Skocz do zawartości

Co kupić, wybrać ?!


żubr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Obecnie jestem na etapie poszukiwania czegoś do jazdy głownie w lesie. Mieszkam w górzystym terenie więc "prostych" odcinków jest mało.. I tu pojawia się pytanie do Was. Chce kupić 4t, myśle nad 250ccm. RMZ, KXF po 2005r, jest też husqvarna te250 .. co możecie mi polecić ? Nie wiem czy coś rzędu 450cmm nie było by zbyt duże jak na pierwszy moto do jazdy w terenie. Chciałbym przeznaczyć tak hmm 8 tyś max? DRZ400 jest bardzo fajnym sprzętem ale za taką kase kupie co najwyzej zajechane z 2001roku.. Prosiłbym o nawrócenie jesli gadam brednie, także co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich motocyklistów,
piszę na forum w związku z kupnem enduro, ewentualnie crossa.

Na początek proszę o sugestię na temat rodzaju, modelu motocykla.

Z tego co już wyczytałem w internecie, to najlepszym wyborem byłby dla mnie 125ccm 2t enduro, do wyboru z yamaha yz 125, honda cr 125 lub kawasaki kx125. Nie mogłem się powstrzymać przed tym aby upewnić się na forum ludzi w temacie.

Motocyklem zamierzam pojeździć po polach i lasach dla frajdy, ewentualnie zobaczyć czy spodoba mi się jazda po torze. Chciałem się na tym sprzęcie nauczyć robić długie wheelie, póki co wychodziły mi szybkie gumy, po około 100 metrów. Ma to być sprzęt przejściowy, na wprowadzenie do enduro. Na pewno będą gleby przy wheelie i nie tylko. Co do kosztów, to chce przeznaczyć na sam zakup kilka tysięcy. Widziałem wyżej wspomniane moto za 3000 - 4000 tysiące. Jak warto będzie dołożyć na coś innego to dołożę.

Wspomnę, że motocyklami jeździłem już około 7 sezonów, w tym 2 na Hondzie CBR 125 oraz 2 na Kawasaki Z750. Od dwóch lat nie jeździłem na motocyklach z wyjątkiem jednej godziny. Wtedy pojeździłem enduro KTM 85 ccm, dwusów, właściciel mówił, że miał około 30-40koni (według mnie 30 max) oraz enduro Suzuki 250ccm, czterosów. Pamiętam, że ten mniejszy mnie nie usatysfakcjnował, natomiast co do większego to sądzę, że przez dłuższy czas nie byłbym w stanie wykorzystać go w 100 %, także tutaj moja pokora. Oczywiście czterosów oddawał moc bardziej przewidywalnie, przez co lepiej się na nim jechało, ale czytając już trochę o crossach dowiedziałem się, że zalecane jest pojeździć najpierw na 125ccm 2t, a potem przesiąść się na 250ccm 4t dla nauki jako wprowadzenie. Potwierdzicie, zaprzeczycie ? Dodatkowym aspektem jest wysokość, moja oraz motocykla. Mam chyba 172cm wzrostu przez co na tym Suzuki nie dosięgałem obiema stopami podłoża. Na Z750 tez nie dosięgałem obiema stopami i jeździło mi się całkiem ok.

Druga sprawa dotyczy wyboru konkretnego motocykla. Na co zwracać uwagę podczas kupna takiego motocykla ? Tutaj mam dwie strategię. Starać się wychaczyć dobry egzemplarz i sprawdzać czy rzeczywiście stan jest taki jak opisany / właściciel mówi. Ale mam również taki pomysł, żeby kupić moto na koniec sezonu jak najtaniej i oddać i tak do remontu, wtedy będę wiedział, że wszystko wymienione jak należy. Ile potrzeba na remont posezonowy, a ile na taki gruntowny, mniej więcej ? Co o tym sądzicie ? Mechanikiem nie jestem, także poza stanem łańcucha, opon czy ewentualnie ramy nie jestem w stanie więcej sprawdzić na własną rękę ? Czy powinienem zwrócić uwagę na coś jeszcze ?

Pozdrawiam wszystkich, z góry dziękuje za wszelkie sugestię i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko napisać cokolwiek co nie zostało już w tym temacie poruszone, ale skoro już tyle napisałeś, to coś podpowiem. Kup enduro, a nie crossa. KX to cross i wg mnie do lasu się nie nadaje. Piszesz że chcesz enduro, a kawałek dalej że zastanawiasz się nad KXem.

 

Co do zaleceń żeby najpierw pojeździć na 2t 125 to wiesz, co się zapytasz to inną odpowiedź usłyszysz. Ja np się z tym nie zgadzam i uważam że np. Yamaha WR 250 to świetny sprzęt na początek, i nie tylko, bo na prawdę można tym pośmigać. Jeśli wybierzesz 2t, ja bym polecał KTMa exc, jeśli 4t to WR250. Ale to tylko moje zdanie, wyrobione na podstawie własnych doświadczeń.

 

Co do kupna, to weź ze sobą kogoś kto na prawdę się zna na takich sprzętach, chociażby miało to kosztować, a najlepiej odkupić sprzęt od znajomego z pewnej ręki.

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam motory do latania po lasach i drogach bez asfaltu.Np jakiś Enduro mam 1.90wzrostu i waże 55kg. Mam 14lat i posiadam karte motorowerową.Jakis dobry 50ccm. Aby wyciągnął przynajmniej 40zwyż mój budżet to 2000zł jakiś z Allegro prosiłbym :)

 

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest że wszystkie moto na ogłoszeniach, nie ważne za 3 czy 13 tysięcy są świeżo po remoncie?

 

...oraz po wymianie olejów, filtrów i wszelkich płynów :D Po prostu większość sprzedających to dobroduszni ludzie, remontują sprzęty przed sprzedażą żeby kupujący się cieszył długą i bezawaryjną jazdą. :) Niemce by tak nie zrobiły :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukam enduro na start o pojemności 85cm3. Mam 165cm wzrostu i wagę 50 kg.

Możecie polecić konkretne modele?

Mam zamiar jeździć po lasach, szutrach itd.

Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuje :biggrin:

Yamaha Dt 80

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego odpowiedzi w tym temacie to rzadkość. Generalnie można wklejać odpowiedzi ze stron wcześniejszych :)

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...