Skocz do zawartości

Filtr Powietrza Ural


leber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak.

Niech jeden stosuje suchy filtr, drugi mokry a trzeci w ogóle niech nie zakłada filtru i bedzie git. Każdy niech zakłada wedle własnego uznanania. Ciągłe kłutnie to specjalność tego forum.

Edytowane przez GaCek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc, nie unos sie w swoim stylu bo znowu masz tylko czesciowo racje.. Filtry mokre stosuje sie nadal do urzadzen pracujacych w duzym zapyleniu bo sa w takiej sytuacji niezastapione-tam wklad suchy zatkalby sie w krotkim czasie. A to ze odchodza w wiekszosci pojazdow do lamusa wynika po prostu z wygody uzytkowania filtrow suchych a nie z ich rzekomo lepszego filtrowania. Jest taka "mala" roznica ze filtr suchy w czasie eksploatacji w sposob ciagly zmniejsza swa przepustowosc ktora i tak nie jest od poczatku idealna.. A to jak powinienes wiedziec przyczynia sie do pogorszenia parametrow pracy silnika oraz zwiekszenia zuzycia paliwa.. wiec nie mow tu o filtrach suchych jako cudzie techniki bo do tego im daleko chociazby w porownaniu do filtrow mokrych..

 

Alez ja sie nie unosze :P Pyttam sie zatem gdzie i w jakich urzadzeniach obecnie sosuje sie filtry mokre, bo jakos ja takowych ani w spycharkach, ladowarkach i innych sprzetach pracujacych srodowisku mocno zapylonym nie spotkalem...

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dokladnie jak w tych najnowszych, ale lata 90 i pozniej w Tatrach byla taka oto kombinacja: wlot z sitami na dachu, pozniej swego rodzaju separatorek, ktory wylapywal ciezszy pyl. Nastepnie powietrze uderzalo w mise z olejem po czym trafialo na koncowe wklady filtrujace zrobione z jakiejs sieczki. Samochod, ktoremu zsunela sie guma na dolocie za filtrem i jezdzil w terenie typu spalony las (kurz taki ze swiata nie widac) silnik wytrzymal tydzien (kierownik nie zauwazyl nieszczelnisci). Pierscienie na garach najblizszych od strony filtra prawie zniknely :P

 

Nie wiem jak w tych najnowszych z filtrami jest - czy cos zmienili czy nie - silnik napewno sie zmienil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez ja sie nie unosze :lalag: Pyttam sie zatem gdzie i w jakich urzadzeniach obecnie sosuje sie filtry mokre, bo jakos ja takowych ani w spycharkach, ladowarkach i innych sprzetach pracujacych srodowisku mocno zapylonym nie spotkalem...

:biggrin:

W kopalniach w kolejkach spagowych, spalinowych Becker Warkop stosuje sie chyba mokre filtry... Po urlopie to dokladnie sprawdze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOC, tak na szybko:

http://www.kupsprzedaj.pl/maszyny/budowlan...vert290245.html

http://www.kupsprzedaj.pl/maszyny/silniki_...vert481961.html

http://www.fhk.pl/urzadzenia_odpylajace/fi...re_do_odpylania

wiecej nie mam czasu szukac bo pisze z pracy-filtry mokre maja sie calkiem dobrze i sa specyficzne dziedziny gdzie spelniaja one zadanie najlepiej jak to mozliwe. Jak pisalem w motoryzacji odchodzi sie wspolczesnie od nich bo sa mniej wygodne w uzytkowaniu ale nie odchodza do lamusa jak widac powyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nic lepszego nie wymyślono chyba że tylko prostsze z wymiennym wkładem

natomiast filtr olejowy działa na zasadzie zawirowania powietrza co powoduje że jest w stanie wychwycić każdy najmniejszy pyłek,Nap. w ciągnikach rolniczych się je stosuje bo tam występują bardzo skrajne warunki pracy.No z pewnością suchy wkład jest wygodniejszy ale i tak bym go osobiście popsikał co najmniej WD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ciągnikach rolniczych się je stosuje bo tam występują bardzo skrajne warunki pracy.

Dokładnie, małe ciągniki Massey Ferguson mają (miały, Polacy udoskonalili :biggrin:) 2 filtry mokre, pierwszy bardziej separator, a mimo to włapuje wiekszość zanieczyszczeń, za nim drugi, właściwy filtr mokry. Czyszczenie jest bardzo szybkie, kilkanascie minut wystarcza na obydwa, a konstrukcja mimo ciężkich warunków pracy nie chlapie olejem i działa bardzo sprawnie.

Widziałem jeszcze jeden patent. Peugeot, który był wyprodukowany na kraje arabskie. Podwójny układ filtrowania, pierwszy filtr mokry, a za nim standardowy suchy. Kolejność wybrana chyba nie bez powodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Junaku był stosowany bardzo dobry filtr olejowy. Był skuteczny i mimo przewrócenia motocykla olej pozostawał na swoim miejscu.

Taa, bo jak miałes kilka kilometrów po zapylonej drodze to olej stawał sie niewylewalny:P

 

Widziałem jeszcze jeden patent. Peugeot, który był wyprodukowany na kraje arabskie. Podwójny układ filtrowania, pierwszy filtr mokry, a za nim standardowy suchy. Kolejność wybrana chyba nie bez powodu :biggrin:

No tak bo łapie grube a drobne zostaja na papierze, mozna załorzyc do urala badz kaski najpierw wstepny mokry od peugeota albo od kombajna a drugi suchy od stara i bedzie zajebfajnie:-)a miedzy nie ekospalarnie odpadów toksycznych:-)moze lepiej nie przerabiac? jak jest tak i jest dobrze, bo tak wymysliły i jest dobrze, a jak jest dobrze to dobrze, bo lepsze jest wrogiem dobrego, dobrze?:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, bo jak miałes kilka kilometrów po zapylonej drodze to olej stawał sie niewylewalny:P

 

 

 

Skoro olej stawał sie niewylewalny to znaczy, że wszystkie syfy do niego trafiały tym samaym filtr dobrze spełniał swoją funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba!!!A nawet smiem twierdzic ze za dobrze, ale przez chwile:P i tak wiem ze mimo moich zniechecen kazdy zaraz sie wezmie za przerabianie swoich samochodów na filtry olejowe:-(

 

A tak zupełnie na marginesie, czyscił ktos kiedys filt olejowy? No to moze zanim ktos bedzie chwalił to niech sobie wyczysci taki srednio brudny zeby za szybko nie zniechecac:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czyścił. Po ukrainskiej eksploatacji. Wrzucasz do benzyny. Pózniej do jakiegoś byle jakiego środka do kąplieli silników. Później traktujesz kersherem a nastepnie suszysz. A w ogóle wózki widłowe mające pracowac w kurzu tez mają olejowe. Tylko jednorazowe. Nie wózki jednorazowe tylko filtry %)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...