Skocz do zawartości

Stosowanie świec COLORTUNE


Rekomendowane odpowiedzi

Z dyszami bawiłem się raz i więcej nie chcę.

Robiłem tak(choć nie ręcze że metoda jest dobra, uczyłem się na własnych błędach):

Warto po załozeniu dyszy przegonić moto i sprawdzić świece i ew. dać wyżej/niżej iglice. Zakładamy dysze o dwa rozmiary większą i znów powtórka z rozrywki. Sprawdzamy jak się moto zbiera itd - warto mieć do dyspozycji hamownie(najlepsza opcja do tunningu), bo tak to wszystko subiektywne wrażenia. Jak zobaczymy że na większej dyszy mamy spadek mocy/przyspieszenia to schodzimy o oczko niżej - generalnie dość czasochłonna zabawa. Przy samej zmianie wydechu wystarczy podnieść iglice i dać ciut bogatszą mieszankę na śrubce. Myślę że z podkładką można spróbować - aczkolwiek nie ćwiczyłem tego. Może do tokarza dać i wytoczyć rowki na iglicy?

Edytowane przez toowdie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, to doswiadczalnie robiles. Tylko jest tej metody jedna luka - poziom paliwa nie bedzie dobrze ustawiony. W sensie dysza moze byc dobra, ale poziom paliwa za wysoki lub za niski. Dlatego czuje ze bez colortune tego nie zrobie.

 

Jak oryginalna dysze mialem 130 to jaka dac zeby mogla byc dobra? 137,5? (tak tak, taka sprzedaja w larssonie).

Jutro obnize poziom paliwa i sprawdze jak lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ja nie jestem zwolennikiem zmian wydechu ze wzgledu na bujanie sie z gaznikami. Taki juz kupilem, wiec...

A swoja droga wczoraj mialem okazje porownac moj wydech z oryginalnym... Moze i jest glosny, ale ladnie brzmi :) oryginal przypomina dzwiek kosiarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam! :cool:

Nie znalazłem nigdzie tematu o tym, jak używać świec colortune. Wiem wiem, jest manual, ale zaczyna mnie już yy no, denerwować. :icon_eek: Zwracam się zatem z uprzejmą prośbą, by jakiś konkretny mechanik z naszego forum poświęcił chwilę czasu i napisał kilka słów, jak to dobrze stosować. :icon_arrow: Wstępnie z pomocą manuala ( http://www.carbtune.co.uk/Images/Colour%20Chart%201.jpg http://www.carbtune.co.uk/Images/Colour%20Chart%202.jpg )Gunsona]http://www.carbtune.co.uk/Images/Colour%20...202.jpg)Gunsona[/url] ustawiłem kolor spalania na wolnych obrotach.(tzn. wykręcałem śruby dotąd, aż pojawił się czerwony kolor, wtedy powoli wkręcałem do pojawienia się lekkiego niebieskiego koloru). Dalej mam już problem z 2 i 3 testem. :icon_exclaim: Test 3 wchodzi niby okej, bo po otworzeniu manety pojawia się czerwony kolor i po puszczeniu przy około 3tys/obr taki zostaje do wolnych obrotów. Z tego co widzę testy 2 i 3 polegają na tym samym? Opiszcie proszę, jak wygląda ustawianie przez was gaźników za pomocą colortune. Czy przestawia się także iglicę jeśli zajdzie potrzeba, czy coś jeszcze trzeba zrobić. :icon_question: Dodam, że wykonuje dane operacje na motocyklu Cagiva Elefant 750 i co naj-gorsze/lepsze, mam DJ 1, przelotowy wydech Bos i filtr K&N, który to niedawno zamontowałem. Czyli ogółem mam poziom HARD z ustawianiem.. <?>. Zdaję sobie sprawę, że taki zestaw "lubi" hamownie, ale raczej nie jestem tym zainteresowany i chce zrobić jak najlepiej z moją "wiedzą", CT i ewentualnie waszą pomocą. :notworthy: :icon_rolleyes:

Edytowane przez nicek27

Pisz jeśli potrzebujesz czegoś do Cagivy Elefant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Colortune i profesjonalny, to nie idzie w parze. Mam colortune od gunsona i badziewie straszne. Jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. Przedłużka ma przebicie i nie idzie jej zaizolować. A sam system też nie jest za bardzo precyzyjny, żeby świeca zmieniła kolor to skład mieszanki musi być naprawdę popiepszony. Regulacja o 0,5 - 1 obrót nie robi różnicy w kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...