Skocz do zawartości

Montaż pierścieni, zamki co 120 czy 180 stopni ?


teslasim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem tematu dotyczącego jednoznacznie montażu pierścieni do którego mógłbym się podpiąć z takim rozważeniem.

 

Jaki jest cel montażu zamków pierścieni uszczelniających rozmieszczonych co 120 stopni?, w jednej serwisówce na rysunku poglądowym są rozmieszczone co 180 tworząc bardziej labiryntowe rozmieszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem tematu dotyczącego jednoznacznie montażu pierścieni do którego mógłbym się podpiąć z takim rozważeniem.

 

Jaki jest cel montażu zamków pierścieni uszczelniających rozmieszczonych co 120 stopni?, w jednej serwisówce na rysunku poglądowym są rozmieszczone co 180 tworząc bardziej labiryntowe rozmieszczenie.

 

Zależy ile masz pierścieni na tłoku. Dotyczy 4 suwa. W 2 suwie powinieneś mieć wyznaczone miejsca na tłoku, aby nie wypadało na którymś kanale.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze byc i tak i owak, pierscienie podczas pracy i tak sie obracaja.

 

Adam M.

Jak to się obracają? Nie podważam tutaj twojego zdania ale z tego co mi wiadomo, to zamki nie powinny na pewno być w jednym rzędzie żeby olej nie przedostawał się swobodnie. Więc skoro pierścienie się obracają to zawsze istnieje możliwość takiego ich przestawienia co było by nie korzystne. Poza tym tłok wykonuje ruch posuwisty więc w jaki sposób zostaną one wprowadzone w ruch obrotowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peterek mechanika 2T ma osobny dział

 

Adam M. wiem że mają się prawo obracać tylko że po co z tej racji potem ludzie gadają że jak się ściągnie cylinder z dobrych tłoków to przy ponownym montażu pierścienie nie ułożą się i będzie brany olej... skoro to niema żadnego znaczenia

ale twoją odpowiedź rozumiem

 

Edytowane przez teslasim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam.M-a co z owalizacją cylindra?

Czy pierścienie też przypadkiem się nie owalizują, co spowoduje brak możliwości ich obracania?

 

Wydaje mi się, że w związku z tą owalizacją po wyjęcia tłoków mogą być problemy ze szczelnością.

Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z owalizacją cylindra jest tak że zanim sie to stanie jak zakładasz nowy tłok i pierścienie to tuleje masz okrągłą. Czyli zanim sie wszystko dotrze pierścienie mogą sie obracać, dopiero po zakończeniu procesu docierania pierścienie powinny być ułożone i sie nie obracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem zamontować tłok tak aby zamek górnego pierścienia znajdował się od strony ssącej a zamki dwóch pierścieni zbierających olej odchodziły od niego pod kątem 120 stopni dając tym samym coś na kształt znaczka mercedesa. Czy takie zamontowanie będzie prawidłowe? :buttrock:

 

a tu odpowiedz do powyzszego

Tak powinny być ułożone czyli co 120 stopni.

Nie rozumie po co nazywasz kogoś wyrocznią skoro w teorii tak powinno być powściągnij się trochę bo swoją wypowiedzią nie wniosłeś nic konkretnego a wręcz przeciwnie :banghead: :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu odpowiedz do powyzszego

 

Nie rozumie po co nazywasz kogoś wyrocznią skoro w teorii tak powinno być powściągnij się trochę bo swoją wypowiedzią nie wniosłeś nic konkretnego a wręcz przeciwnie :banghead: :banghead:

 

I po co napisałeś ten tekst? :banghead:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierscienie w 4t sie obracaja z mniej wiecej 1/1000 obrotow silnika.Ktos to kiedys zbadal,zmierzyl ,itd.

 

Sa rozna teoria jak maja byc rozchylone,Yamaha np. dla 5-io zaworowych silnikow podaje 50 stopni pomiedzy dwoma gornymi tak ze zamki wypadaja miedzy zaworami ssacymi 1 i 2 oraz 2 i 3,notomiast dwie czesci olejowego przesuniete o 180 stopni wzgledem uszczelniajacych.

Tak naprawde to nie jest to az tak wazne jako ze i tak sie obracaja,

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z owalizacją cylindra jest tak że zanim sie to stanie jak zakładasz nowy tłok i pierścienie to tuleje masz okrągłą. Czyli zanim sie wszystko dotrze pierścienie mogą sie obracać, dopiero po zakończeniu procesu docierania pierścienie powinny być ułożone i sie nie obracać.

Witam

Nie owalizacja cylindra tylko tłoka, najpierw trzeba wiedzieć po co ona jest i naczym a dopiero komuś podpowiadać

Pierścienie są tylko storzkowe i to nie wszystkie , układają się do gładzi cylindra a nie do jego kształtu , zasada jest taka że rozmieszczaż pierścienie co 120 st jeśli masz 3 szt i na tym się temat kńczy puźniej one się obracają i niemasz na nie wpływu , zamki są poto aby dało się pierścienie założyć na tłok i aby swoją sprężystością dolegały do cylindra

Myśle że w temacie nie będzie zbędnych filozofi i że jest to wszystko jasne

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...