Skocz do zawartości

fotoradary po raz kolejny


kiki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam jeszcze tylko pytanie do wszystkich zwolenników przestrzegania przepisów czy może:

-jeżdżą na niehomologowanych wydechach.

- mają jakiekolwiek niehomologowane części w moto.

- przeciskają się na światłach ( wiem, że to jest legalne ale rzadko kiedy jest aż tyle miejsca żeby nie najechać na linię )

- nie trzymają się jak najbliżej prawej krawędzi jezdni.

 

Jeśli na choć jedno pytanie odpowiedz brzmi tak, to coś wybiórczo respektujecie przepisy ruchu drogowego i zgodnie z waszą filozofią należy wam się w najlepszym przypadku mandat a w najgorszym konfiskata motóra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbys przeczytal choc czesc tego tematu, to sam bys sobie odpowiedzial. My nie twierdzimy, ze nie popelniamy wykroczen, twierdze natomiast, ze bez jakiegokolwiek sensu jest biadolenie na forum o twoich przygodach z mandatami za wykroczenia jakie swiadomie popelniles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

artykuł na gazecie

 

Taaa... Jakież to typowe: ci chcą dokupić, tamci niszczą, więc ci chcą zaostrzenia kar.

I tak się będą prztykać do ... śmierci, zamiast poświęcić ten czas na obmyślenie i wprowadzenie sensownych zmian.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki mały prezent od UE ...

 

a co ma wspólnego ue z naszym własnym, małym piekiełkiem?

 

"Dante podróżuje po piekle w towarzystwie oprowadzającego go szatana. Wchodzą do jednej sali: na środku stoi kocioł, dookoła oddziały diabłów, co chwila jakaś głowa wynurza się z kotła i jakiś diabeł biegnie wsadzić ją z powrotem. Dante pyta:

- Kto się smaży w tym kotle?

- Tutaj smażą sie Amerykanie. Strasznie dużo przy nich roboty, ile razy jeden chce uciec reszta próbuje mu pomagać.

Przechodzą do kolejnej sali. Na środku stoi kocioł, którego pilnuje tylko jeden szatan oparty o widły i pykający fajkę. Gdy jakaś postać wynurza się z kotła, szatan mówi "Nie wolno" i postać znów się chowa.

- A kto tutaj odbywa karę?

- Tutaj są Niemcy, jak im powiesz, że nie wolno to nie wolno i koniec.

Przechodzą do trzeciej sali. Nie ma żadnych strażników, tylko sam kocioł z którego raz po raz wynurz sie jakaś głowa ale zaraz znika z powrotem.

- A kto w takim razie jest tutaj?

- A widzisz- mówi szatan- tutaj są Polacy, wspaniali ludzie! Ile razy któryś próbuje uciec, reszta ściąga go na dół."

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od sierpnia fotoradary z tego co słyszałem mają być lepiej oznaczone i będzie nimi zarządzać Inspekcja Transportu. Słyszałem, że będzie ich więcej z miesiąca na miesiąc .... taki mały prezent od UE ...

 

ITD fotoradary przejęła od 1 lipca br i bylo to widać, szczególnie na DK1 od Siewierza do Częstochowy, był tydzień co praktycznie każdy fotoradar był czynny :) a co do oznakowania i ilości to na to krokodyle maja czas do 2014 roku, zeby je obkleić a atrapy wywalić

Mika Ahola

1974 - 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymogi dotyczące redukcji liczby wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

 

nikt nie narzuca nam debilnych metod realizacji tych wymogów, nawiasem mówiąc kompletnie nieskutecznych - były jakoś rok czy dwa temu artykuły w prasie z pomiarami, jak to głupie ludzie przed puszką ostro hamują poniżej limitu (bo nawet nie wiedzą ile wynosi na danym odcinku, więc na wszelki wypadek zwalniają do 40-50), a zaraz po minięciu słupa dają po garach i jadą szybciej, niż wcześniej. więc ue nie jest winna temu, że zamiast poprawiać jakość dróg, poziom edukacji kierowców, itp. - fundujemy sobie coraz bardziej policyjne państwo, kompletnie nieprzyjazne obywatelowi

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że nieskuteczne to inna broszka, lecz podyktowane między innymi tymi wymogami i małpowaniem zachodu. Strzelam że za 10-15 lat będą montować obowiązkowe gpsy w autach na wzór tachometrów. Przekroczysz prędkość o 10km/h mandacik przyjdzie pocztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszym przykładem na to, że ograniczenia prędkości to w wielu przypadkach idiotyzm, są niemieckie autostrady.

 

Jedziesz po takiej 200kmh i jest bezpiecznie, nie łamiesz przepisów, jesteś OK. Wjeżdżasz do Polski, dobijasz do A4, rozpędzasz się do 200kmh i... łapie Cię videoradar. Jesteś ciężkim przestępcą, jechałeś potwornie niebezpiecznie, pokazują Cię w TVN Turbo jako przykład omalże mordercy i gwałciciela niewiniątek.

 

pozdr

LYsY

 

PS. Autostrada A4, odcinek Katowice-Gliwice. Szeroka droga, trzy pasy w jednym kierunku. Jeżdzę tam bardzo często. Włączając tempomat na licznikowe 145 (wg GPS 140), wyprzedzam większość pojazdów, a jestem wyprzedzany... bardzo rzadko, przez jednostkowe auta. Ergo - wg mnie pier...li smuty ten, co twierdzi, iż Polacy mają "we krwi" łamanie przepisów. Wg mnie nie mają. Jeśli zamknąć człowieka w komórce 1x1m, to po pewnym czasie zeświruje i stanie się nieobliczalny, co nigdy nie miałoby miejsca, gdyby nie został unieruchomiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...