Skocz do zawartości

Opony leżakowane


Rekomendowane odpowiedzi

Vlad - wszystko OK, tylko 1 zmianę musisz poczynić...

przenieś ContiRoadAttack o jeden w dół, i ContiForceMax także o jeden w dół.

CRA to nie odpowiednik D220, tylko D208 - z resztą są nawet bardziej przyczepne & mieksze od nich - a z drugiej strony mniej ścieralne :P.

ZAJEBISTE oponki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie prawdziwe jest powiedzenie że każy chciałby być piękny mądry i bogaty a dodatkowo prawdą jest że jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co się ma...

upraszczając powiem tak najlepsze są nowe motocykle z nowymi oponami ale w Polskich realiach do starych motocykli dobre sa także opony np przeleżakowane. Trudno mi sobie wyobrazić aby do motocykla np z 85 roku ktoś kupił komplet nowych opon za 1500zł.

Może kiedyś się nam poprawi sytuacja materialna i ludzi będzie stac na zakup nowego motocykla i późniejsze jego serwisowanie na nowych oryginalnych elementach.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo opon uzywanych , mam do sprzedanie nową tegoroczną przejechalem na nie 200 km o rozmiarze 150/90/15 Michelin Commander , wymieniam dlatego że przyszly z bialym pasem a ta jest bez.Cena 400 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dowiedziałem sie w chyba najlepszym serwisie Suzuki w 3 mieście od kolesia co widać naprawde znał sie na rzeczach , że opony motocyklowe zaczynają rozkładać się juz po 3 latach. Moja oponka ma jeszcze jako taki bieżnik ale już ma około 5 lat i podobno dawno na szrocie powinna leżeć :roll: Uwidacznia się to gdzieniegdzie małymi pęknieciami opony w róznych miejscach . Z tego względu tez własnie szukam czegoś nowego na przód do Bandita...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi sobie wyobrazić aby do motocykla np z 85 roku ktoś kupił komplet nowych opon za 1500zł.  

Nie przesadzaj, nówka sztuka do CBX650 '85 kosztyowała mnie ca 450 zeta. Założyłem i nie miałem wątpliwości, że tak ma być. Teraz jestem cienki i szczypię się z kasą, ale jak nie ma dobrej opony to motocykl stoi w garażu - nawet jeżeli oznaczałoby to koniec sezonu na ten rok. Nikt nie obiecywał, że motocykl jest tani w utrzymaniu.

 

PS

sql masz rację z tą klasyfikacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też kiedyś oszczędzałem na oponkach do pierwszego ślizgu. Skręcając na przejściu dla pieszych uciekł mi przód, naszczęście jechałem tylko z 30 km/h więc strat nie było. Już nie oszczędzam na oponkach, zakupiłem nową na przód i lekko leżakowaną na tył. Różnica w prowadzeniu jest ogromna, już się tak nie wali w zakrętach jak kiedyś. Same plusy oprócz ubytku kaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość driverCB500

prosze o szybka odpowiedz:

Jak odczytac date produkcji z opony??

wiem, ze pierwsza litera np. 4 oznacza rok ale skad mam wiedziec czy ta opona lezakuje juz od 1994 czy tylko od 2004 i chodzi mi tu o model, ktory produkowany jest od roku 90-ego po dzis dzien

sa na tej oponie takie 2 linie (czerwona i niebieska chyba-pewnie to nic nie mowi...)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa na tej oponie takie 2 linie (czerwona i niebieska chyba-pewnie to nic nie mowi...)

pozdro

Od 2000 roku zawsze bedzie na poczatku cyfra zero. Czyli np. 434 - 34 tydzien '94 roku, ale 0434 - 34 tydzien 2004 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa na tej oponie takie 2 linie (czerwona i niebieska chyba-pewnie to nic nie mowi...)

pozdro

Od 2000 roku zawsze bedzie na poczatku cyfra zero. Czyli np. 434 - 34 tydzien '94 roku, ale 0434 - 34 tydzien 2004 roku.

 

wszytko się zgadza tyle, że jest dokładnie odwrotnie 8) :-)

 

najpierw jest tydzień a później rok :!: :

 

1. 434 = 43 tydz. 1994r

 

2. 4304 = 43 tydz. 2004r

 

 

a te numerki co podał Fat należy odczytać:

 

1. tak jak wyżej

 

2. 0434 = 4 tydzień 2034 r :twisted: <----- ja bym wybrał tą gumę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponka 4 letnia,bez dziurki,minimalnie przytarta jedynie przy pełnym zamknięciu, na srodeczko nowka. Jezdzi sie dobrze

nie wątpię, że się dobrze jeździ...

jak ktoś wykupuje AC, to też potem jak nic się nie dzieje, to ma w plecy składkę. gdy się jednak stanie, to jest zadowolony.

z oponami jest podobnie - jak się lajtowo lata, to spoko - można i na łysych jeździć.

ale czasem zdarzają się rozmaite sytuacje - włącznie z tymi wymagającymi większej przyczepności, niż "jeździ się dobrze"...

 

tak, ja wykupuję i nie zamierzam kupować nowych gum (przynajmniej do obecnego moto ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość driverCB500

dzieki za szybka odpowiedz 8)

zrezygnowalem z zakupu

byla to pona Dunlop Arrowmax o numerze 4094

czyli podazajac za waszym tokiem rozumowania...

1. 094ty tydzien roku 1994

2. opona z przyszlosci (rok 2094!)

 

jakby nie bylo... ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byla to pona Dunlop Arrowmax o numerze 4094

czyli podazajac za waszym tokiem rozumowania...

1. 094ty tydzien roku 1994

2. opona z przyszlosci (rok 2094!)

 

jakby nie bylo...  ;)  

pozdrawiam

 

nie opona z przyszłości tylko pewnie odczytałeś nie ten numer co trzeba... 8)

 

napweno odczytałeś numer DOT :?:

 

w starszym Dunlopie wygląda on np. tak. DOT EUBM 90C4200

 

na takim kapciu Dunlopa są co najmniej dwa podobne numerki, które można pomylić z numerem DOT :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...