Skocz do zawartości

Rozmiar kasku, jak dobrać wielkość


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie też mój kask na początku cisnął na górze głowy, ale działo się to dopiero po pół godzinie od założenia. Przed zakupem mierzyłem go w sklepie przez 15-20 minut i wszystko było ok. Po kilku godzinach jazdy wyściółka się dopasowała, i od tamtej pory leży idealnie.

 

Także jeśli w Twoim przypadku jest to tylko kwestia policzków i wyściółki na górze, to powinno się to dopasować, chociaż gwarancji nikt Ci nie da, że będzie idealnie. Chyba że od razu czujesz, że ten kask w ogóle nie podchodzi pod kształt Twojej głowy, wtedy najlepszym rozwiązaniem byłby zwrot.

 

Generalnie, kupno dobrze pasującego kasku bez wcześniejszego mierzenia to loteria, dlatego nie powinno się tego robić.

Edytowane przez botar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ciśnie wyściółka to się ułoży a jak już styropian to nie ma na to szans. Załóż dwie kominiarki ewentualnie czapkę na łeb. Załóż kask i rozbijaj tak ze dwie godziny, jak przez ten czas się nie poprawi to daj sobie spokój bo nic z tego nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troll, czy jak?

 

Pochwal się, co to za cudo zakupiłeś, bo z samej wyściółki nic się nie wywróży. Jak uwiera to szukaj innego kasku, tak jak już powiedziano powyżej, ale "swędzenie włosów" brzmi trochę na reakcję alergiczną, więc tym bardziej powinieneś wyje.... odesłać ten kask i kupić coś porządnego, również z antyalergiczną wyściółką. I litości, nie przez internet.

 

PS. O ile oczywiście sklep przyjmie zwrot, bo skoro już swędzi to mniemam że w tym jeździłeś...

Edytowane przez Arcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam marki, ale w kwestii technicznej nie wygląda na jakiegoś kompletnego paździerza... No ale cóż, jak uwiera na czaszce to kości nie ugnieciesz. Póki jeszcze nadaje się do odesłania, zrób to i dobierz kask w normalnym sklepie. Fachowiec znajdzie Ci odpowiedni kask, tylko musisz najpierw znaleźć fachowca. Niejeden się za takiego uważa a potem płacz i lament.

Nie ma sensu kupować kaksu przez internet, to loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam, dzisiaj kurier przyniósł kask, a dokładniej LS2 FF351. Odrazu napiszę, że nie miałem możliwości przymierzyć go w sklepie. Obwód mojej głowy wynosi 54cm, czyli powinienem wziąć XS (53-54cm), wziąłem jednak S (55-56cm), nie wiem co mam o nim myśleć bo jest to mój pierwszy nowy kask, kask wchodzi trochę ciężko, lecz w środku pasuje, nie ma żadnych luzów nie skręca na boki, czuję trochę jak czoło opiera o wyjściówkę, zdjęcie kasku to jest paranoja, powstają otarcia na uszach, aż głowa boli po wyjęciu przez jakiś czas.. Więc aż dwa rozmiary większy kask może być lepszy, wygodniejszy? Wiem, że jest to pytanie znikome, ale może ktoś się spotkał z takim przypadkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupiłeś kask trochę za duży, a co do komfortu to nie oczekuj cudów. Ten model LS2 to niestety bardzo prosta konstrukcja i nie spodziewaj się w nim wielkiego komfortu. Niestety większość LS2 jest tak samo wykonana. Wymień na inny kask (nie na większy rozmiar z tego samego modelu), albo cierp. W tym drugim przypadku polecam kominiarkę z płaskimi szwami, uszy zostaną na swoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...