Skocz do zawartości

Sprowadzanie motocykla z krajow Unii Europejskiej - poradnik


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko.

 

 

Zakupilem motocykl XJ 650 z 84 roku od pierwszego właściciela z niemiec. Klient ma polskie pochodzenia, ale niemieckie obywatelstwo. Mam TUV i dokumenty potwierdzające wyrejestrowanie motocykla, natomiast umowę kupna spisaliśmy po polsku, gdyż on mówi po Polsku. Pytanie jest następujące. Czy nie będą się przypierniczać do tej umowy, że nie jest w jezyku niemieckim? Tzn... że nie będzie tlumaczona tylko już jest jako oryginał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.

 

Pytanie jest następujące. Czy nie będą się przypierniczać do tej umowy' date=' że nie jest w jezyku niemieckim? Tzn... że nie będzie tlumaczona tylko już jest jako oryginał?[/quote']

 

Nie - ważne żeby była poprawnie spisana, a w jakim języku to już sobie możesz wybrać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie trzeba, bo na Motocykle nie ma akcyzy ani podatku VAT (jeśli sprowadza je osoba fizyczna). Musisz oplacić tylko zwolnienie z podatku vat. W tym celu idziesz do US. Pobierasz druk VAT-25. Dają ci karteczkę, z numerem konta Urzędu Miasta, na które musisz wplacić 150zł. Następnie, kserujesz umowe kupna, brief, wymeldowanie, dorzucasz orginał wplaty na konto oraz znaczek skarbowy i składasz, to w raz z wnioskiem w US. Po kilku dniach zgłaszasz się do US po zaświadczenie i naginasz z kompletem dokumentów do Wydzialu komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pytanko - jak wygląda sprawa opłat, jeżeli motocykl przywożę na jakiejś lawecie, czy busem? 150 euro za blachy (+ koszt wachy) to troche drogo, a że znam ludzi, może udałoby mi się skombinować jakiś tani transport... pytanie tylko, czy bedzie się opłacać.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tak pytam, bo słyszałem że do samochodów wiele osób wykupuje jakieś żółte blachy, które upoważniają tylko do przejazdu przez granicę na lawecie, więc myślałem, że do motocykli też trzeba jakieś wykupić. Ale o ile dobrze rozumiem nie muszę żadnych tablic przykręcać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni słuszę o jakichś nowych przepisach które mają wejść po 1.01.2005 w sprawie sprowadzania samochodów ichyba moto też. Ma wzrosnąć jakaś oplata. Niestety nic więcej nie wiem. Jeśli coś wiecie to dajcie znać bo na gwałt nie będe zciągać moto z niemiec bo zostały 2 tygodnie?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a co musze miec jak kupuje moto od goscia ktory go sprowadzil z zagranicy (francja) briew ma ale czy to wszystko?? i co jesscze mam spisywac z nim umowe kupna - sprzedazy jakies druki podatkowe wypisywac ??

 

pozdro

 

EDIT

juz wiem musze miec spisana umowe miedzy mna a gosciem co sprowadzil sprzeta a reszta tak jak w standardowym sprowadzeniu moto z zagranicy

 

a tak na marginesie te baby w urzedach sa glupie w urzedzie skarbowym powiedziano mi ze gosc co sprowadzil sprzeta musi go zarejestrowac w poslce bpo inaczej umowa bedzie nie wazna a w urzedzie komunikacji mowia tylko o umowie miedzy mna a gosciem od moto oraz PCC-1 a reszta standardowo jak podczas sprowadzenia z zagranicy

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Boshe ale tu jest juz pomieszane.Tyle textow ze niewiadomo dokladnie co i jak.

Jak ktos z obeznanych w tym tamacie bedzie miach chwilke to bardzo bym prosil o pilny kontakt GG : 1765040 bo chcialbym sie dokladnie dowiedziec conieco.

Z gory THX i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

na motorowery nie jest wystawiana karta pojazdu czyli masz już 500 złotych mniej wydatku. Poza tym tablica na motorower kosztuje 30 a na motocykl 40 złotych. Ale to 10 złoty róznicy to nie wiele w porównaniu z tymi 500 ;)

Dokumenty takie same jak na motocykl.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...