Skocz do zawartości

Sprowadzanie motocykla z krajow Unii Europejskiej - poradnik


Rekomendowane odpowiedzi

125€ ?? tyle co na auto??

Jestes pewien??

Podejrzewam że tak własnie może być. Kupujesz przecież tablice i ubezpieczenie.

125 € to i tak tanio - na samochód jest ok 170€.

Zwróc też uwagę że w niektórych (a może już we wszystkich) landach dostaniesz od razu dokument rejestracyjny na swoje nazwisko.

 

Jak ja ciagnąłem swój, wyszło wygodniej (i porównywalnie cenowo) zabrać kolegę z Seicento, wypożyczyć lawetę na moto i zapłacić za paliwo. Kalkulowałem to tak:

podróż autobusem w jedną stronę (1 os) ok. 180 PLN, tablice + ubezp. ok. 500 PLN, benzyna dla moto 1000kmx5l/100x4,5 PLN=225PLN razem 905 PLN

 

Podróż autem: 2000kmx9l/100x4,5=810 PLN, laweta na trzy dni 120PLN razem 930 PLN

Zwróć uwagę że biorąc samochód nie ryzykujesz że coś po drodze stanie sie ze sprzętem którego nie znasz.

A niestety pomoc drogowa w Niemczech tania nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz coś na temat cen sprzętu w Szwecji? Taniej niż u zachodnich sąsiadów?

 

podaj marke i rocznik, a napisze Ci ceny, bo one sa baaardzo zroznicowane, od ciekawych okazji do cen kosmicznych za sprzety praktycznie nie uzywane-a takie sie czasem zdarzaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja z kolei mam plan kupic ZX6R z anglii. (jak sie uda to całą, jak nie to jakąś szlifniętą delikatnie)

 

Teraz pytanie, czy mając umowe kupna-sprzedaży z angolem moge nią wracać do polski czy musze lawete brac?

Jakie papiery będą mi potrzebne na granicy(ach) ?

Może lepiej wysłąć moto do poski paczką ? Ktoś sie orientuje w kosztach jak wyjdzie najtaniej i najlepiej ? (okolice londynu)

 

Druga rzecz to słysząłem ze moto z anglii świecą z jednej strony mocniej kierunkowskazem..... prawda/mit ? czy musze coś zmieniać do rejestracji i przeglądu w polsce ?

 

Wielkie dzieki za pomoc

 

ps. moze macie namiary na jakieś ciekawe "komisy" z anglii ? (www, adresy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jonasz12' date='14 czerwiec 2007 - 10:36' post='938374'

Druga rzecz to słysząłem ze moto z anglii świecą z jednej strony mocniej kierunkowskazem..... prawda/mit ?

Na temat dokumentow na moto z Anglii sie nie wypowiem bo nie wiem. Co do swiatel, kierunki sa identyczne, tylko przedni reflektor swieci inaczej. Swiatlo jest asymetryczne tak aby doswietlalo pobocze, a tam pobocze jest po ...lewj stronie. Przed badaniem technicznym powinienes wymienic reflektor na normalny przystosowany do ruch prawostronnego. W praktyce nikt tego nie robi. Kierunki to bujda na pedlach. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwecja jest w uni, takze jezeli transportujesz moto to tak samo jak z innych krajow, a jezeli na kolach to moze sie dowiesz czegos na stronce PoloniaInfo.se

 

Ceny motocykli sa przeawznie duzo wyzsze niz u nas, szwedzi tez targaja sprzety od szwabow, choc wiadomo, ze tez sie trafiaja okazje, ale zreszta to jak wszedzie :cool:

Edytowane przez Holek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...