Skocz do zawartości

Sprowadzanie motocykla z krajow Unii Europejskiej - poradnik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

planuję kupić motocykl z Irlandii Północnej. Sprzedawca z którym się kontaktuje proponuje mi następujące warunki, gdyż sam nigdy nie sprowadzałem motoru z zagranicy. Sprzedawca w cenę motoru wlicza transport statkiem motoru do Polski, jak i pokrywa ewentualne koszty zwrotu towaru i to po okazyjnej cenie.Sprzedawca zaproponował takie rozwiązanie, które jak twierdzi zabezpieczy tranzakcie z obu stron. Wpłacam pieniądze za motocykl na konto firmy przewozowej. Po otrzymaniu wpłaty motor zostaje transportowany statkiem do Polski. Po otrzymaniu motoru mam 10 dni na sprawdzenie sprawnności pojazdu, wszystkich papierów, możliwości rejestracji. Jeśli wszystko jest w porządku powiadamiam o tym firmę przewozową i ona przekazuje pieniądze sprzedającemu W przypadku jakichkolwiek problemów, wad pojazdu rezygnuję z zakupu motocykla i jest on transportowany spowrotem do właściciela, który pokrywa koszty transportu. Otrzymuję swoje pieniądze.

Czy taka transakcja wydaje się Wam bezpieczna? Czy ktoś miał już do czynienia z podobną propozycją? Jeżeli chodzi o firmę przewozową to sprawdziłem ją na stronie internetowejwww.autotransportdepot.comi wszystko wydaje sie być ok. Oprócz tego od sprzedającego otrzymałem skany jego ID i paszportu.

Pozdrawiam

 

...... niech Cię ręka Boska broni przed taką transakcją. Nie wolno takich rzeczy robić, stracisz kase i narobisz sobie problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

maly_66.... to jest naciąganie ludzi na kasę, zwykłe oszustwo. stracisz moto i pieniądze, twoje moto popłynie do "Irlandii", ty dostaniesz kasę na konto a za 1-2 miesiące firma gdzie masz konto powiadomi cię, że kupujący wycofał transakcję i jesteś im winny równowartość.

nie czytałem całego wątku, ale uwierz tym co cie ostrzegają i nie sprzedawaj w ten sposób "komuś" z Anglii lub Irlandii. A jeśli już to podaj swoje prywatne konto i niech tam przelewają kasę, za wcześniejszym oświadczeniem oczywiście, że nie będą rościć sobie żadnych pretensji i że znają stan techniczny motocykla.

ja tak właśnie sprzedałem motocykl, tylko że w Polsce. musiała być odrobina zaufania ze strony kupującego, że go nie naciągam, ale zaufał, wpłacił wszystkie umówione pieniądze i ja potem zawiozłem mu motocykl tak jak się umawialiśmy. i mam nadzieję, że dalej nim jeździ, chociaż przed kupnem go na oczy nie widział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ktos się orientuje ile kosztuje przwiezienie motocykla ze Szwecji, ale niesprawnego, znalazłam cene na stronie promy-retravel. Pl wychodzi ok. 500 zl, ale co jeśli nie można nim wjechac? Pierwszy raz cos takiego robie i nie wiem jak to ugryzc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozbitek to jak chcesz go na prom wciągnąć ? Wniesiesz na plecach ? :P Minimum przyczepka / laweta . Jesli nie jedzie ale jest zarejestrowany to zawsze sie można wykręcić że sie własnie popsuł i wepchac , przynajmniej ja bym tak kombinował . A czy sie uda tego nie gwarantuję .

 

Kup na miejscu jakiegos starego busa za dobre pieniądze , w PL sprzedasz i moto przywieziesz . Znajomy kupił starego trafika za 200 ojro ale na chodzie i z kwitem no i ze 3 całe i 2 motocykle w częściach przywiózł . Trafik jescze chwile popracował w PL a potem poszedł na części i złom (za jednym zamachem , a własciwie to kilkoma zamachami siekiery ziomek z Ukrainy porąbał go na drobne i wszystko zabrał )

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy jest możliwe, że ktoś kupuje motocykl w Unii prywatnie na umowę i sprzedaje go w Polsce na umowę bez konieczności rejestracji?

 

Z tego co się orientuję trzeba taki pojazd opłacić i zarejestrować zanim się go sprzeda. Może przepisy się zmieniły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle się orientujesz, nie trzeba rejestrować. natomiast sprowadzający jest zobowiązany dopełnić obowiązków wynikających z przewiezienia pojazdu przez granicę (vat)

BTW opłacić jest niejednoznaczne, co konkretnie. jeśli przeczytasz ten lub którykolwiek z wątków o sprowadzaniu, masz tam podaną - wielokrotnie - całą procedurę

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czytałem temat ale mam kilka wątpliwości, które mam nadzieję mi rozjaśnicie.

 

Mam teściów w UK i przynajmniej raz w roku jeżdżę do Londynu w gości. Tak sobie pomyślałem że to mogłaby być świetna okazja na zakup motocykla. Tam podatki wysokie, nie ma gdzie trzymać maszyn to i kupić je można tanio. Takie lekko uszkodzone ponoć potrafią być na prawdę w korzystnych cenach.

 

Czy mógłbym zrobić tak, że jak będę w Londynie to upatrzę sobie moto, kupię i zaparkuję u teścia pod domem to moto może sobie stać aż znajdę dla niego transport? Lecę z rodziną samolotem i tak samo chciałbym wrócić. Przejazd motocyklem do domu raczej nie wchodzi w grę. Wolałbym wystawić na giełdzie typu Trans ofertę na zabranie go jako doładunek. Ponoć jest sporo firm, które chętnie łykają takie zlecenia, czy ktoś się orientuje ile to może kosztować? Chociaż tak mniej więcej żebym sobie mógł jakoś opłacalność zakupu kalkulować. Czy w przypadku takiego zakupu i faktu, że moto nie będzie użytkowane i np poczeka sobie 2 tygodnie na transport w UK nie muszę kupować jakiś dodatkowych ubezpieczeń?

 

Odnośnie opłat w kraju to się mniej więcej orientuję, ale prowadzę działalność gospodarczą (jestem na VAT) i chciałbym motocykl mieć jako środek trwały. Czy w tym przypadku muszę zapłacić od niego VAT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...