Skocz do zawartości

Sprowadzanie motocykla z krajow Unii Europejskiej - poradnik


Rekomendowane odpowiedzi

Siema podaj mi jego namiary to jutro rano do niego zadzwonie i moze sie cos dowiem ale nie na komorke tylko na nr stacjonarny Gdzie ( w jakim miescie mieszka Ks-rider

 

Witajcie,

nie chce zaczynac nowego watku wiec sie podlacze. Sytuacja jest taka:

 

jutro mam zamiar jechac po swoj pierwszy sprzet (japonczyk) do Niemiec, i doslownie mi przed chwila dzwoni Niemiec ze nie ma Abmeldung i nie wie czy uda sie to zalatwic jutro kiedy u niego bede :banghead: . Jest to w ogole wlasciciel salonu. Gosc z gadki i z tej swojej strony internetowej wyglada na OK, i zapewnia mnie na 100% ze w razie czego mi to dosle.

 

Stad pytanko:

Czy w razie czego gdyby okazal sie sk.... jest mozliwosc zalatwienia Abmeldung u nas w kraju? Dodam ze mieszkam we Wrocławiu gdzie jest konsulat niemiecki?

 

Co byscie radzili w tej sytuacji?

 

Bede wam ogromnie wdzieczny za szybka odpowiedz :banghead: wyjezdzam o 5 rano...

 

Abmeldung nie jest az takim problemem. Gosciu musi tylko podjechac z papierami u numerami rejestracyjnymi do urzedu. W zaleznosci jak duze miasto Hamburg zalatwia w 5 min za 6,20 €. Jak chcesz to podaj mi stacjonarny nr goscia rono moglbym przedzwonic. #

 

Wydaje mi sie, ze smialo mozesz jechac. Gdyby sie skomplikowalo odlicz mu nocleg z ceny maszyny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego pisze ze nie zdazy? Kwestia wycieczki do wlasciwego urzedu. Nawiasem mowiac mozesz sam (jako nowy wlasciciel) majac odpowiednie papiery (brief, umowe i stare tablice) wymeldowac pojazd.

I to w dowolnym niemieckim urzedzie, ja to robilem na granicy we Frankfurcie. Tak ze mozesz brac spokojnie. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam wiem, wiem sporo sie o tym pisało ale podziele się własnym doświadczeniem. Własnie zakończyłem sprawe kupna mojego sprzętu.

 

Kupiłem od gościa, który mi go ściągnął do Polski. I od momentu podpisania umowy zacząłem załatwianie w polskich urzędach! :flesje:

 

1. Po pierwsze tłumaczenia dokumentów (koszt 80-120)

 

2. Następnie śmignąłem zrobić pierwszy przegląd poszło gładko nie było problemów. (koszt w zależności od diagnosty 120-150)

 

3. Postanowiłem załatwić jak najwięcej jednego dnia wziąłem wolne i śmignąłem do Urzędu Skarbowego po PIT-25 (zwolnienie z podatku), babeczka kazała mi zapłacić to w Urzędzie Miasta, więc powrót do UM zapłaciłem 150 zł i 5 zł znaczek!, potem powrót do US złożyłem PIT-25 i....... musiałem czekać 7 dni :icon_question: myślałem, że nie potrwa to tak dlugo.

 

4. Wizyta w ubezpieczalni i OC (moja półroczna składka 78 zł)

 

5. No i UM i rejestracja ( dowód miękki, normalny do odbioru za około 2 ygodni) i opłata 198 zł (tablice...i zanaczki)!

 

To już wszystko, latania sporo i urzędasy w kiepskich nastrojach!

 

Ale w końcu jest wszystko :bigrazz: tylko brak pogody do jazdy w tym roku:(

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przymierzam sie do zakupu moto sprowadzonego z Niemiec w polowie tego roku. Motocykl nie jest zarejstrowany w Polsce i stad moje watpliwosci - jakie dokumeny potrzebuje zeby moto bezproblemowo zarejstrowac:

Brief

dokument potwierdzajacy wyrejstrowanie

umowa k-s

zgadza sie?

 

Teraz tylko jezeli moto byl sprowadzony w polowie roku i byl zakupiony przez Polaka to czy spisanie umowy k-s z polakiem + brief i dokument o wyrejstrowaniu pozwoli go bezproblemowo zarejstrowac w Polsce? Czy potrzebuej umowe miedzy polakiem a niemcem?

 

mam nadzieje ze ktos cos wie w tym temacie i da znac bo w srode jade ogladac moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czesc, mam pytanie, które juz tutaj zostało zadane niestety nikt na nie nie odpowiedział.

Otóz ile ma sie czasu aby zarejstrowac motocykl w Polsce po sprowadzeniu z zagranicy ( w moim wypadku Niemcy)? Chciałbym sprowadzic motocykl, ale zarejestrowac go dopiero 3-4 miesiące pózniej. Czy jest to możliwe, czy tez nie? Dzieki za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, mam pytanie, które juz tutaj zostało zadane niestety nikt na nie nie odpowiedział.

Otóz ile ma sie czasu aby zarejstrowac motocykl w Polsce po sprowadzeniu z zagranicy ( w moim wypadku Niemcy)? Chciałbym sprowadzic motocykl, ale zarejestrowac go dopiero 3-4 miesiące pózniej. Czy jest to możliwe, czy tez nie? Dzieki za wszelkie odpowiedzi.

 

Jak najbardziej jest to możliwe. Tyle tylko że niemożesz nim jezdzic do czsu rejestracji co się rozumie samo przez się. Pozdr

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jest to możliwe. Tyle tylko że niemożesz nim jezdzic do czsu rejestracji co się rozumie samo przez się. Pozdr

Dzieki za informacje, mam nadzieje, ze jest sprawdzona:)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Otóż mam problem, tzn. chciałbym sobie sprowadzić moto z Niemiec, ale nie wiem gdzie najlepiej się wybrać i gdzie są największe giełdy motocyklowe? Może Berlin? Frankfurt n. M.? Hannover? Hamburg? Jeśli wiecie to pomóżcie.

 

PS. A czy jeśli bym pojechał do Niemiec to mógłbym napisać umowe na siebie i później bez problemów zarejestrować na siebie to moto w Polsce, czy musiało by być to napisane na dorosłą osobe (zaznaczam, że dopiero za miesiąc skończe 16 lat)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Ja mam pytanko czy ktoś sie nie orientuje jakie są koszty sprowadzenia moto z Holandii, jak bym chciał na nim wracać do Polski? Czy tak samo jak z Niemiec mam wykupować jakieś tablice wywozowe, ubezpieczenie? i co musze otrzymać oprócz umowy K-S od sprzedającego.

 

Z góry dzięki za odpowiedz.

P.S. mam szczerą nadzieje że temat ożyje

 

Florek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...