Skocz do zawartości

zimowanie motocykli, przygotowanie do zimy (zima)


bronx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a ja proponuje profilaktycznie podladowac a w szczegolnosci sucholadowane zresza jak dobrze pomyslec takie aku zalane juz kwasem stoja jakis czas na polce w sklepie jesli sprzedawca jest kumaty to podladuje je co jakis czas a jesli nie to takie aku w sklepie tycza sie te same zasady co nasze aku wyjmowane z moto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystkie te automaty prostownicze które się podłącza do aku na całą zimę tak mają ?? bo jeśli tak to co to za automat który i tak trzeba kontrolować co jakiś czas  :roll:  :?:

czy wszystkie, to któż to może wiedziec? pewnie dużo jest różnych, tak mniemam.

optimate III nie służy do tego, żeby konserwowac (hibernowac?) na zime akumulator - zreszta nie ma takiej potrzeby, to nie UPS przeciez...

jest to fajna ladowareczka, jak trzeba sobie raz w miesiacu w zimie aku podladowac,

jedna w kazdej grupie się przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zalmen3 to było ogólnie z tym podłączaniem aku do moto zimą więc nie bierz tego do siebie. Są też przypadki osób które w garażu nie mają aż tak niskiej temp. tak jak naprzykład ja i wtedy można coś takiego stosować.

Ale przepraszam że nie napisałem "W RAZIE BARDZO NISKICH TEMP. MOJEJ RADY NIE STOSOWAĆ"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używam Opimate III i mam wpięte w moje moto całą zimę i jak odpalałam po regulacjach (tzn najpierw musiałe tak długo kręcić aż moto złapie ciśnienie oleju, a później dopiero z zapłonem) nie miałem rzadnych problemów. Aku naładowane na cacy. dziwna sprawa. Choć kiedyś kumplowi jak miał słaby styk też się czerowna zaświeciła i to może był powód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam.

Jako zupełnie zielony motocyklista (moto od 2 miesięcy) mam małe pytanko. Czy po sezonie odstawiając moto do garażu powinieniem spuścic ze zbiornika paliwo czy też nie. Spotkałem się z dwoma opiniami:

1) lepiej nalać "pod korek" żeby z paliwa ewentualnie nie wytrącała się woda;

2) lepiej nie nalewać "pod korek" ale zostawić tylko trochę paliwa bo przez 6 miesięcy (będę garażował od października do kwietnia) paliwo może "zwietrzeć".

 

Co Wy na to ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nalać, wilgoć w pustym baku na pewno będzie i jak się tam zacznie korozja to potem jak nalejesz to jakieś syfy w układzie moga pływać, sama woda jak się dostanie to kicha też. Lepiej lać. Poza tym ja leję, bo zima chodzę raz na tydzień raz na 2 odpalić kobyłę i musze miec czym. Dzięki temu mam z bani problem z aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lime82 Jak to zrobic?? Ja meczylem sie 1 h zeby wyciagnac rurki kranika ktore plywaly w baku i nie mam mowy o rowprowadznei oleju po przegrodach baku :biggrin:

 

 

A ja mam takie pytanie. Poniewaz musze juz przygotowac motocykl do dlugiego odpoczynku. Ile wstrzyknac oleju na tloki?? 10-30ml??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj manual mowi zeby zbiornik oproznic na zime, tylko trzeba wlac tam troche oleju i rozprowadzic go po sciankach, zeby nie korodowalo.

Jak mówi kolega-mechanik, nie czytaj za dużo tych gadu i internetu, bo będziesz więcej robił niż jeździł :)

Generalnie olejem bym nie zalał, bo jak mam olej po ściankach rozprowadzić?!

Idź do garażu i przeturlaj motor dwa razy w tygodniu?

:buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówi kolega-mechanik, nie czytaj za dużo tych gadu i internetu, bo będziesz więcej robił niż jeździł :)

Hej Vatzeque, to o mnie bylo? :buttrock: Ja jestem nowicjusz - macant tematu, hehe. Zaden ze mnie mechanik. Ale jesli to o mnie bylo to dzieki.

Lime82 Jak to zrobic?? Ja meczylem sie 1 h zeby wyciagnac rurki kranika ktore plywaly w baku i nie mam mowy o rowprowadznei oleju po przegrodach baku

Proste. Demontujesz bak. Spuszczasz benzyne. Wlewasz troche oleju. Bierzesz bak w dlonie i rozprowadzasz. Jak mozesz przekrecac bakiem na wszystkie strony to olej dojdzie wszedzie. To co zostanie wylewasz do jakiegos pojemnika. Montujesz bak z powrotem i gotowe. Nie mowie ze zalanie pod korek jest niewlasciwe. Po prostu wychodze z zalozenia ze ten japonczyk co pisal manual znal sie na rzeczy i skoro tam tak jest to tak ma byc.

Edytowane przez Lime82

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...