Skocz do zawartości

klucze coval


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Chłopaki, intersuje mnie czy klucze COVAL i bnarzędzia są w miare dobrej jakości? czy warto je kupować czy nie? widziałem je i wygląda 13-tka płaska nieźle:) a wy co myślicie?

 

Marna jakość... Dolna półka. W sumie to Noname tyle że nazwany...

Spróbuj może ze sprawdzonymi markiami ze średniej półki, np z Neo, całkiem fajnie te narzędzia wyglądają. A jak chcesz solidne klucze za tanie pieniądze to kupuj proxxony, naprawdę fajnie się sprawdzają.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu szukałem klucza płasko-oczkowego 28 i jedyny jaki znalazłem od ręki to właśnie COVAL.

Do codziennych prac używam kluczy HAZET i taką firmę mogę polecić.

Mam zamiar kupić cały komplet i za kilka tygodni podyskutujemy ile są warte klucze COVAL.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie... Powoduje mną ciekawość poznawcza, nie zamierzam kupować kluczy. Używam tych samych od... 20-tu kilku lat i nie rozumiem w czym mogą być gorsze od innych? Dlaczego klucze powinny być chromowo-vanadowe? Może szukam zbyt głęboko odpowiedzi, może tu chodzi tylko o intensywność wykorzystywania narzędzia i jego zużycie. Ja klucza używam może kilka razy w roku, Wy pewnie z racji zawodów, które wykonujecie - częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tych samych od... 20-tu kilku lat i nie rozumiem w czym mogą być gorsze od innych?

Powiem tak: jeżeli kiedykolwiek po tygodniowym używaniu klucza 10 możesz nim odkręcić nakrętkę 12 to te klucze są do dupy. Skoro masz takie, które używasz od 20 lat i się nadal nadają to znaczy że są solidnej produkcji i nie ma się czym martwić. Z kluczami jest tak samo jak z wiertłami. Skocz to hipermarketu i kup widię za 20 groszy. Nie nadaję się do niczego jak tylko do wiercenia w kartonie. Po jednej, albo nawet i nie, dziurze zrobi się z niego kredka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COVAL sa to klucze produkowane w polsce. Nie ma takiego klucza który dany do reki nie odpowiedniemu człowiekowi wytrzyma dłuzej niz miesiac;P jak dlamnie wazne zeby klucz dobrze trzyuma sie na nakretce. Prowizoryczna jakosc zapewnia juz "kuźnia" i tego moza uzywac do amatorki. Coval to podobna firma mysle wiec ze do amatorszczyzny wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego klucza który dany do reki nie odpowiedniemu człowiekowi wytrzyma dłuzej niz miesiac;P

Czuję się delikatnie ugodzony tym tekstem:) Skoro tak mówisz to sądzę że nie miałeś nigdy do czynienia z naprawdę kiepskimi kluczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: jeżeli kiedykolwiek po tygodniowym używaniu klucza 10 możesz nim odkręcić nakrętkę 12 to te klucze są do dupy. Skoro masz takie, które używasz od 20 lat i się nadal nadają to znaczy że są solidnej produkcji i nie ma się czym martwić. Z kluczami jest tak samo jak z wiertłami. Skocz to hipermarketu i kup widię za 20 groszy. Nie nadaję się do niczego jak tylko do wiercenia w kartonie. Po jednej, albo nawet i nie, dziurze zrobi się z niego kredka:)

W pełni popieram.

Jeśli próbujesz odkręcić dawno nie ruszany odpowietrznik od hamulca byle czym, to go zepsujesz i stracisz wiele czasu na naprawę tego.

Jeszcze gorzej jest z rurką od hamulca, gdy nie podejdzie klucz oczkowy.

W takich sytuacjach użycie klucza tańszego o kilka pln może kosztować wymianę połowy rurek układu hamulcowego, więc chyba nie warto.

Natomiast jeśli ograniczasz się do wymiany kierunków to ok.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręcę śruby kluczami Coval już jakieś półtora roku i twierdzę, że jak na swoją cenę są całkiem niezłe. Mam komplet płasko – oczkowy. Namówił mnie do nich kolega który jest mechanikiem i korzysta min. z kompletu nasadówek tej firmy /cytuję "Jak na twoje kręcenie to będą super"/. Zresztą jak powiedział mi owy kolega i renomowane klucze jak Baho można połamać co potwierdził pokazowym egzemplarzem.

Jeżeli zaś chodzi o Honitona to słyszałem pozytywne opinie /też od kolegi mechanika/.

W temacie pojawiła się jeszcze firma Neo Tools czyli półprofesjonalna albo jak kto woli profesjonalna linia Topexa – mam 3 klucze płaskie tej firmy i też są O.k.

Osobiście chwalę sobie także klucze f-my Yato i Kuźnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...