Skocz do zawartości

Moto nie odpala ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od wczoraj jestem posiadaczem HONDY CBF 500 z 2005 roku wczoraj i dwa dni temu jak oglądałem moto odpalał za pierwszym razem nie było problemu wszystko super a dziś chciałem go odpalić i nie chce ruszyć? Co to może być wczoraj wieczorem chodził a dzisiaj już nie ? Jest to mój pierwszy motor wiec nie znam się za bardzo i licze na waszą pomoc!

Edytowane przez mateusz1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zima motocykla się nie odpala :banghead: Pewnie aku padło .Weź je do domu, podładuj i zostaw ,a moto jeśli było sprawne to będzie chodzić ,ale bez potrzeby się nie odpala

Edytowane przez przemek96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy umieć jeździć na motocyklu.

Trzeba poznać jego obsługę.

Zajrzyj do tematu "Zimowanie motocykli", na pewno Ci pomoże.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Witam, od wczoraj jestem posiadaczem HONDY CBF 500 z 2005 roku wczoraj i dwa dni temu jak oglądałem moto odpalał za pierwszym razem nie było problemu wszystko super a dziś chciałem go odpalić i nie chce ruszyć?

Bo pewnie odpaliliście na kilka chwil i świece szlag trafił. Świece w tych temperaturach i tej wilgotności trzeba wygrzewać 15-20 minut, aby osiągnęły temperaturę roboczą, którą latem mają w minutę-dwie... Jeśli odpalisz w tych warunkach motocykl i nie dasz się im wygrzać, to już po nich.

Poza tym naładuj akumulator. Jeśli włożysz nowe świece i zaczniesz kręcić silnikiem na rozładowanym akumulatorze, to znowu rozwalisz świece.

PS - musisz po tym śniegu jeździć, nie rozumiem, za miesiąc Ci nie zarejestrują??

świeca - NGK CR8EH-9S

Masz pecha, 38 zł za sztukę.

p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całą pewnością da sie te świece kupić taniej, zresztą pewnie są dla niej zamienniki denso, które ja bardzo polecam. Mi motorek na nich odpala przy -20 po 2 przekręceniach wałem :biggrin: I tak jak koledzy mówią, aku naładuj na full, świece najlepiej nówki. I pamiętaj, że jak odpalasz moto, to nie dotykaj gazu. Włącz ssanie i kręć rozrzusznikiem, gazem możesz ruszyć jak już silnik zacznie łapać. Powodzenia :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM ostatnio kupilem ....

Typowe.

Kupno nowego sprzętu, więc jest chęć pochwalenia się. Co przychodzi jakiś nowy znajomy, to odpalamy sprzęta, żeby się pochwalić jak pięknie chodzi. W ciągu dwóch dni odwiedza nas Zenek, Staszek, Maniek, Rychu, Ziuta, Zibi, Łysy, Mela, Wacek, Zenek, Stefan, Mirek itp,itd. Za każdym razem pokazujemy jak to sprzęt ładnie odpala, aż za którymś razem ....

...lipa, bo motór nie gada. Dzwonimy do sprzedawcy, bo najwidoczniej sprzedał nam minę, lub szukamy pomocy u mechanika czy na forum...

...A w rzeczywistości okazuje się, że zarznęliśmy świece.

Edytowane przez stasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, dziś zamówiłem nowe świece jutro będe miał do odbioru u mnie w miejscowosci są po 38zł sztuka. I jutro spróbuje sam to wymienić a jak nie dam rady ( bo jeszcze tego nie robiłem) to pojade do mechanika

Edytowane przez mateusz1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...