Skocz do zawartości

Co kupić, wybrać ?!


żubr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z racji tego że idzie wiosna postanowiłem kupić motor brakuje mi 2 kółek w garażu, 4 już stoją, posiadam wsk 4 ale szkoda mi ją niszczyć po polach. postanowiłem kupić enduro zarejestrowane/ lub do rejestracji koniecznie, najwięcej będzie chodzić w terenie: pola, lasy itd rzadziej na asfalcie. Fajnie by było w miarę tanie w utrzymaniu i był dostęp do części miałem przykre spotkanie z kawasaki klr 250 4T i nie miło ją wspominam. Napaliłem się i kupiłem wrak i jeszcze nie umiałem dostać części ale nie ważne.

 

Cena jaką mam do zaoferowania to 5 tys. niecałe ale do 5 dozbieram

 

Możecie coś polecić?

myślałem o jakiejś Yamaha XT

oczywiście posiadam kategorie A

jeździłem już skuterkami wsk komarkami i wspomnianym kawasaki

Edytowane przez Robert06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to cały czas nie wiemy czy chodzi o yamahę czy husqę :D

 

po drugie

 

Fajnie by było w miarę tanie w utrzymaniu

 

a husqa wr 125 będzie średnio tania :D

 

fakt że nie wiem jak strasznie musi być zajechana żeby była słabsza od dt125....

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem WR125 i poziomu awaryjności miło nie wspominam. Może te z nowszych roczników są lepsze ale od tych pow. 10 lat to lepiej z daleka się trzymać.

 

Aha i są WR i WRE, wr to prawie 40km a wre jest bardziej lajcikowe i ma 30 koników.

 

Ja bym brał dt albo jego pochodną czyli sachsa zx125 -> to jest chyba najtańsze enduro w utrzymaniu jakie istnieje na rynku i jako tako jedzie.

Edytowane przez heniek128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sachs to dt125 z kilkoma pogorszeniami -typu e-start w zasadzie niepotrzebne kilogramy w 125 2T....fakt że czasem dochodzę do wniosku że są chwile kiedy nawet 50 2T jest ciężko kopnąć wtedy starter ratuje :D

 

ale fakt że samo moto jest tańsze od dt przy tym samym stanie i roczniku , bo to nie yamaha :D a piec dokładnie to samo....

 

więc koszta eksploatacji to samo....

 

a wre125 to raczej dual , może ciut ostrzejszy od dt 125 (bardziej odpowiednik crm 125 , czyli jeszcze nie hard enduro już prawie nie dual sport :D )

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam w planach kupić jakiś motocykl na ten sezon i chciałem zapytać Was który z tych dwóch będzie lepszy, ewentualnie poprosiłbym jakiś inne pomysły na pierwszy tego typu motocykl. Doświadczenia wielkiego nie mam, bo jedynie jeździłem na quadzie, ale nie wiem czy to ma coś wspólnego z motocrossem.

Pierwszą opcją którą jestem zainteresowany to Yamaha YZ 125, druga to Honda Cr 125. Cena to powiedzmy około 5 tysięcy. Przeznaczenie, to na początku jakiś "tor" zbudowany za domem(mam dużo miejsca, a jeździłem na bmxie i za domem miałem kiedyś maly tor bmxowy, wiec mysle ze mógłbym go lekko zmodernizować pod jakieś podstawy motocrossu) no i jakis las czasami i inne łąki/pola bo mam tego trochę koło domu. Jeśli chodzi o mnie to wzrost około 165cm, więc tutaj też kolejne pytanie czy dam radę cokolwiek zrobić na takim motocyklu?
Ps. Pomimo braku jakiegoś większego doświadczenia nie jestem zainteresowany motocyklami enduro typu DT itd.

 

EDIT;

Ps.2 Jeszcze tak sobie pomyślałem, o np. KX85, warto coś takiego kupić?

Edytowane przez Quel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon tuż tuż, wiec postanowiłem ze rozpoczne swoja przygode z enduro/cross bedzie to prawdopodobnie 2t ( waham sie jeszcze, poniewaz boje sie ze jak kupie jakies padło(4t) to nie bd mial kasy na remont i sprzet bedzie stal). Wymagania jakie musi spełniać:
-łatwy dostęp do częsci
-zarejestrowany
-nadawać sie na tor(głownie), lasy itp

Dodam ze bedzie to moj pierwszy motór i sie tak zastanawiam czy kupic cos starszego i nauczyc sie jezdzic na nim, czy odrazu cos nowszego, lepszego?

Mysle ze 125 2t bedzie dobre na poczatek( raz czy dwa takim mialem okazje sie przejechac) myslalem nad exc 125 za 5 tys idzie kupic 2000r. Pieniądze jakie mam zamiar przeznaczyc na zakup to 4-6tys. Prosze o odpowiedzi i propozycje modeli moto.

Edytowane przez Nowy2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co możecie polecić na pierwszy motocykl dla 15 latka, 175cm wzrostu? Zależy mi, aby ten motocykl był w miarę tani w utrzymaniu. Używany będzie głównie do jeżdżenia po lesie, po piasku, żwirze. Da się kupić coś dobrego do 4000zł?

Edytowane przez Griken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...