Skocz do zawartości

No Budget Cup


qunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

weź poprawkę na to, że ten czas wykręcił gość nie z pierwszej łapanki (nie będę się spierał czy to był Gwen ale ja kojarzę Andy'ego Meklau'a na tym sprzęcie na jednym z moto-popołudni w 2012r)

na F3, na gumach używkach (pilotach powerach) wykręciłem w zeszłym roku 1:51 z hakiem

plan jest taki aby zejść poniżej 1:50 ;) - jeśli się uda to będę z tego mega zadowolony

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kawałek blachy mocowanej do wahacza by ci nie wciągnęło stopy pomiędzy łańcuch a koło łańcuchowe

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego?

sprzęt tani w zakupie i w eksploatacji a funu da także sporo

gdy leciał puchar gs500 z tego co pamiętam kręcili czasy w okolicach dwóch minut

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to jest wyścig, gs po prostu nie ma szans, będzie dublowany. A kręcili z tego co pamiętam 2:05 i to najlepsi, czyli będą dostawać minimum 15sekund na okrążeniu i tylko przeszkadzać. Do rekreacyjnej jazdy, czemu nie? Ale jeśli gs ma się ścigać z gsxr to chyba jest to bezsensu.

Edytowane przez heniek128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale z drugiej strony taki sprzęt w takim cyklu zawodów idealnie spełnia założenia "pojeżdżenia po torze i doskonalenia techniki jazdy", które niektórzy uskuteczniają, bo lubią się stopniowo wdrażać w temat i zaczynać od mniejszej pojemności (piszę poważnie, bez żadnej szydery!). Oczywiście domyślam się, że po pierwszym starcie taka osoba zacznie się zastanawiać, co robić, żeby jednak mieć sprzęt bardziej konkurencyjny, ale... kilka startów na GSce może być fajne, a dzięki temu można sobie wyrobić jakiś pogląd na to, co dalej. A dalej można iść albo w kierunku pucharów (może Aprillia 125?), albo w kierunku szybszego sprzętu <1997, albo z pełną świadomością i jakimś już doświadczeniem do Pretendenta/Rookie. Przynajmniej taka osoba będzie przyzwyczajona do tego, że jedzie sprzętem totalnie niekonkurencyjnym w stosunku do czołówki dowolnej z powyższych klas :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem raz na SpeedDay'u w Poznaniu na maszynie bardziej turystycznej mającej 77 koni i muszę przyznać, że było to mocno frustrujące doświadczenie. Lepiej się do tego mentalnie przygotować ;)

Wysyłane z mojego PCta za pomocą klawiatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem raz na SpeedDay'u w Poznaniu na maszynie bardziej turystycznej mającej 77 koni i muszę przyznać, że było to mocno frustrujące doświadczenie. Lepiej się do tego mentalnie przygotować ;)

Raz na Pawelcu dogoniłem za niemieckimi moto, gość na winklach wymiatał ostro, po kształcie wywnioskowałem, że to zzr 600.

Siadłem mu na ogonie ale jechał idealnym torem jazdy i dobrą prędkoscią i nie było jak ugryźć. Szybkie porównanie w głowie - mój ma 95 koników a zzr 98, na prostej mi ucieknie, więc nie ma co go atakować na wyjściu, przycupnę w jego tunalu aerodynamicznym, opóźnię hamowanie w ostatnim winklu i go wezmę.

Na prostej coś tak cherlawo mu się rozpędzał, aż żałowałem, że jednak nie zaryzykowałem i go nie brałem na wyjściu, przez to jeszcze wziął mnie wyprzedzony wcześniej gsxr.

Ale już wejście ostatni winkiej i na pełnej k*rwie z iskrami z podnóżka i tłumika wzięłem gościa.

 

Później tu z forum dowiedziałem się, że to było zzr 250.

Jak robił winkle to szacunek dla gościa.

 

_Ra_ trzeba było sie skupić na winklach i zaskoczyć jakiegoś gościa ;)

Do tego jak wyprzedza sie dużo mocniejsze motocykle w winklach to mały rosnie o kilka cm :)

 

 

Edit:

Ale nie o tym miałem pisać.

 

Wyścig zxr'ów, yzf, fzr, stare cbr'ki, zobaczyć coś takiego marzenie.

Edytowane przez spiwor

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Ra_ trzeba było sie skupić na winklach i zaskoczyć jakiegoś gościa ;)

Do tego jak wyprzedza sie dużo mocniejsze motocykle w winklach to mały rosnie o kilka cm :)

 

Gdy się wreszcie pogodziłem, że wszyscy mnie wyprzedzają (oprócz jednego, ale to była jak wyżej 250tka - od razu się domyśliłem) na prostych, to skupiłem się na zakrętach i (szczególnie) na dohamowaniach i odzyskałem humor :icon_twisted: Ale początek był mocno depresyjny.

Wysyłane z mojego PCta za pomocą klawiatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

w najnowszym wydaniu kwartalnika Swoimi Drogami art. o pucharze Motoyoungtimer ;)

do ściągnięcia tutaj: http://swoimidrogami.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=65&Itemid=28

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pewnie określi regulamin szczegółowy konkretnej rundy - pewnie to będzie różnie wyglądało w zależności od tego, czy runda będzie wspólna z Alpe Adria czy nie. niemniej na tą chwilę nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci na to pytanie

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...