Skocz do zawartości

Sprowadzanie motocykla z krajow Unii Europejskiej - poradnik


Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie pierwszego posta w tym temacie.Mrjack pomylił trochę kolejność. Pierwsza rzecz jaką robimy w Polsce to przegląd. Bez niego nic nie załatwimy w Urzędzie Skarbowym.

Prawidłowa kolejność:

- przegląd

- US składamy deklaracje VAT-24 (urząd ustawowo ma tydzień czasu na wydanie nam VAT-25 i zwykle tyle to trwa), przy okazji płacimy 160zł za zwolnienie nas z podatku (sick!)

- robimy tłumaczenia

- odbieram VAT-25

- z tym wszystkim lecimy do wydziału komunikacji i przechodzimy standardową procedurę rejestracji pojazdu

 

Jeśli pojazd ma przejechane mniej niż 6 tys. km i od dnia pierwszej rejestracji nie minęło pełnych 6 miesięcy (warunki te muszą być spełnione jednocześnie) wtedy zostanie nam naliczony podatek VAT w wysokości 22% od ceny pojazdu. Na moje pytanie do urzędniczki co mam zrobić żeby nie płacić podatku, odpowiedziała mi krótko i konkretnie : "dojeździć kilometry" ;)

 

Proszę o uwzględnienie tych wskazówek w pierwszym poście.

Edytowane przez rad3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję kupić DR350 z 1997 i przebiegiem 4500km, pośrednio już od gościa który ją kupił w Austrii.

Czy JA mogę zrobić deklaracje VAT-24 czy musi to zrobić osoba która kupiła moto za granicą?

Jak wygląda sprawa z kartą pojazdu? Ile kosztuje?

Jeśli pojazd ma przejechane mniej niż 6 tys. km i od dnia pierwszej rejestracji nie minęło pełnych 6 miesięcy (warunki te muszą być spełnione jednocześnie)

I tu też jest pytanie: Czyli jak ma 4500km przebiegu ale minęło 6 miesiecy od pierwszej rejestracji w Austrii to już nie trzeba płacić VAT 22% ?

Aha i ten przebieg zatwierdza ten pierwszy przegląd? (może by szło przymrużyć oko i napisać np 6500km) :icon_eek: Czy ja po prostu go gdzieś wpisuje i bez problemu można wpisać ponad 6000km?

Edytowane przez kalman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co ma przeglad techniczny do Urzedu Skarbowego? US potrzebuje faktury/dowodu zakupu i ew. oplaconego cła (jesli z USA). Zaden przeglad techniczny nie jest konieczny do oplacenia podatku.

 

Na przykladzie nowego moto sprowadzonego z USA, moge powiedziec, ze do:

1) Urzedu Skarbowego potrzebny jest dokument oplacenia cla, certyfikat wlasnosci, faktura zakupu, umowa k-s. Jak cena wpisana na umowie bedzie za niska, to przywala z ksiazki.

2) Do Wydzialu Komunikacji potrzebne sa: (przy dowodzie tymczasowym) faktura, certyfikat, tlumaczenia dokumentow, umowa k-s (jesli kupowane od kogos z pl), dokument identyfikacyjny pojazdu wraz z badaniem technicznym, oswiadczenie o imporcie jednostkowym, oplacone cla

3) Do WK przy odbiorze dowodu stałego: dowod tymczasowy, oplacony PCC, OC

Edytowane przez mrjack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ile wyszlo by mi mniej wiecej za zarejstrowanie kmx 125 (uzywka)sprowadzonego z niemiec??

 

tyle samo, co każdego innego motocykla - przynajmniej jeśli ma być zarejestrowany. poszukaj, bo było kilka razy dokładnie podawane :)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy moto sprowadzanym z UK do oplacenia vat-24 nie by potrzebny przeglad, tylko umowa kupna, dowod rejestracyjny, tlumaczenie dowodu, oraz 160zl

przegląd zazwyczaj potrzebny jest, tzn. xero podrzucić trzeba, ale na pewno do rejestracji juz tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle samo, co każdego innego motocykla - przynajmniej jeśli ma być zarejestrowany. poszukaj, bo było kilka razy dokładnie podawane :icon_question:

jsz

Nie widze aby wcześniej był jakiś dokładny cennik.Jestem zielony nie potrafie tego rozszyfrować.Powie mi ktoś tak na oko taka kwote końcową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,chciałbym sobie sprowadzić 2 motocykle z niemiec.I mam takie pytanie czy to bedzie oplacalne.I czy znacie może jakieś komisy w niemczech z motorkami aby można sobie wybrać czy jakieś ogłoszenia inne coś w tym stylu. Może mi ktoś pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na dzień dzisiejszy sprowadzenie i zarejestrowanie motocykla kosztuje DOKŁADNIE:

 

TŁUMACZENIE DOKUMENTÓW - certyfikat wymeldowania + dowód rejestracyjny + poświadczenie przysięgłe umowy kupna sprzedaży (sporządzona w dwóch językach) - 120 zł - w zależności od tłumacza - do 200 zł

 

PODATEK VAT 24 - 160 zł

 

PRZEGLĄD - 116 zł

 

REJESTRACJA - 188 zł

 

UBEZPIECZENIE - 125 zł

 

Czyli mamy 120 + 160 + 116 + 188 + 125 = 709 zł NA GOTOWO

 

KOLEJNO:

 

1. Idziemy przetłumaczyć dokumenty

 

2. Z przetłumaczonymi dokumentami i ich kserokopiami idziemy do urzędu, zabieramy druczek, wypełniamy, idziemy do okienka zapłacić, oddajemy i czekamy... do 7 dni

 

3. Jedziemy na pierwszy przegląd

 

4. Idziemy do wydziału komunikacji ze wszystkimi dokumentami, płacimy

 

GOTOWE!!!

 

Jeszcze tylko ubezpieczenie i pełen ogień :bigrazz:

 

To tak dla wszystkich, którzy nie wiedzą co i jak zrobić :P

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mała poprawka!!!

 

Nieubezpieczonego pojazdu NIE ZAREJESTRUJĄ, więc poprawna kolejność wygląda tak:

 

KOLEJNO:

 

1. Idziemy przetłumaczyć dokumenty

 

2. Z przetłumaczonymi dokumentami i ich kserokopiami idziemy do urzędu, zabieramy druczek, wypełniamy, idziemy do okienka zapłacić, oddajemy i czekamy... do 7 dni

 

3. Jedziemy na pierwszy przegląd

 

4. Ubezpieczamy (OC)

 

5. Idziemy do wydziału komunikacji ze wszystkimi dokumentami, płacimy

 

GOTOWE!!!

 

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...