracowicie w organizacjach ekologicznych oraz w partii "zieloych". Sama bez żadnych tortur mi wyznała, że wszelkie dane i statystyki o tym świadczą, że tak jest na dzień dzisiejszy i niewiele się zmieni za naszego życia.

Te dane są niewygodne dla pewnych grup nacisku politycznego, poglądowego czy ekonomicznego, więc dyplomatycznie się o nich milczy... :)

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zigi, ale tu zapytano cię o źródła, dane, etc...

a ty wyskakujesz ze spiskiem, iluminatami, i, co gorsza, statystykami. a to już jest zuoooo...

na jakich podstawach twierdzisz, że "Podczas wytworzenia prądu potrzebnego na jeden kilometr powstaje więcej spalin, niż wytworzy ich samochód spalinowy przejeżdżając kilometr"? :P

ps. nie odsyłaj do yt, plisss... :D

"Gdybyśmy przyjęli założenia czysto moralne, to byśmy nigdy niczego nie mieli." kwa, kwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziggi , sory , ale z du.y takie porównanie - kilometr do jakiego kilometra? Kilometr kwadrat powierzchni czy długości do kwadratu. Jesli coś podajesz to rób to w miarę precyzyjnie.

Przejeżdżasz kilometr samochodem z silnikiem spalinowym. Uśrednione spalanie generuje określoną ilość spalin.

Przejeżdżasz kilometr samochodem elektrycznym. Zużywasz określoną ilość prądu, przy produkcji którego również powstały spaliny. Powstało ich więcej niż w pierwszym przypadku. Dotyczy to Polski i naszego prądu z węgla, bo ekologicznego mamy niewiele.

 

Dobre! Jedna pani, drugiej babie i tak powstaje plotka

Ja nie powtarzam plotek, tylko informacje których jestem pewien. Argument z siostrą jest faktycznie z dupy, ale nie pamiętam gdzie było wiarygodne źródło które widziałem na własne oczy. Nie zależy mi na przekonaniu Cię aż tak bardzo, żeby chciało mi się teraz tego szukać.

Jeśli masz takie życzenie, to uznaj że pie**olę kocopoły i żyj sobie w tej świadomości.

Pozdrawiam serdecznie.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mogę dziś upalić buggy czy stasiek z buberem mnie dojada ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...