Skocz do zawartości

Co kupić, wybrać ?!


żubr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, nie zaliczę LC4 do hard enduro.

 

zacytuje urywek z pierwszego akapitu tego artykułu

Hmmm to na czym hardendurowcy jeździli w latach 90 tych?

Jeździłem lc4 rok w najtrudniejszym terenie, np niektóre podjazdy to robiłem tylko ja na lc4, exc nie dawały rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie chodzi zeby moto nie było za ciężkie a do tego zrywne i dynamiczne co do full cross nie wiem co mam zaliczyć do tej kategorii moze jakieś propozycje ?

 

Full cross to motocykl crossowy bez homologacji robiony glownie na tor. Yz,Sx,Cr itd...

 

Hmmm to na czym hardendurowcy jeździli w latach 90 tych?

Jeździłem lc4 rok w najtrudniejszym terenie, np niektóre podjazdy to robiłem tylko ja na lc4, exc nie dawały rady.

To ze ktos wyjezdza tu a tam nie moze zalezy od umiejetnosci o wiele bardziej niz od maszyny. Dlaczego LC4 to nie hard? Bo jest wiekszy i ciezszy. I jak bym Cie wzial w naprawde ciasny waski krety teren to bys wiedzial ze jest spora roznica :) Podjazdy to nie odrazy ciezki teren :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, kiedy wy się nauczycie że nie ma czegoś takiego jak full cross, jest cross, enduro, hard enduro itp ale nigdy żaden producent nie użył określenia full cross ...

Ja na crossa mowie full cross. Wybacz ale jakos tak mam i zawsze bede tak mowic. Dlaczego? Bo sa wersje crf-x ktore maja juz homologacje a zmiany w nim nei sa jakies wielkie i to juz dla mnie nie full cross a do enduraka nie wiem czy kwalifikowac. Yz tez tak ma jakas wersje z homologacja widzialem ale chybna z 2-3 sztuki przez cala moja kariere :) Koniec tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wersja yz ze światłami nazywa się wr :P, a jeśli chodzi to wydumki typu dożucenie świateł do yz to nie zmienia faktu że dalej to jest "kros"

Widocznie slowo full zostalo mi z poprzednich hobby jakie mialem i tak juz nazywam :D Wiem co to WR ale mowie ze powaznie widzialem z 2 sztuki yz z homologacja. Nie wiem czy ktos to zalatwil na innych papierach i przebil numery czy jak :) Nie moja sprawa. Dobra nie robmy off top. Wybaczcie mi moje nazewnictwo full cross ktore weszlo mi w krew :D Wielkiej roznicy to nie robi full cross a cross :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie slowo full zostalo mi z poprzednich hobby jakie mialem i tak juz nazywam :D Wiem co to WR ale mowie ze powaznie widzialem z 2 sztuki yz z homologacja. Nie wiem czy ktos to zalatwil na innych papierach i przebil numery czy jak :) Nie moja sprawa. Dobra nie robmy off top. Wybaczcie mi moje nazewnictwo full cross ktore weszlo mi w krew :D Wielkiej roznicy to nie robi full cross a cross :D

 

sa takie cuda bo widziałem - tyle że moto z Włoch sprowadzone było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są kity homologacyjne do crossówek zawierające światła, migacze, inny stator itp itd dlatego są czasem crossówki z światłami i zarejestrowane....u nas w Pl takie kity są w zasadzie nie do dostania ale w USa jest tego pełno.....

 

w crf450x jest sporo zmian względem crf450r-cała elektryka łacznie z akumulatorem, silnik ma inny wałek rozrządu nawet chyba skrzynia jest innaczej zestopniowana, wtrysk i mapy zapłonu inne.....

 

wr426f a yz426f zupełnie innaczej się lata(skoro ja wiejski kaskader to odczuwam to musi tak być :D ), nawet jakbym mieszkał na wsi miał mało kasy i nie potrzebowałbym papierów to wolałbym exc/wr bez kwita niż sx/yz no ale co kto woli

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie juz sie zdecydowałem prawie ;] motor miał by być pokroju a raczej mocy ktm exc 200/250 ma służyć do latania po lesie piachach i do niewielkich skoków i ostrych wzniesień ale bez przesady, co jeszcze mogę dostać o pdobnych parametrach moze jakaś huska? motorek fajnie jak by był z możliwością rejestracji ale nie koniecznie.

Edytowane przez oculta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie juz sie zdecydowałem prawie ;] motor miał by być pokroju a raczej mocy ktm exc 200/250 ma służyć do latania po lesie piachach i do niewielkich skoków i ostrych wzniesień ale bez przesady, co jeszcze mogę dostać o pdobnych parametrach moze jakaś huska? motorek fajnie jak by był z możliwością rejestracji ale nie koniecznie.

Husqvarna WR 250.A czemu nie chcesz KTM'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak też zrobie zobaczymy co się pierwsze trafi KTM albo Husqvarna to zależy ile kasy bede miał na ten dzień ale wolał bym raczej KTM-a ale to się zobaczy dzięki za informacje, jak juz będe zdecydowany to jakie roczniki najlepiej brać pod uwagę jednej i drugiej marki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...