Skocz do zawartości

zimowanie motocykli, przygotowanie do zimy (zima)


bronx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no dobra niech bedzie ze nawet uda sie rozprowadzic ten olej po sciankach ale to i tak nic nie da bo po gora 2 dniach wszystko splynie na dol i tyle z tego bedzie ( nie wiem kto Ci takich glupot nagadal ) lepiej lac pod korek i odpalac raz na tydzien wtedy wszystko bedzie dobrze ;D ( ja tak zawsze robilem i nigdy z potem nie mialem problemu z chocby odpaleniem motorka na wiosne)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra niech bedzie ze nawet uda sie rozprowadzic ten olej po sciankach ale to i tak nic nie da bo po gora 2 dniach wszystko splynie na dol i tyle z tego bedzie ( nie wiem kto Ci takich glupot nagadal ) lepiej lac pod korek i odpalac raz na tydzien wtedy wszystko bedzie dobrze ;D ( ja tak zawsze robilem i nigdy z potem nie mialem problemu z chocby odpaleniem motorka na wiosne)

pozdrawiam

 

Odpalanie motocykla zimą na chwilę jest niewłasciwe, poneiważ może doprowadzić do korozji gładzi cylindra w wyniku powstania żrących substancj. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra niech bedzie ze nawet uda sie rozprowadzic ten olej po sciankach ale to i tak nic nie da bo po gora 2 dniach wszystko splynie na dol i tyle z tego bedzie

wszystko chyba nie splynie. zawsze zostanie jakas warstewka ochronna

(nie wiem kto Ci takich glupot nagadal)

nikt mi tych glupot nie nagadal. tak jak pisalem, przeczytalem to w manualu

lepiej lac pod korek i odpalac raz na tydzien wtedy wszystko bedzie dobrze ;D ( ja tak zawsze robilem i nigdy z potem nie mialem problemu z chocby odpaleniem motorka na wiosne)

moze i lepiej ale to nie ma nic wspolnego z odpalaniem motoru po zimie tylko z jakoscia benzyny. kazdy zrobi tak jak bedzie uwazal za stosowne

pozdro

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcpol co ty mowisz ja nie mowie na chile tylko na conajmniej 10 min zeby dobrze sie rozgrzal , kazdy mechanik Ci tak powie ;D

pozdrawiam

No wlasnie nie kazdy mechanik tak powie. Powiedzialbym ze wrecz przeciwnie doradzi metode nie odpalania. Jesli juz to odpalac do pelnego zagrzania silnika a to moze potrwac kiedy ma sie olejaka. Trzeba tez pamietac o oleju jaki sie ma wlany do silnika. Mrozy u nas ostatnio coraz wieksze i moze nastapic suchy start.

Ponizej 20 stopni mrozu ja majac olej 15W odpalc silnika nie moge. Podczas rozgrzewania wydech tez musi nabrac swojej temperatury bo inaczej para wodna w benzynie skropli sie w tlumiku i bedzie rdzewiec od srodka.

 

Lepiej jest zalac bak paliwem, spuscic paliwo z komor plywakowych, wstrzyknac na tlok odrobine oleju i zakrecic silnikiem bez swiec, wyjac akumulator, zaoleic lancuch, jesli olej jest zuzyty lub zostalo niewiele do wymiany to zmienic olej przed zima i poklepac motocykl za to ze dobrze sluzyl w sezonie i zyczyc mu spokojnego snu :buttrock:

 

Tylko ja mam takie pytanko do mechanika: ile tego oleju na tlok wlac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Mam dylemat mały... Zostało mi 700km do wymiany oleju wg serwisówki, a do zimy zostało sam nie wiem ile :P Czy lepiej wymienić olej przy danym przebiegu, czy może naciągnąć trochę i zalać dopiero przed zimowaniem? Jeżeli to drugie, to mniej więcej ile km można bezpieczine przekulać? Domyślam się że jak około 500 to spokojnie, a więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już jak kto uważa ,ale zwróćcie uwage na to jak ten olej wygląda ... ja wymieniam olej duzo wczesniej niz przewiduje serwisówka(12kkm) ,olej nie przejeżdza u mnie więcej niz 9kkm -wtedy jest juz brzydki i ma nieciekawą konsystencję.Wiec wydaje mi sie ze nie nalezy wierzyc w to co piszą w serwisówce tylko od czasu do czasu sprawdzic jak ten olej wygląda i podjąc decyzję o wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!Ja na twoim miejscu nie wymieniał bym tego oleju tylko jeszcze troche pojeżdził i zalał nowy dopiero przed nastepnym sezonem ponieważ jak wymienisz olej na zime to jego jakosc pogorszy sie ponieważ w zime olej sie starzeje oraz jest podatny w chłodne dni na przyjmowanie wilgoci!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jesli mam pomoc to moim zdaniem wymien olej dopiero na wiosne.

700km masz wg serwisowki a zrobisz tyle do zimy?

Jesli nawet przekroczysz o troche przebieg silnikowi nic sie nie stanie bo olej jest.

 

Ja wymienilbym na nowy sezon zeby przyjemnie go zacząc(brudzac sie przy wymianie i zeby moto ładnie jezdzilo)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...