Skocz do zawartości

Sprowadzanie motocykla z krajow Unii Europejskiej - poradnik


Rekomendowane odpowiedzi

Może się powtórze ale przegrzebałem szukajką i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi....

 

Chce kupić motocykl , który był jakiś czas temu sprowadzony do kraju np 6 m-cy temu , i mam pytanie czy moge bez problemu zarejestrować motocykl na siebie od razu na podstawie umowy z gościem który sprowadził motocykl ? czy on musi najpierw zarejestrować a potem ja przerejestrować na siebie ??

 

Help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam problemy z zarejstrowaniem skuterka przywiezionego z Hiszhanii,mam fakture i tlumachenie,na fakturze pisze ze nie byl rejestrowany ma3900km,ktos juz tak robil ale u mnie chca homologacje jak ja to mam zrobic motorower jest juz w Polsce zrobilem juz przeglad ojciec chodzi po urzedach ,co robic,ratunku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problemy z zarejstrowaniem skuterka przywiezionego z Hiszhanii,mam fakture i tlumachenie,na fakturze pisze ze nie byl rejestrowany ma3900km,ktos juz tak robil ale u mnie chca homologacje jak ja to mam zrobic motorower jest juz w Polsce zrobilem juz przeglad ojciec chodzi po urzedach ,co robic,ratunku!

mój brat jak rejestrował kiedyś Mercedesa VITO (jako ciężarowy) to załatwiał takie cos u delara Mercedesa sporo kosztował taki świstek ale wydali bez problemu

nie wiem moze byś musiał tak spróbować

swoja drogą czego to w urzędzie nie wymyślą żeby człowiekowi życie utrudnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko: jezeli motocykl jest juz sprowadzony do polski ale nie ma karty pojazdu to jakie dokumenty powinien posiad zeby nie miec problemow z wyrobieniem karty pojazdu i zarejestrowaniem??

 

Jaki jest koszt wyrobienia karty pojazdu??

 

Motor jest ok 200km stad pewnie nie ale sie zapytam moge nim wyjechac na droge czy tylko na przyczepke go brac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Oj, chyba kupię  motocykl w polsce...
jak chcesz moto powiązane sznurkami i poklejone poksyliną czy osmiorniczka to kupuj w polsce :-D tylko nie apomnij odrazu zamówić trumne u grabaża :twisted:

 

[ Dopisane: 19-07-2005, 14:28 ]

mam pytanko: jezeli motocykl jest juz sprowadzony do polski ale nie ma karty pojazdu to jakie dokumenty powinien posiad zeby nie miec problemow z wyrobieniem karty pojazdu i zarejestrowaniem????

 

 

niemiecką kartą pojazdu jest duży brief, jezeli jego nie masz, to kupiłeś moto bez papierów i nic z nim nie zrobidsz :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Oj' date=' chyba kupię motocykl w polsce...[/quote'] jak chcesz moto powiązane sznurkami i poklejone poksyliną czy osmiorniczka to kupuj w polsce :-D tylko nie apomnij odrazu zamówić trumne u grabaża :twisted:

 

[ Dopisane: 19-07-2005' date=' 14:28[/i'] ]

mam pytanko: jezeli motocykl jest juz sprowadzony do polski ale nie ma karty pojazdu to jakie dokumenty powinien posiad zeby nie miec problemow z wyrobieniem karty pojazdu i zarejestrowaniem????

 

 

niemiecką kartą pojazdu jest duży brief' date=' jezeli jego nie masz, to kupiłeś moto bez papierów i nic z nim nie zrobidsz :-D[/quote']

 

musisz miec:

-brief (niemiecki dowod rejestracyjny)

-wymeldowanie z ich urzedu komunikacyjnego

-umowe zakupu ewentualnie fakture

-tlumaczenia tych wszystkich niemieckich dokumentow u bieglego tlumacza

w kraju wyrabiasz przeglad techniczny i kwit z urzedu skarbowego( maja na to 7 dni) o nie zaleganiu z Vatem lub oplaceniem vatu z tym wszystkim pomykasz do wydzialu komunikacji tam oplaty ,blachy i miekki dowod a po paru tyg. karta i dowod staly......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wiec pytanie, nieopacznie rozpoczalem temat ktory jak widac calkiem niezle sie juz rozwinal ;) Jade po fure do niemiec, ale jak wiadomo nie ma juz ubezpieczenia i tablic, czy w takim razie moge wziac tablice tymczasowe i ubezpieczenie wykupic takiez samo w Polsce pojechac kupic przykrecic i na nich wrocic??

:mrgreen:

 

[ Dopisane: 08-08-2005, 21:24 ]

KTOS COS WIE CZY DA SIE COS TAKIEGO ZROBIC ??

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
co z ta karta pojazdu?staniała?

 

Odpowiadam, bo nie widziałem, żeby ktoś sie pofatygował, a sprawa jest jak widze interesująca. Karta pojazdu NIE STANIAŁA, przynajmniej w odniesieniu do dużych motocykli (czy ktoś widział, żeby u nas coś staniało?? ;> ).

 

Jest natomiast pewna ciekawa i istotan informacja.

W moim wydziale komuniakcji (wwa, wiktorska, mokotow) opłaty za karte pojazdu pobiera sie już przy pierwszej wizycie, kiedy dostaje sie probny dowód. Trzeba więc miec przy sobie ok. 800 zeta na zaspokojenie pazerności administracji. Jezeli sie tych pieniedzy nie ma - to nici z rejestracji. i cala wycieczka na nic. Ten przepis obowiazuje od poczatku czerwca, jak sądze. Miejcie to na uwadze!!

Druga sprawa, a wlasciwie pytanie.

Moj brat chcial zaoszczędzic na tablicach probnych i przyjechal na niemieckich (z niemiec). W garsci ma umowe kupna od Krzyzaka.

Papiery niemieckie i tablice odeslal gosciowi ze dwa miechy temu celem ich wyrejestrowania i odeslania wymeldowania.

Na przesylke czeka do dzisiaj. Chcial oszczedzic 150 Eur, a tak jego XJ900 pokryla sie juz kurzem w moim garazu :buttrock:

Czy macie jakis pomysl na odzyskanie dokumentów?

Tu wczesniej ktos juz o podobnym wypadku pisal, ale moze jeszcze jakies opinie? Bede wdzieczny za pomoc, bo inaczej, to chyba bedzie musial kupic nowa rame i karter... :(

sorry za przynudzanie.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pozostaje ponowna podróż do byłego właściciela...

Uważajcie również przy kupnie motocykla sprowadzonego: zwolnienie z Vat-u może opłacić TYLKO ten kto sprowadza motocykl (do tego musi on również przetłumaczyć dokumenty), czyli osoba kupująca, ta która widnieje na umowie lub fakturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie sprowadzenia starego motocykla. Chciałbym sprowadzić sobie np. 12 lub 15 letni motorek. Jakie z tym są związane koszty? Dokładnie chodzi mi czy przy tych bardziej wiekowych motorkach też muszę wykupić kartę pojazdu?

 

Bo jezeli za moto zapłacę w Niemczech np. 1500 EURO, to prawie drugie tyle trzeba wydać na opłaty? Ni opłaca sie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...