Skocz do zawartości

Sprowadzanie motocykla z krajow Unii Europejskiej - poradnik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem, sprowadziłem motocykl z niemiec i zgubiłem papiery, tj. umowe i brief

Czyli bzyk sie nadaje tylko do oglądania, ale własnie ujrzałem światełko w tunelu. Podobno można iść do urzędu kom. podać nr ramy i coś tam jeszcze i ponoć wysyłają zapytanie do odpowiedniego urzędu w Niemczech i jeśli wszystko się zgadza to można dostać papiery zarejestrować i śmigać. Oczywiście wszystko załatwiłem jak należy z kupnem i teraz mam pytanie, czy ktoś coś słyszał na ten temat, czy to prawda i jesli tak to jak to sie załatwia i ile to kosztuje. Może ktoś już tak robił. Chyba nie muszę pisać jakie to jest dla mnie istotne. Pozdrawiam wszystkich i dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przejrzałem kilka tematów i nie znalazlem czego szukałem, ale jeśli coś pominąłem to mnie tam skierujcie.

 

Mam pytanie, co jeśli z Unii sporwadzany jest używany motocykl dla mnie, ale ja tego nie robię, robi to za mnie importer, a potem ja od niego moto kupuje. Jakie dokładnie dokumenty powinienem od niego dostać, żeby nie mieć żadnych probelmów przy rejestracji?

 

I kilka szeczgółowych pytań:

 

czy powinienem dostać umowę między sprzedającym motocykl a importerem? (jak się dowiadywałem w wydziale transportu coś o niej przebąkiwali)

 

czy importer musi dać mi zaświadczenie VAT 25, czy ja muszę je zdobyć (w wydziale transportu powiedzieli mi, że VAT 25 załatwia osoba, która jest na umowie kupna motocykla od osoby z zagranicy, więc chyba tego nie załatwiam)

 

co w takim przypadku z drukiem PCC-1?

 

Z góry dziękuje za szczegółową odpowiedz na moje zapytanie i mam nadzieję, że pomożecie mi rozwiąć wszelkie moje wiątpliwości., Za listę potrzebnych dokumentów też będę bardzo wdzięczny,

 

pzdr

 

i jeszcze jedno pytanie:

czy możliwe jest, że importer przy kupnie motocykla za granicą sporządza umowę w tem sposób, że jak ja kupuje moto od importera to moje dane są na umowie ze zbywcą z zagranicy? Czyli krótko mówiąc ja jestem pierwszym właścicielem motocykla w Polsce...

Dodam jeszcze, że importer nie miał moich dokładnych danych w momencie kupna motocykla za granicą.

 

Z góry jeszcze raz dzięki za odpowiedz.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przeczytałem cały temat i mam parę pytań:

 

1. Czy sprowadzonego motocykla z Anglii o poj. 125 cm3, z silnikiem dwusuwowym nie zarejestruje już w Polsce ? Tak ktoś tu napisał ... Bardzo proszę o PEWNĄ informację :)

2. Kupując motocykl od właściciela, który go dla siebie przywiózł z Anglii (ma na siebie dowód rej./tablice) muszę zabrac stary dowód rej., stare tablice, umowę k-s z Polakiem i to wszystko ?

Czy potrzebuję także umowę angielską pomiędzy angolem a tym polakiem co go przywiózł?

 

Pozdr. i błagam pomóżcie :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

witam, mam pewien problem i może ktoś z was mi pomoże. Kupiłem sobie cebulę w UK, posiadam dokument stwierdzający że jestem jego właścicielem ale... kupując tą hondę podawałem swój adres angielski, więc teraz po przetłumaczeniu także widnieje ten adres, czy w skarbówce lub przy rejestracji nie będą z tego robić problemu :bigrazz: czy podczas zakupu powinien wtedy wpisywac polski adres, mimo ze mieszkałem w UK kilka miesięcy :eek: z góry dzięki, jak ktoś będzie wiedział i będzie mu się chciało odpisac ;)

SHL M11 -> CB 500 -> R1100R -> XRV 750 -> GSF 1200 -> XRV 650 HRC -> XL600V-> Polski Bandyta GSF 1200S :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpiszę sam na swoje pytanie, bo już się dowiedziałem i może komuś innemu się przyda. problem o którym pisałem tak naprawdę nie istnieje ponieważ wystarczy wypełnic wniosek VAT-24, czyli wniosek o wydanie zaswiadczenia potwierdzającego brak obowiązku uiszczenia podatku od towarów i usług z tytułu przewozu z innego panstwa członkowskiego środka transportu i wpisać w niego po prostu swój polski adres.

SHL M11 -> CB 500 -> R1100R -> XRV 750 -> GSF 1200 -> XRV 650 HRC -> XL600V-> Polski Bandyta GSF 1200S :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam panowie!

mam małą zagwozdkę jak to jest poniewaz posiadam zbierzne infomacje.

chce kupic motocykl stad

 

http://cgi.ebay.pl/Suzuki-GSX-R-600-GSXR60...1QQcmdZViewItem

 

i teraz tak. gościu twierdzi ze musze mu zaplacic te 8399EUR bo to jest cena brutto i w naszym kraju zwróca mi podatek i niewiem co dalej.. tu macie maila od niego

"Hallo ,

you have to pay 8399,- , you became the german Tax back when you registrate the Bike in Poland – Shipping to Poland is 299,- Euro ."

 

natomiast dzownilem do urzedu skarbowego w Warszawie i babka mi powiedziala ze kupujac nowy motocykl powienienen zaplacic kwotę netto i u nas 22% VAT. wiec jak to jest naprawde? czy musze zaplacic te 8399EUR i jeszcze podatek??

czy powienien zaplaci 8399EUR -19% podatek tyle jest w niemczech chyba i u nas od kwoty ktora wyszla -19% zaplaci vat 22%??? ktos wie jak to jest???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ile obecnie koszyuje wyrobienie karty pojazdu na moto? Chce kupić moto sprowadzone z Niemiec, papiery są i jest umowa między właścicielem z Niemiec a importerem z Polski. Czy jak spiszę umowe między mną a tym importerem to zarejestruje motor? Czy musze spisać umowe między mną a właścicielem z Niemiec? Pozdrawiam.

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche trudno sie tu polapac bo watek ciagnie sie juz pare lat i pare rzeczy pozmienialo sie w trakcie. Czy ktos moze sie orientuje jak wyglada sprowadzenie NOWEGO motocykla z Niemiec lub Francji. Jezeli zamierzam na nim wrocic... Przedewszystkim chodzi o 2 rzeczy:

-Czy dalej obowiazuje rozgraniczenie na pojazdy nowe tzn. ponizej 6tys przebiegu i uzywane. Jeszcze jakis rok temu jezeli pojazd byl nowy trzeba bylo placic za niego jakis nienormalnie wysoki haracz (akcyze)

- Czy po przyjezdzie do PL nalezy zaplacic roznice miedzy Vatem niemieckim a polskim w US?

 

 

Pozdr.

Edytowane przez Earl77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

-Czy dalej obowiazuje rozgraniczenie na pojazdy nowe tzn. ponizej 6tys przebiegu i uzywane. Jeszcze jakis rok temu jezeli pojazd byl nowy trzeba bylo placic za niego jakis nienormalnie wysoki haracz (akcyze)

- Czy po przyjezdzie do PL nalezy zaplacic roznice miedzy Vatem niemieckim a polskim w US?

Pozdr.

 

dalej obowiązuje zasada - motocykl młodszy niż 6 miesięcy lub z przebiegiem mniejszym niż 6tys km (może być nawet z rocznika 1985) jest traktowany przez polski urząd skarbowy jako nowy i należy zapłacić podatek VAT.

Co do zakupu z Niemiec i w ogóle z UE - jeżeli kupuje osoba "prywatna" (nie firma) to nikt za granicą nie wystawi w cenie netto. płacisz kwotę z podatkiem. na umowie kupna sprzedaży nawet nie widzisz wyszczególnienia na netto brutto ale płacisz z VAT. jeżeli kupisz od firmy to oni dadzą ci fakturę brutto i też musisz zapłacić z VATem. ale w polsce (jeżeli spełnia wymóg ponad 6tys km lub starszy niż pół roku) nie płacisz tego podatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak by nie patrzył lepiej nowy motyckl kupić od jakiegoś importer np moto importer boguslawski

 

tez kupuje na ten sezon motocyklowy ścigacza w planach mam r6 07 albo gsxr 06 i według moich wyliczeń najlepiej opłaca sie kupić maszyne od własnie jakieś importera. jeśli chodzi o sprowadzane maszyny z USA to sa min tańsze od cen u imorterów ale potem w razie czego jest bliżej pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No wlasnie a ja z kolei słyszałem że kupując nowy motocykl na osobę prywatną np w Niemczech. Zapłacisz nie tylko cene brutto w Niemczech ale i podatek w Polsce. Dopiero potem będziesz się mogł ubiegać o zwrot Vat-u niemieckiego.

Troche wydaje się to dziwne (aczkolwiek u nas wszystko jest możliwe) bo na terenie Unii w końcu obowiązuje wspólna polityka celna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...