Skocz do zawartości

Spawanie zamka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem się was doradzić najpierw bo zamierzam spawać zamek od otwierania tylnej kanapy ponieważ jest urwany.

I chciałem się was spytać czy to jest normalny metal, czy spawarką elektryczną można spawać po tym po tym stelażu? oczywiście w tym samym miejscu bym go pospawał jak oryginalnie, tylko czy to metal jest?

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b0075dcf72793350.html

 

Pozdrawiam

Edytowane przez sharesnake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem się was doradzić najpierw bo zamierzam spawać zamek od otwierania tylnej kanapy ponieważ jest urwany.

I chciałem się was spytać czy to jest normalny metal, czy spawarką elektryczną można spawać po tym po tym stelażu? oczywiście w tym samym miejscu bym go pospawał jak oryginalnie, tylko czy to metal jest?

Pozdrawiam

Ponieważ nie napisałeś co to za motocykl, trudno stwierdzić jaką masz ramę i o co właściwie ci chodzi. Na zdjeciu widać kawałek ramy, która sądząc z wyglądu spoin, wykonana jest ze stopu aluminium. Taki metal (bo to metal) jest spawalny, ale nie zwykłą spawarką tylko specjalną, do aluminium . Najlepiej sprawdź magnesem, jesli przyklei się to jest to stal, którą bez problemu pospawasz . Jesli nie, to jak napisałem na wstepie, aluminium metodą TIG.

Ale właściwie co i do czego chcesz spawać to pojęcia nie mam bo z fotki nie bardzo to wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alumunium albo jakiś ciekawy stop, na pewno nie metal...

zostaje tylko iść do jakiegoś dużego ślusarstwa albo zakładu gdzie naprawiają chłodnice itp., tam powinni wiedzieć co z tym zrobić :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem się was doradzić najpierw bo zamierzam spawać zamek od otwierania tylnej kanapy ponieważ jest urwany.

I chciałem się was spytać czy to jest normalny metal, czy spawarką elektryczną można spawać po tym po tym stelażu? oczywiście w tym samym miejscu bym go pospawał jak oryginalnie, tylko czy to metal jest?

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b0075dcf72793350.html

 

Pozdrawiam

 

 

Alumunium albo jakiś ciekawy stop, na pewno nie metal...

 

Interesujące...

Edytowane przez marcpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to sie zgrabnie mowi aluminium jest metalem nieżelaznym. Spawa sie to to bez problemu w odpowiednio przystosowanym do tego warsztacie, kwestia tego kto to zrobi w miare estetycznie, jeśli zamek jest 'mocowany' do ramy w widocznym miejscu. Zależnie od miejsca, mysle ze koszt nie powinien przekroczyc 50zł.

Edytowane przez Psh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, jeszcze mi bana załóżcie za potoczne słownictwo!

:lalag:

oj Chłopaki... za przeproszeniem pierdół się czepiacie!! :banghead:

mi tam szkoły nie trzeba przypominać, ale nie chcę po prostu rzucać nazwami stopów, bo nie jestem mistrzem z metaloznawstwa a zresztą kiedy rzucę słowo metal to i tak od razu wiadomo o co chodzi...

Tak się składa że studiuję mechanikę na polibudzie i wiem co to układ okresowy pierwiastków... :banghead:

 

a powiedzcie mi szczerze, nie używacie słowa metal mówiąc o byle czym zrobionym ze zwykłej, popularnej stali (żelazo+węgiel, dla jasności i żeby nie było że mnie do szkoły znowu poślecie...) :evil: ?

 

a tak na marginesie: nie mówimy wszyscy na swoje śliczności "motory"? bo ja słowa "motocykl" używam conajmniej rzadko...

 

ps: obrażam się na was wszystkich!! :P

Edytowane przez Lysy5g1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że studiuję mechanikę na polibudzie i wiem co to układ okresowy pierwiastków... :flesje:

 

To ja bym się nie przyznawał do tego faktu, bo strach pomysleć, co może czekać ze strony mechanika, który nie stosuje precyzyjnego języka. Jak mawiał mój stary profesor (ze szkoły przedwojennej): inżynier musi być precyzyjny jak Szwajcarski zegarek i otwarty na świat jak filozof, bo nie tylko opisuje ale i tworzy rzeczywistość.

Ale podobno taka nonszalancja wśród studentów to teraz standart. :lapad:

Edytowane przez HD1940
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak studiowalem mechanike to tez mialem takich kolegow na roku, nie mieli pojecia co wlasciwie studiuja, projekty i laborki kupowali albo sciagali z netu i co semestr mieli warunki... O czyms takim jak slownictwo fachowe chyba nawet nie slyszeli.. Co za inzynier potem wychodzi z takiego studenta..? O tempora, o mores..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podobno taka nonszalancja wśród studentów to teraz standart. :lapad:

No, bo za komuny to wszystko było lepsze, a żona jaka piękna była.... Nie to co teraz..... :flesje:

Pokaż mi "nienonszalanckich" studentów...... w jakimkolwiek okresie dziejów.

A swoją drogą jak niestaranny czlowiek będzie to mu życie udowodni..... kiedyś....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...