Skocz do zawartości

Sprowadzanie motocykla z krajow Unii Europejskiej - poradnik


Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze ktoś pytał o motorki sprowadzane z Anglii ale odpowiedzi nie znalazłem. Ja również planuje w wakacje wybrać się "na wyspe" i nie wiem czy to mi się opłaci zakładając że jade tam tylko po moto. Zamierzam wracać na kołach - chyba taniej i przygoda przy okazji. Wydaje mi się że motorki w Anglii są najtańsze w Europie (jesli się mylę bardzo proszę o poprawke:D) Napiszcie proszę jakie papiery bedę musiał zabrać do PL i czy w ogóle to się oplaca. Przeraża mnie ten "funt" 6xzłoty i nie chcę zaplacić pare tysięcy zł za sam prom:D Dzięki i pozdrawiam

 

 

I jeszcze jedna kwestia. (biorę pod uwagę kupno w Niemczech). Jak korzystać z niemieckego ebaya?? Mam konto na polskim ebayu na ktorym licytuję bez problemu a na niemieckim nie moge zalicytować mimo że jestem zarejestrowany. Znacie portale aukcyjne z Anglii??

Edytowane przez maszakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ktoś pytał o motorki sprowadzane z Anglii ale odpowiedzi nie znalazłem. Ja również planuje w wakacje wybrać się "na wyspe" i nie wiem czy to mi się opłaci zakładając że jade tam tylko po moto. Zamierzam wracać na kołach - chyba taniej i przygoda przy okazji. Wydaje mi się że motorki w Anglii są najtańsze w Europie (jesli się mylę bardzo proszę o poprawke:D) Napiszcie proszę jakie papiery bedę musiał zabrać do PL i czy w ogóle to się oplaca. Przeraża mnie ten "funt" 6xzłoty i nie chcę zaplacić pare tysięcy zł za sam prom:D Dzięki i pozdrawiam

I jeszcze jedna kwestia. (biorę pod uwagę kupno w Niemczech). Jak korzystać z niemieckego ebaya?? Mam konto na polskim ebayu na ktorym licytuję bez problemu a na niemieckim nie moge zalicytować mimo że jestem zarejestrowany. Znacie portale aukcyjne z Anglii??

 

 

Oj mylisz si ei to strasznie kolegoo.

 

1.Moto z UK wcale nie są najtansze.

2.Moto z Uk sa strasznie nieszanowane - bo kazdego stac i jak sie z**bie to kupi nowe.

3.Jak zamierzac wracac na moto i promem moze sie to srednio opłacić - zalezy jai sprzęt kupujesz.Jesli chcesz kupic moto za 8 tys zł to sobie to daruj bo sie nie oplaci i wiecej zamętu niż zysku.Na koncu ci wyjdzie ze taniej mogles kupic w PL.

4.NIE MA OKAZJI - jak chcesz kupic tanio to musi być cos zjeb*ne.Musi byc po slizgu albo uszkodzony.Normalnie to moto sa drogie w UK.Jak kupisz uszkodzony to juz na nim nie przyjedziesz i dojdą ci koszta transportu.

5.Jedynie opłac asie sprowadzać moto uszkodzone i roczniki 2002 i młodsze.Wtedy sa dobre ceny i przebitka w PL jest spora.

6.Na wyspach spedzilem troszke czasu i conieco wiem.Sam zamierzam przywiez moto teraz, ale wiez mi to nie takie proste kupic tanio i dobre.

 

 

Napisz czego szukasz jakie roczniki i w jakim stanie, a ja ci powiem ile za to musiz dac. Ja siedze tylko w plastkikach/nkedy pow 250 cm.

 

PZDR

Edytowane przez MYCIOR1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się przyłączyc do tematu, gdyż zastanawiam się nad sprowadzenie motocykla z niemiec, bo blisko itd. Myślę, żeby przyprowadzic jakąś hondę CBR F2 lub lepiej F3 :) tylko nie wiem jak się doszprac takiego moto, bo przez internet słabo to wychodzi, są owszem, ale znowu gdzieś daleko, jest też mały wybór w internecie, chyba, że się mylę.

 

Teraz pytanie, w jakie rejony niemiec się najlepiej wybrac, zeby przyprowadzic i trafic dobry motorek za niewygórowaną cenę? Chcem przeznaczyc na moto max.2000 euro.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc, jak by ktos miał ochotę poklepac na gg to proszę pisac, mój nr.8810775.

 

Ps. Gdyby ktoś miał jakąś CBRkę do sprzedania, to chętnie ją obejrzę.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chcę kupić bandita 600. W Polsce za 96,97 to 7tys. minimum (po stargowaniu się już). Dzieki za wypowiedź na temat anglii. W takim razie zostają niemcy. jak korzystać z niemieckiego ebaya??

 

Jeli masz 7 tys na moto to szukaj od handlarzy w Polsce, albo coś blisko niemcy max bo z UK sie nie oplaci - jak nie masz doświadczenia i znajomych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam do was pytanko. Do lipca będę miał sianko jakieś 5 tys zł. Mam zamiar sprowadzić GS 500 z Niemiec, rok około 93. Czy oprócz mobile i ebay'a macie jakieś stronki z ogłoszeniami? I czy waszym zdaniem zmieściłbym się z ceną za pożądnego GS'a w dobym stanie, sprowadzaniem i zarejestrowaniem w Polsce do jakiś 4,5 tys zł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co potrzeba z dokumentow i ile co kosztuje pisze powyzej.

Co do stronek to jest ich kilka, wpisz w google:

mobile.de

zwetehand

to mi szybko przyszlo do glowy. Albo gebraucht motorrad, albo werkauft motorrad.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć. Kupiłem yamaszke dt od polaka, dał mi wszystkie dokumenty oprucz dokumentu wyrejestrowania. Co mam zrobic, mam dowod rejestracyjny, umowe kupna, wszystko opruszwyrejestrowania. Czy moge zadzwonić do niemca i poprosic go o to żeby wyrejestrował i przesłał poczta dokument? Prosze odpowiedzcie szybko.

PZDR

 

Zapomniałem dodac, że polak nie rejestrował dt tylko niemiec, poprostu on tylko ściaga motocykle i sprzedaje w polsce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niedawno kupilem motocykl sprowadzony kilka lat temu z niemiec. Mam wszystkie dokumenty (brief, potwierdzenie wyrejestrownia). Nie wiem tylko czy umowa k-s jest dobrze wypelniona, poniewaz sa tam dane tego typka co sprowadzal (polaka), a nie niemca ktory jest w dowodzie. nie bedzie problemow w urzedzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niedawno kupilem motocykl sprowadzony kilka lat temu z niemiec. Mam wszystkie dokumenty (brief, potwierdzenie wyrejestrownia). Nie wiem tylko czy umowa k-s jest dobrze wypelniona, poniewaz sa tam dane tego typka co sprowadzal (polaka), a nie niemca ktory jest w dowodzie. nie bedzie problemow w urzedzie?

 

Beda, w swietle prawa kupujacym jest ten polak, i to dopiero z nim powinienes zawrze umowe k-s. Chyba ze sam sobie napiszesz z ostatnim wlascicielem, ale tego doradzac nie moge. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...