Skocz do zawartości

Martwy punkt w lusterkach


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wedlug porzadnej szkoly jazdy lusterka powinno sie omiatac co 5 - 6 sekund a spogladac przez ramie przy kazdej zmianie kierunku, pasa itp itd... na chlopski rozum jak skrecasz to lepiej zawsze sprawdzic czy nikt nie zajechal cie ... tym bardziej ze w moto tez sa martwe punkty w lusterkach i moze byc niespodzianka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żart czy na serio? Zawsze (!!!) trzeba się obejrzeć, już kilka razy uratowało mi to tyłek. Często jest tak, że w lusterku jest pusto ale w tym momencie mijający samochód jest w martwym polu, bardzo blisko i jeśli się nie odwrócisz, to pakujesz mu się pod koła..

Powiem więcej, dobrze jest umieć, poćwiczyć, odwracanie się w zakręcie, w pochyleniu tak, żeby zachować tor jazdy. Często przy odwracaniu się prostujemy mimowolnie motocykl, jedziemy szerzej, prosto pod koła auta.

Więc - tak tak tak, lusterko nie wystarczy.

 

Właśnie - chodzi mi o sytuację gdy zmieniamy kierunek. Jak jedziemy prosto - to lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie oczy do okoła głowy, lusterka i obracanie sie, w lusterku nie zobaczysz auta ktore jest juz prawie kolo Ciebie. A czasem mozna sie oszukać myslisz ze jestes najszybszy na drodze ruszyłeś pierwszy ze swiatel to już nic obok Cibie nie powinno być, a tu niespodzianka albo ktoś dał ladnie po garach katamaranem i jest juz przy Tobie ale jakiś Twój kumpel na moto smignął i jedzie koło Ciebie a Ty o tym nie wiesz więc zanim zrobi się jakiś manewr najpierw rozejżyj sie czy mozesz :) powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądanie się to podstawa. Już nie raz nacięłem się na manewrowaniu wyłącznie przy pomocy lusterek (szczególnie na rondzie przy zmianie pasa ruchu lub zakrętach).

Trzeba uważać...

Edytowane przez zyleta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dużo zależy tu od rodzaju i ustawienia lusterek. Jeśli masz dosyć duże lusterka i dobrze je ustawisz, a potem sprawdzisz czy nie wystepuje tzw. 'martwy punkt' (obszar niewidoczny ani w lusterku ani kątem oka) - to można specjalnie się nie obracać. Tym bardziej, że manewr obracania głowy też powoduje pewne ryzyko (no bo ktoś przed tobą może nagle zachamować i du**).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż, większość mądrych opinii już była :biggrin:

jeśli o mnie chodzi, to w większości przypadków wystarczają mi lusterka: motocykl jest zrobiony przez europejczyków, dla ludzi normalnych gabarytów, dzięki czemu lusterka są rozstawione odpowiednio i 1/3 odbicia nie przesłaniają ramiona kierowcy :>

natomiast w gęstym ruchu ulicznym, albo przy szybkim wyprzedzaniu na trasie - kiedy nie jestem pewien czy wszystko co widzę jest wszystkim co jest na drodze za mną - oglądam się lekko przez ramię; żeby choć kątem oka złapać ewentualne zagrożenie. parę razy faktycznie okazywało się, że coś było... więc metoda zdaje egzamin

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motocykl jest zrobiony przez europejczyków, dla ludzi normalnych gabarytów, dzięki czemu lusterka są rozstawione odpowiednio i 1/3 odbicia nie przesłaniają ramiona kierowcy

 

Właśnie... Macie na to jakiś sposób? Bo u mnie w lusterkach to mogę co najwyżej zobaczyć czy jakiegoś bociana na polu nie przegapiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze to zdawać sobie sprawę z wymiarów martwego pola.

Mnie najczęściej wystarczą lusterka i spojrzenie w bok praktycznie bez skręcania głowy.

Generalnie wszystko zależy od wielkości i ustawienia luster w danym motocylu.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...