Skocz do zawartości

Samochód mały, tani i ekonomiczny...


ukasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem się poważnie zastanawiać nad zmianą samochodu. Póki co jeżdżę audi 80 z silnikiem 1,8 benzyna - pali to to jak smok, średnio między 8 a 10 litrów. Jako, że dotychczas nie byłem zmuszony używać samochodu codziennie, więc nie przeszkadzało mi to aż tak, ale sytuacja uległa zmianie. W najbliższym czasie rozpoczynam pracę w Gdyni i codziennie do pokonania będę miał - w dwie strony - nieco ponad 80 km. Droga co prawda rewelacyjna - w większości obwodnicą - ale nijak nie kalkuluje mi się moją audicą dojeżdżać. Rozważałem jeszcze przeprowadzkę, ale tak mi wyszło, że dużo taniej byłoby chyba kupić nowy samochód po prostu, tylko bardziej ekonomiczny (motocykl odpada, bo potrzebuję czegoś do dojazdów przez cały rok, a nie tylko w sezonie). Kryteria doboru są ostre :biggrin: Ale jak ktoś ma swoje typy, czy faworyta w tej kategorii to będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi:

- spalanie - jak najniższe... najlepiej z 5 albo lepiej :buttrock: (cykl mieszany z przewagą jazdy "autostradowej", noga nie za ciężka... :flesje: )

- cena - umiarkowana :crossy:

- osiągi - jakiekolwiek

- gabaryty - j.w. może być i dwumiejscowy samochód ze szczątkowym bagażnikiem... nie wiem, jakiś smart czy coś może? wszystko wchodzi w grę, o ile spełnia wymagania

 

pzdr!

 

 

PS. tak dla jasności jeszcze - nie musi to być nówka z salonu... a raczej niemalże na pewno coś z drugiej, albo i trzeciej :lalag: ręki... pewnie z reichu bym sobie sprowadził, jak wszystkie moje dotychczasowe samochody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym Ci Mocrę ew. inne "litrówki" gdyby nie jedno ale:

 

Litrówki relatywnie dużo palą przy jeździe ponad 100-110. Ich ekonomia sprawdza się jedynie w mieście lub przelotowych rzędu 80-90kmh. Jeżeli potrafisz się kontrolować i nie deptać po pedale to będzie ok.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A seicento to nie łaska? jeszcze taniej kupisz i spoko jeździ. A że nie ma kopa i nie wygląda... no cóż. miało być do transportu a nie lansu....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę, że ze spalaniem w samochodzie to tak jak ze spalaniem moto. Zależne od kierowcy. Mi Panda 1.1 potrafi 10 litrów spalić. Ludzie mówią, że niemożliwe... Możliwe ;]

Ja większą uwagę zwracam na awaryjność oraz ceny części zamiennych danego modelu niż na jego spalanie.

Co z tego, że przyoszczędzisz trochę na paliwie jak za części zamienne dasz kosmiczne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż w temacie pisze "tani" ale to pojęcie względne. Np. fabia 1,4TDi pali tyle co nic ale nie dla każdego jest tania :P Podaj przedział cenowy.

 

Np. bardzo dobrym rozwiązaniem jest niedoceniane przez wielu Uno z wtryskiem (pod warunkiem że nie wygnite na wylot). Ponoć daje się łatwo zgazować i wtedy jeździ za darmo, a w razie czego cały silnik kosztuje tyle co wtryskiwacz do starego diesla :D

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiągi naprawdę nie są dla mnie żadnym wyznacznikiem. Mogę jeździć i te 80 - 90 km/h obwodnicą. Na chwilę obecną najważniejsza ekonomia jest, przynajmniej dopóki się nie rozkręcę tam jakoś w pracy... wtedy się pomyśli co dalej :)

Szukam czegoś taniego, przedziału cenowego nie podałem ponieważ tak czy tak będę musiał kupić nową furę (chociażby dlatego, że obecny samochód kupiłem do spółki z siostrą i najwyższy czas się z tej spółki wypisać :icon_razz: )... więc najpierw rozważę co kupić i ile co najmniej trzeba wydać i wtedy będę kombinował kasę...generalnie zasada jest taka, że im mniej tym lepiej ;) Fabia to - zdaje się - będzie już niestety ciut za wysoki przedział. Przez jakiś czas jeszcze będę mógł śmigać motocyklem, ale cholera wie, kiedy pogoda nas zaskoczy. Skoro samochód i tak jest potrzebny, to nie będę odkładał zakupu na ostatnią chwilę. Nie musi być ani ładny, ani szybki, ani mocny, nie musi mieć klimy, poduszek, ABSu, byleby jeździł i mało palił.

Thx za dotychczasowe typy, zaraz sobie poprzeglądam allegro ;)

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej jeździć SKM-ką, a pieniądze, które poszłyby na samochód, przeznaczyć na przyjemności? :buttrock:

Zawsze z niej korzystam, gdy jestem w Trójmieście bez motocykla, i bardzo ją sobie chwalę.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z droższych:

- Skoda Fabia TDI - trwałość OK, części niedrogie

- Audi A2 TDI - jakość OK, spalanie niiiskie

 

Ponadto, polecałbym jakiegoś małego japończyka (wszystkie poniższe mają opinię niezawodnych i oszczędnych):

- Nissan Micra

- Suzuki Swift

- Toyota Starlet

 

Jeżeli nie zależy Ci na wyglądzie i aby do przodu to:

- Mercedes 124 diesel - przepali wszystko i jest nie do zajeźdzenia

- Polonez/Lanos + LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...