Skocz do zawartości

Sprowadzanie motocykla z krajow Unii Europejskiej - poradnik


Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko...czy mogl by mi ktos podac przewidywane koszty jake mnie wyniosa za sprowadzenie motoru w konkretnym przypadku...moj znajomy jedzie do szwajcarii ma kupic mi yamahe dt 125 i ile mnie bedzie kosztowalo sprowadzenie jej (bez kosztow transpotu)

dzieki serdeczne za odpowiedzi i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro mam zamiar jechac po swoj pierwszy sprzet (japonczyk) do Niemiec, i doslownie mi przed chwila dzwoni Niemiec ze nie ma Abmeldung i nie wie czy uda sie to zalatwic jutro kiedy u niego bede :icon_razz: . Jest to w ogole wlasciciel salonu. Gosc z gadki i z tej swojej strony internetowej wyglada na OK, i zapewnia mnie na 100% ze w razie czego mi to dosle.

 

 

jak widac na moim obrazku sprawa sie rozwiazala bardzo pomyslnie, wzialem motor przez granice z niepelna dokumentacja, gosc mi dal zasiwadczenie ze mi go sprzedal (wlasciciel komisu), potem mu odeslalem tablice i maly brief (nota bene zostalem z golym motorem bez zadnych papierow) ale juz wtedy wiedzialem ze to gopsc na poziomie i mi zadnego walka nie zrobi :P

 

mam juz tlumacznie, przeglad pzreszedl bez najmniejszego problemu, jutro smigam do skarbowki zaplacic 150 zeta za to ze nie musze placic Vatu :evil:

 

juz niedlugo legalnie na drodze:)

do zobaczenia ;)

 

jutro mam zamiar jechac po swoj pierwszy sprzet (japonczyk) do Niemiec, i doslownie mi przed chwila dzwoni Niemiec ze nie ma Abmeldung i nie wie czy uda sie to zalatwic jutro kiedy u niego bede :D . Jest to w ogole wlasciciel salonu. Gosc z gadki i z tej swojej strony internetowej wyglada na OK, i zapewnia mnie na 100% ze w razie czego mi to dosle.

 

 

jak widac na moim obrazku sprawa sie rozwiazala bardzo pomyslnie, wzialem motor przez granice z niepelna dokumentacja, gosc mi dal zasiwadczenie ze mi go sprzedal (wlasciciel komisu), potem mu odeslalem tablice i maly brief (nota bene zostalem z golym motorem bez zadnych papierow) ale juz wtedy wiedzialem ze to gopsc na poziomie i mi zadnego walka nie zrobi :clap:

 

mam juz tlumacznie, przeglad pzreszedl bez najmniejszego problemu, jutro smigam do skarbowki zaplacic 150 zeta za to ze nie musze placic Vatu :evil:

 

juz niedlugo legalnie na drodze:)

do zobaczenia :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając ten temat w styczniu nic nie zauważyłem o tym że data zawarcia umowy ubezpieczenia oc musi być TAKA SAMA jak data pierwszej rejestracji pojazdu w kraju. W przeciwnym razie grozi kara 100euro (ciekawe dlaczego nie 100 pesos). Z tego co próbowałem to nikt nie "poprawi umowy oc" żeby obejmowała od odpowiedniego dnia. Są jeszcze "promocje" jeżeli różnica w dniach wynosi coś koło 3, 7 i być może 14.

 

Przeglądając ten temat w styczniu nic nie zauważyłem o tym że data zawarcia umowy ubezpieczenia oc musi być TAKA SAMA jak data pierwszej rejestracji pojazdu w kraju. W przeciwnym razie grozi kara 100euro (ciekawe dlaczego nie 100 pesos). Z tego co próbowałem to nikt nie "poprawi umowy oc" żeby obejmowała od odpowiedniego dnia. Są jeszcze "promocje" jeżeli różnica w dniach wynosi coś koło 3, 7 i być może 14.

 

Przeglądając ten temat w styczniu nic nie zauważyłem o tym że data zawarcia umowy ubezpieczenia oc musi być TAKA SAMA jak data pierwszej rejestracji pojazdu w kraju. W przeciwnym razie grozi kara 100euro (ciekawe dlaczego nie 100 pesos). Z tego co próbowałem to nikt nie "poprawi umowy oc" żeby obejmowała od odpowiedniego dnia. Są jeszcze "promocje" jeżeli różnica w dniach wynosi coś koło 3, 7 i być może 14.

 

Przeglądając ten temat w styczniu nic nie zauważyłem o tym że data zawarcia umowy ubezpieczenia oc musi być TAKA SAMA jak data pierwszej rejestracji pojazdu w kraju. W przeciwnym razie grozi kara 100euro (ciekawe dlaczego nie 100 pesos). Z tego co próbowałem to nikt nie "poprawi umowy oc" żeby obejmowała od odpowiedniego dnia. Są jeszcze "promocje" jeżeli różnica w dniach wynosi coś koło 3, 7 i być może 14.

 

Przeglądając ten temat w styczniu nic nie zauważyłem o tym że data zawarcia umowy ubezpieczenia oc musi być TAKA SAMA jak data pierwszej rejestracji pojazdu w kraju. W przeciwnym razie grozi kara 100euro (ciekawe dlaczego nie 100 pesos). Z tego co próbowałem to nikt nie "poprawi umowy oc" żeby obejmowała od odpowiedniego dnia. Są jeszcze "promocje" jeżeli różnica w dniach wynosi coś koło 3, 7 i być może 14.

 

Przeglądając ten temat w styczniu nic nie zauważyłem o tym że data zawarcia umowy ubezpieczenia oc musi być TAKA SAMA jak data pierwszej rejestracji pojazdu w kraju. W przeciwnym razie grozi kara 100euro (ciekawe dlaczego nie 100 pesos). Z tego co próbowałem to nikt nie "poprawi umowy oc" żeby obejmowała od odpowiedniego dnia. Są jeszcze "promocje" jeżeli różnica w dniach wynosi coś koło 3, 7 i być może 14.

 

Przeglądając ten temat w styczniu nic nie zauważyłem o tym że data zawarcia umowy ubezpieczenia oc musi być TAKA SAMA jak data pierwszej rejestracji pojazdu w kraju. W przeciwnym razie grozi kara 100euro (ciekawe dlaczego nie 100 pesos). Z tego co próbowałem to nikt nie "poprawi umowy oc" żeby obejmowała od odpowiedniego dnia. Są jeszcze "promocje" jeżeli różnica w dniach wynosi coś koło 3, 7 i być może 14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam juz tlumacznie, przeglad pzreszedl bez najmniejszego problemu, jutro smigam do skarbowki zaplacic 150 zeta za to ze nie musze placic Vatu :icon_mrgreen:

 

poprawka skarbowka 160 PLN, kurde za co sie placi

przeciez to zaswiadczenie ktore mowi ze jestes z czegos zwolniony, to czemu az 160 PLN za swistek??

niech sie udlawia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Żeby nie zakładać nowego wątku skorzystam z tego.

Kupiłem motocykl (Hondę VT 500C) od gościa który przywiózł go z Holandii. Spisałem umowę z właścicielem holenderskim. Dostałem dowód rej. (właściwie tylko jedną jego część) i wypis (duża kartka z hologramem). Podobno dwie części dowodu zatrzymano w Holandii. Załatwiłem resztę formalność (przegląd , U.S. tłumaczenie).

Problem pojawił sie w Wydziale Komunikacji. Pani z okienka zapytała mnie o pozostałe części dowodu rej. (holenderskiego). Powiedziałem, że zostały zatrzymane w Holandii (to samo musiałem napisać w oświadczeniu). Dostałem tablicę, tymczasowy dowód rej., ale powiedziała, że mogą być problemy z wydaniem "właściwego" dowodu rej. W tej chwili czekam (ustawowe 30 dni) na dowód rej.

Trochę się niepokoje, więc jeśli ktoś miał podobny przypadek, lub wie co w takiej sytuacji można zrobić, to prosił o podpowiedź, co robić w razie odmowy zarejestrowania.

 

Dzięki i pozdrawiam

J.D.

Edytowane przez j@nek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bo to 2T, a w Polsce juz chyba od 2 lat nie ma pierwszych rejestracji 2taktow, wyjatek stanowia motorowery (do 50cm).Pzdr.

Czy to faktycznie prawda? :icon_eek:

Czyli sprowadzanego z Niemiec motorka 125 2T nie zarejestruję w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem. Kupilem moto z komisu. Moto sciagniete bylo z Wloch. Mam wszystkie dokumenty. Niestety na zaswiadczeniu z Urzdu skarbowego jest napisane:" Dzialajac na podstawie art. 216 art. 306c ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz.U z 2005r. Nr 8, poz. 60 zm.). Naczelnik Urzedu Skarbowego z Brzezinach - ODMAWIA WYDANIA ZASWIADCZENIA potwierdzajacego brak obowiazku uiszczenia podatku od towarow i uslug z tytulu wewnatrzwspolnotowego nabycia srodka transportu VAT-25

UZASADNIENIE

W dniu 7 maja 2007r. Pan Jerzy S. (PL7261010202) zlozyl w Urzedzie Skarbowym w Brzezinach wniosek o wydanie zaswiadczenia potwierdzajacego brak obowiazku uiszczenia podatku od towarow i uslug z tytulu wewnatrzwspolnotowego nabycia srodka transportu VAT-25. Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku od towarow i uslug w zakresie handlu samochodami a pojazd zostal nabyty w celu dalszej odsprzedazy.

Zgodnie z art. 103 ust.3 i 4 ustawy o podatku od towarow i uslug (Dz.U. Nr 54, poz.535 ze zm.) w przypadku wewnatrzwspolnotowego nabycia nowych srodkow transportu lub innych srodkow transportu, podatek rozliczany jest zgodnie z srt.99 ust.1-3 lub 8 podatnicy sa ovowiazani, bez wezwania naczelnika urzedu skarbowego, do obiczenia i wplacenia podatku w terminie 14 dni od daty powstania obowiazku podatkowego na rachunek urzedu skarbowegom jezeli srodek transportu ma byc przez nabywce zarejestrowany na terytorium kraju lub jezeli nie podlega rejestracji, a jest uzytkowany na terytorium kraju.

Z powyzszej normy jednoznacznie wynika, ze jezeli podatnik bedacy czynnym podatnikiem podatku od towarow i uslug w zakresie handlu wewnatrzwspolnotowego nabywa uzywany srodek transportu w celu dalszej odsprzedazy, nie bedzie mial obowiazku zarejestrowania w/w srodka transportu na terytorium kraju, w takiej sytuacji nie bedzie mial zasstosowania art. 103 ust.3 w/w ustawy. Jednoczesnie powstaje koniecznosc rozliczenia transakcji nabycia wewnatrzwspolnotowego w deklaracji VAT-7 przez podatnika dokonujacego nabycia wewnatrzwspolnotowego uzywanego srodka transportu, za okres w ktorym powstal obowiazek podatkowy z tytulu tej transakcji.

Na wnioskujacym nie ciazy obowiaek zaplaty podatku od towarow i uslug w terminie okreslonym w art. 103 ust.3 i 4 cyt. ustawy o podatku od towarow i uslug z tytulu wewnatrzwspolnotowego nabycia srodka transportu. "

 

Co mam zaplacic, ile, komu, na jakim druku i dlaczego ??:icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witajcie powiem krótko i treściwie.

moto sprowadzone z francji

papiery francuskie (certyfikat) wystawiony na polaka

umowa KS między mną a koleiem w tym certyfikacie

faktura zakupu na sprowadzającego

 

Od kolesia nie dostałem deklaracji o zwolnieniu z VAT czy ja mogę opłacić tą deklarację czy musi być to koleś który sprowadzał?

 

 

Tłumaczenia i przegląd oczywiście jest zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebrnąłem przez 8 stron. Ale nie znalazłem informacji.

 

Powiedzmy że kupie motocykl gdzieś w niemcowni. Nie mam lawety/busa. Chciałbym go przywieżść osobówką w puzlach. Czy grozi za to jakiś mandat? :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada sprawa z ramą do motocykla z anglii? na rame nie dostaje umowy kupna sprzedaży. Facet mówi że dorzuca "registration document" Motocykl mam juz od dawna tylko ze z pękniętą ramą a nie chce jej naprawiać ani przebijać numerów. Poprostu przełozyc wszystko i zarejestrowac na tamtą rame... Nie orientuje sie ktoś w jaki sposób moge to zrobić? wystarczy ten registration document?

 

Przebrnąłem przez 8 stron. Ale nie znalazłem informacji.

 

Powiedzmy że kupie motocykl gdzieś w niemcowni. Nie mam lawety/busa. Chciałbym go przywieżść osobówką w puzlach. Czy grozi za to jakiś mandat? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten cały wątek z tymi motorami z Europy powinien być skasowany i napisany od nowa i zablokowany poprostu podklejny temat ... Bo normlanie masakara przeczytałem wszytsko od początku i wielki haos panuje tylko ! :notworthy: Qwa nikt nie umie raz a dobrze napisać tylko takie pie... A co niektórzy zaraz będe pytać czy nalepke De mogą odkleić po sprowadzeniu moto No masakra ! :buttrock: Jeżeli ktoś posiada wiedze w tym temacie to niech qde zrobi tu porządek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z FRANCJI

 

-W certyfikacie (dowodzie rejestracyjnym) miałem wpisanego kolesia z polski (tego co z nim przyjechał)

-Faktura kupna z Francuskiego komisu na osobę prywatną.

-Umowa kupna/sprzedaży między mną a handlarzem (kolesiem z dowodu rejestracyjnego)

-VAT 25 (dostał od handlarza)

-2% podatku w skarbówce

-tłumaczenia

-przegląd

 

KOSZT rejestracji: ok 350zl + ubezpieczenie + 2% podatku z racji podpisania umowy w polsce z polakiem (kolo w dowodzie rejestracyjnym)

 

 

 

 

 

Gdybym dostał wszystkie takie papiery od handlarza to było by git, no ale teraz trochę opisowego conieco. Kolo kupuje motór we Francji w komisie na siebie. Fakturka jest na niego wystawiona oraz certyfikat czyli dowód rejestracyjny i umowę K-S między mną a kolesiem. Takie papiery od niego dostałem wszystko ładnie pięknie ale w skarbówce zaczynają się problemy babka nie chce mi wydać VAT 25 (o zwolnieniu z podatku) bo kupiłem motocykl w polsce od polaka a więc będę musiał opłacić 2% podatku od wartości a koleś musi mi dosłać VAT 25 a więc musiał bym opłacić kwitek o zwolnieniu z podatku oraz podatek no i to że ja nie mogę wyrobić tego VAT 25 tylko kolo co go przywiózł. Wpadłem na genialny pomysł :buttrock: jak babka w skarbówce chciała mieć spisaną umowę za granicą to ją dostanie... W całą sprawę wkręciłem ciotkę z niemiec. Motocykl początkowo został odsprzedany Ciotce a ja go odkupiłem od niej przez co w urzędzie znów nabrał mienia importowanego i dzięki temu mogłem na siebie wyrobić świstek VAT 25 a NIE płacąc 2% od watości. W u. komunikacji nie było najmniejszych problemów (tak myślę bo jeszcze mam miękki dowód)

 

A więc koszt który mnie obowiązywał to ok 550zl + ubezpieczenie

 

Tłumaczenia 70zl

przegląd 116zl

skarbówka 160zl

u. komunikacji

-opłata skarbowa 4zl

-rejestracja 111zl

-książka pojazdu 75zl (jakoś tak)

 

 

 

 

PS: Mam nadzieję, że komuś mój opis rozjaśni sytuację na motocykl sprowadzony z Francji w ten sposób. Mi niestety nikt na tym forum nie pomógł (patrz parę postów do góry) ale ja opisałem co i jak.

POZDRAWIAM Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem. Kupilem moto z komisu. Moto sciagniete bylo z Wloch. Mam wszystkie dokumenty. Niestety na zaswiadczeniu z Urzdu skarbowego jest napisane:" Dzialajac na podstawie art. 216 art. 306c ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz.U z 2005r. Nr 8, poz. 60 zm.). Naczelnik Urzedu Skarbowego z Brzezinach - ODMAWIA WYDANIA ZASWIADCZENIA potwierdzajacego brak obowiazku uiszczenia podatku od towarow i uslug z tytulu wewnatrzwspolnotowego nabycia srodka transportu VAT-25

UZASADNIENIE

W dniu 7 maja 2007r. Pan Jerzy S. (PL7261010202) zlozyl w Urzedzie Skarbowym w Brzezinach wniosek o wydanie zaswiadczenia potwierdzajacego brak obowiazku uiszczenia podatku od towarow i uslug z tytulu wewnatrzwspolnotowego nabycia srodka transportu VAT-25. Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku od towarow i uslug w zakresie handlu samochodami a pojazd zostal nabyty w celu dalszej odsprzedazy.

Zgodnie z art. 103 ust.3 i 4 ustawy o podatku od towarow i uslug (Dz.U. Nr 54, poz.535 ze zm.) w przypadku wewnatrzwspolnotowego nabycia nowych srodkow transportu lub innych srodkow transportu, podatek rozliczany jest zgodnie z srt.99 ust.1-3 lub 8 podatnicy sa ovowiazani, bez wezwania naczelnika urzedu skarbowego, do obiczenia i wplacenia podatku w terminie 14 dni od daty powstania obowiazku podatkowego na rachunek urzedu skarbowegom jezeli srodek transportu ma byc przez nabywce zarejestrowany na terytorium kraju lub jezeli nie podlega rejestracji, a jest uzytkowany na terytorium kraju.

Z powyzszej normy jednoznacznie wynika, ze jezeli podatnik bedacy czynnym podatnikiem podatku od towarow i uslug w zakresie handlu wewnatrzwspolnotowego nabywa uzywany srodek transportu w celu dalszej odsprzedazy, nie bedzie mial obowiazku zarejestrowania w/w srodka transportu na terytorium kraju, w takiej sytuacji nie bedzie mial zasstosowania art. 103 ust.3 w/w ustawy. Jednoczesnie powstaje koniecznosc rozliczenia transakcji nabycia wewnatrzwspolnotowego w deklaracji VAT-7 przez podatnika dokonujacego nabycia wewnatrzwspolnotowego uzywanego srodka transportu, za okres w ktorym powstal obowiazek podatkowy z tytulu tej transakcji.

Na wnioskujacym nie ciazy obowiaek zaplaty podatku od towarow i uslug w terminie okreslonym w art. 103 ust.3 i 4 cyt. ustawy o podatku od towarow i uslug z tytulu wewnatrzwspolnotowego nabycia srodka transportu. "

 

Co mam zaplacic, ile, komu, na jakim druku i dlaczego ??:crossy:

 

 

 

wczoraj byłem w skarbówce po VAT 25 i też mieli kilka pytań do mnie. Pomijam fakt ze byla prowadzona wobez mnie jakas egzekucja :clap: ktora na szczescie juz byla zakonczona bo przez to nie wydali by mi VAT 25.

to co opisales tyczy sie podatnikow VAT.

mysle ze chodzi tu o prowadzenie dzialalnosci gospodarczej i bycie tzw VATowcem. wczoraj musialem im doniesc dokument swiadczacy o skresleniu mnie z ewidencji osob prowadzacych dzialalnosć gosp., pytania typu czy był pan na VAT-cie, czy nadal prowadzi pan dzialalnosc itp, a na koniec oswiadczenie ze na dzien taki i taki juz jej nie prowadze.

wiec byc moze o to w twojej spraswie chodzi.

prowdzisz dzialalnosc gosp???

 

[

 

A jak wyglada sprawa z ramą do motocykla z anglii? na rame nie dostaje umowy kupna sprzedaży. Facet mówi że dorzuca "registration document" Motocykl mam juz od dawna tylko ze z pękniętą ramą a nie chce jej naprawiać ani przebijać numerów. Poprostu przełozyc wszystko i zarejestrowac na tamtą rame... Nie orientuje sie ktoś w jaki sposób moge to zrobić? wystarczy ten registration document?

 

 

z tego co rozumiem to masz moto tyle ze z walnieta ramą i teraz chcesz kupic rame z papierami i zrobic przekladke.

jedeyne co mi przychodzi do glowy:

 

kup rame pod warunkiem ze gosc daje ci dokument V5C ( wieklosc A4), jest to angielski dowod rejestracyjny, czyli wychodzi na to ze kupujesz caly motocykl (to ze zostala tylko rama, nikogo nie obchodzi)

poprzekladaj co trzeba z twojego do tej ramy i napisz sobie umowe kupna sprzedazy miedzy toba a osoba widniejaca jako wlascicel w V5C i idz rejestruj to wszystko jako sprowadzony motocykl.

twoj pewnie bedziesz musial zezlomowac albo cos takiego zeby czxasem nie nagabywali cie o OC.

 

sp. sprawdz dobrze dok V5C zeby wszystko w nim bylo ok, powinno brakowac 11 czesci ktora swiadczy o tym ze moto zostalo wyrejestrowane w UK, ale jak bedzie to sie nie martw, sam ja oderwiesz :)

zwroc uwage na jakiekolwiek adnotacje w V5C nanoszone na ten druk i steplowane, jak jest ALL OK to raczej zadnnych dopiskow nie powinno byc.

 

pozdro

Edytowane przez codrusldn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...