Skocz do zawartości

Kawasaki Zephyr 550 vs Suzuki GS 500


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam pytanie do wszystkich osób z większym doświadczeniem niż ja. Chce kupić sobie motor (teraz w okresie zimowym) i chce takiego max. do 60 KM. Z pośród różnych ofert spodobało mi się Suzuki GS 500 lub Kawe Zephyr 550???? Ale nie wiem co jest lepsze, mniej awaryjne, tańsze w eksploatacji i lepsze dla kogoś kto chce mieć swój pierwszy motorek na sezon lub dwa (potem docelowo coś innego). Napiszcie jakie są zalety i wady poszczególnych maszyn i doradźcie jako lepsi fachowcy w tej branży co mam wybrać...

Dzięki :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być tańsze w utrzymaniu to zdecydowanie GS pińcet. Dwa cylindry, prosty jak konstrukcja cepa silnik, mało awaryjny.

Zefir zdecydowanie ładniejszy i fajniejszy ale jak masz zmieniać po sezonie, dwóch to bierz gieesa, choć ja bym może wziął zefira:) Co do awaryjności zefira nie mam zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zephyrze denerwuje mnie brak centralnej stopki (gs chyba ma?) i nietypowa regulacja naciągu łańcucha. Ale za to jest najładniejszym moto. Miałem podobny dylemat rok temu, ale jak tylko zobaczyłem zephyra już się nie zastanawiałem.

Bierz zephyra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W Zephyrze denerwuje mnie brak centralnej stopki (gs chyba ma?) i nietypowa regulacja naciągu łańcucha. Ale za to jest najładniejszym moto. Miałem podobny dylemat rok temu, ale jak tylko zobaczyłem zephyra już się nie zastanawiałem.

Bierz zephyra.

 

Ten nietypowy naciąg łańcucha reguluje się mimośrodem o ile się nie mylę. Taki sam patent mam w ZRXie i według mnie jest to wygodna rzecz. Jeden ruch imbusem i naciąg łańcucha jest załatwiony. Ale to rzecz gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziekuje wszystkim za informacje na temat mojego postu...

Chyba bardziej sklonie sie do Kawasaki....

Wielkie dzieki do zobaczenia na szosie....

Pozdrawiam ;)

 

 

Ja bym polecil jednak GS. Duzo czesci zamiennych w razie czego, a i wybor chyba wiekszy, wiec latwiej znalesc dobra sztuke. Sam jezdzilem GSem i goraco polecam jako 1 moto. pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...