Skocz do zawartości

Opony leżakowane


Rekomendowane odpowiedzi

Starszych opon jak 5letnie to bym nie zakładał.Jeżdziłem na leżakowanych 5 letnich i zjechałem je bez defektu do końca.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

A ja widzialem ostatnio w Boosterze w Katowicach totalnie rozpierdolona opone lezakowana :]. Rozpadla sie przy 150km/h na autostradzie w motocyklu sportowym. Bieznik poodpadal calymi kawalami od struktury nosnej opony (sznurkow, kordu, czy jak to kto chce nazwac).

A nawet jesli sie nie rozpadnie, to zazwyczaj guma lezakowana twardnieje i traci swoje wlasciwosci. Po prostu bedzie gorzej trzymac.

Ja nie polecam :D.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksymalnie 4-5 letnie. Powyżej to już się prosisz o kłopoty. Taka stwardniała guma nie trzyma....

Jeszcze są używki - ale do szybkiego motocykla bym ich nie zakładał...

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale może ktoś napisać np: założyłem oponę firmową (np metzeler) 7 letnią-nową i przy prędkości np 160km/h popękał mi kord, czy też to się raczej nie zdarza, ja osobiście mam oponki raczej kilkuletnie i nie miałem problemów, ale ciekaw jestem doświadczeń innych, bo moto to nie auto, a mi oponki lecą expresowo i na nowe to ciężko byłoby wyrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys sie latalo na WSKach i MZtkach z oponami w wieku maszyny.

Raz mi pekla opona w MZ, przednia, na boku, ok 15 cm. Podczas jazdy, obeszlo sie bez przewrotki. Haidenau to chyba bylo.

Kilka lat temu koles od, ktorego kupilem CZ rozbil sie powaznie na Jawie. Przyczyna bylo pekniecie przedniej opony. Wiem, ze odnosze sie tu do opon detkowych. W VF 750 mialem bezdetkowe, juz mialy duzo ponad 5 lat, przelatalem na nich dobre 8 tys km, bez zadnych incydentow, az mi sie urwal lancuszek rozrzadu:)

Edytowane przez PiotrekRR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak jeździłem na nowych oponkach jak i na starych a nawet zdarzało się jechać z wystającymi drutami 200km/h. I wg. mnie jeśli zdarza się że opony pękają to tylko jeśli miały jakieś wady fabryczne lub jeśli zostały zdjęte z powypadkowego motocykla.

 

Oczywiście nowsze opony dużo lepiej trzymają się drogi i nie warto zakładać starszych jak 5 lat ale jeśli już ktoś założy to nie ma co popadać w paranoję, że zaraz pękną bo tak raczej się nie stanie.

Edytowane przez heniek128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam zawsze zakładam używane opony-znajomy sciąga torówki z niemcowni-kupe kilometrów na nich zrobiłem i zero problemów, staram sie tylko wybierać cos w miare świezego 2-3 letnie nie starsze, masa znajomych tez tak robi i jeszce nikomu (odpukać) nic sie nie stało z tego powodu! np na początku sezonu załozyłem komplet torówek dunlop sportmax rok2006-modelu nie pamietam:) zjechane po bokach ale na srodku mięska było 7mm-dałem za komplet 150zł a w sklepie musiałbym połozyc około 1000:) trzeba miec tylko zaufane miejsce z którego sie bierze opony.

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję ,że mi się moje oponki nie rozlecą, co prawda nie jeżdżę ponad 200(no może sporadycznie) ale za to łączna masa motocykla ze wszystkim przekracza 500kg, a oponki na koniec sezonu mam dość dobre na środku( bo środkiem moto się tylko toczy) ale za to boki są nieźle wytarte( te alpejskie winkle przy tej masie nieźle ździerają oponki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dzieki serdeczne Virek. Ide szukac pokrętełka.

Juz sie kropka nie zacina ale mam jeszcze pytanko co do opon .

Czy warto kupic opone lezaka z 2001r bedzie to w miare bezpieczne? Cena jest atrakcyjna wiec sie zastanawiam nad zakupem takiej opony jest to dunlop z 2001 roku za 400 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka opona to śmieć .Nie kupuj starszej niż 3-4 lata.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mawiają to opona do motocykla ma swoje własności klejące do 6 lat (do 3 jako nowa, powyżej 3 używka).

Potem te klejenie się osłabia. Potocznie - kartofel z nich się staje :D.

Na takiej oponie pojeździsz, nie rozleci się ale ... no właśnie, szybko można się przejechać na tym, że w pewnym momencie nie sklei (wiem z doświadczenia z oponą z 2002 :D ) i będzie niespodzianka, nawet bolesna.

 

Dlatego tak bardzo tu ludzie mówią a jak najmłodszej oponie, ewentualnie paroletniej- bo wtedy klei.

 

;p

Edytowane przez ZwierZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...