Skocz do zawartości

symulator jazdy motocyklem


jeszua
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

przy okazji sąsiedniej dyskusji o zmianach w polskich prawie jazdy - linka. innymi słowy wygląda na to, że jesteśmy w naszym kraju dobre 3 kroki w tył. i to w siedmiomilowych butach

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chciałeś napisać 100 lat za murzynami a nie 3 kroki w tył.

Też jestem zdania żę powinny być obowiązkowe takie profesjonalne kursy ponieważ w wtedy mielibyśmy dobre podstawy a nie wyuczali w sobie złe nawyki.

Np w przypadku hamowania możęmy się nauczyć sami jak to dobrze robić metodą prób i błędów jednak w przypadku zakrętów to już nie jest takie proste jeśli nikt nam nie pokaze jak to robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zaawansowany kurs w UK nie jest obowiązkiem. robisz to z własnej woli, zapisując się do instytucji zwanej IAM i tam robisz kurs. Natomiast kurs prawa jazdy powinien u Nas być taki jak w UK - tam jeśli nie potrafisz dobrze jeździć to prawka nie dostaniesz. U Nas wystarczy że potrafisz utrzymać się na moto kilka minut. No i świadomość ludzi inna - w UK jak wsiądziesz na litra ze świeżym prawkiem typu DA to wszyscy będą mieli cię za ćwoka i półgłówka. W PL jest na odwrót, gdy jeździsz małym moto i zależy Ci na doskonaleniu jesteś ćwokiem. :icon_evil:

 

Podobne urządzenie widziałem na targach w Alexandra Palace w Londynie. Można było wsiąść i polatać, ale kiepskie to było. Albo po prostu nie potrafiłem. :biggrin: Normalne wypatroszone moto na które wsiadasz, przed tym ekran z jakąś niby-grą/symulatorem i jedziesz po torze wyścigowym. Czyli w mojej wersji były to próby trafienia w ogóle w asfalt, bo częściej bo trawniku jechałem. :biggrin:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i świadomość ludzi inna - w UK jak wsiądziesz na litra ze świeżym prawkiem typu DA to wszyscy będą mieli cię za ćwoka i półgłówka.

Nie do konca tak jest. Litra moze nie kupuja ale na przyklad gsxr 600 to juz jak najbardziej jest akceptowane i polecane moto na poczatek. Wiec z ta ich swiadomoscia nie jest tak rozowo.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symulator tylko częściowo oddaje sytuacje na drodze, także badanie jest wielce niedoskonałe. Prawdą jest, że w Polsce motocykliści uczą się na własnych błędach i brakuje dobrego szkolenia podstawowego, nie mówiąc już o szkoleniach zaawansowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na imprezie dobroczynnej w Międzylesiu dzieci mogły zasiąść do symulatora motocykla, który okazał się... symulatorem quada. Kierownica w lewo - jedziemy w lewo :banghead:

Ciekawe jak rozwiązali kwestię kierowania Brytyjczycy?

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na targach MOTOR BIKE SHOW CENTRAL EUROPE EXPO SILESIA 2008 miałem okazję przejechać się na symulatorze i powiem wam, że ten symulator, to o kant tyłka potłuc. Przeciwskręt nie istniał, przy hamowaniu co chwilę łapałem glebę, ogólnie porażka, a był to symulator zrobiony przez hondę o ile dobrze pamiętam.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na imprezie dobroczynnej w Międzylesiu dzieci mogły zasiąść do symulatora motocykla, który okazał się... symulatorem quada. Kierownica w lewo - jedziemy w lewo :banghead:

Ciekawe jak rozwiązali kwestię kierowania Brytyjczycy?

Ciekawy temat poruszyłeś.Ciekawi mnie jak została odzwierciedlona kinetyka motocykla w ruchu.

Mam wrażenie, ze te wyniki raczej są mało miarodajne.

Zalatuje zwykłą propagandą aby zachęcić do kursów nieobowiązkowych.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak rozwiązali kwestię kierowania Brytyjczycy?

 

Niestety fulltexty artykułów o tym symulatorze co znalazłem były płatne, ale z linków wynika że ma przeciwskręt do inicjowania zakrętu i siłowniki na których pochyla go do 25 stopni.

 

Co prawda dużo fajniejszy byłby symulator, gdzie motocykl poruszał by się na siłownikach przechylając do przodu/do tyłu razem z ekranem (co by symulowało przyśpieszenia/hamowanie), a przy zakręcie siłowniki przechylałyby podłogę i ekran a motocykl by zostawał prosto ;-) Ale na to budżet musiałby być sporo większy, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca tak jest. Litra moze nie kupuja ale na przyklad gsxr 600 to juz jak najbardziej jest akceptowane i polecane moto na poczatek. Wiec z ta ich swiadomoscia nie jest tak rozowo.

 

 

Bo jeżeli kupią już tą sportową 600 to są albo po minimum dwuletnim okresie jeżdżenia na słabszym moto (do 35km bodajże), albo po kursie DA. Większość świrów to młode łebki na 125-ach, i faktycznie, niewysilonych pięćsetek prawie się nie spotyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to dobrze działać ale to kwestia kasy i dobrej inżynierskiej roboty. W końcu są symulatory lotnicze !!

 

Wpółpraca z odpowiednimi ludzmi (zawodnicy, inzynierowie projektujcy motocykle) i dało by sie taki coś zorbić.

 

NIe wystarczy kilka siłowników i ekran.

Mają tam piwo tak zimne jak serca waszych dziewczyn.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...