Skocz do zawartości

Co kupić, wybrać ?!


żubr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem z kumplem oglądnąć motor...

 

http://moto.allegro.pl/item973939810_ktm_e...jestrowany.html

 

Cena w normie faktycznie miał wszystkie dokumenty i był zarejestrowany.

Jak chłop go wytoczył z garażu to już wiedzieliśmy że wracamy z niczym do domu :)

Na pierwszy rzut oka wszystko było w stanie tragicznym. Plastiki połapane zipami (trytkami). Do wymiany były po prostu wszystkie łożyska. Kiwały się koła, stery no i dolne łożysko PDS było skończone. Naciskam na motor ręką żeby zobaczyć jak tam tłumienie tylnego amorka to nie dość że byłem w stanie docisnąć go prawie do końca to po puszczeniu motor podskakiwał na 10cm nad ziemię...

Już tak od niechcenia poprosiliśmy żeby go odpalił. Co dziwne motor załapał od pierwszego strzała. Ale nie ucieszyło nas to bo tłuk się niesamowicie. To już nie było popukiwanie korby itp tylko łomot każdego możliwego elementu silnika. Apogeum wszystkiego było to jak zobaczyliśmy że cylinder od tyłu jest na około obspawany!

Najzabawniejsze było święte przekonanie właściciela (ok 20 lat mówiący nie zrozumiałym dla nas języku pozamiejskim) że motor jest na prawdę w świetnym stanie. Strasznie bulwersował się na nasze uwagi.

 

Generalnie odradzam. Kumpel przyjechał go oglądać aż z Warszawy...

Koszty naprawy i doprowadzenia wszystkiego do ładu przekroczyły by na 100% wartość motoru. A było napisane że stan bardzo dobry...

 

Pisze cały ten wywód żeby nikt tam przypadkiem specjalnie nie jechał z drugiego końca Polski.

Pozdro!

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli pozostaje mi dt z kiepskim zawiasem...

Przecież od razu hardcoru nie będziesz uprawiać, poczciwa Denia wystarczy Ci na początek, tak mi się wydaje pzdr

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby dziewczyna chciała zaprzątać sobie głowe wymianą tłoka simeringów itp rzeczy więc nie wiem dlaczego polecacie dziewczynie motocykl przy którym należy troche wiedziec w temacie zgadywania np dlaczego nie odpala , pozdrawiam smile.gif

 

za to crm to jest honda i wszystko jasne :D silnik z nsrki w zasadzie wieczny niczym dt80 czy mtx80....

 

nie kumam czemu za cięzka..........napewno jest lżejsza od dt że o zawiasie nie wspomne ..

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do DT jest większy rynek wtórny niż do CRM. DT 125 to nie jest zła maszyna, jak jest odblokowana to przyjemnie się tym jedzie. A co do zawiasu to Muka! raczej nie waży 80kg żeby narzekać tak bardzo. I pamiętajcie że to będą początki i bez hardcoru więc będzie git :). Jakby coś to można gęstszy olej dać - będzie lekka poprawa, ale szczerze wątpię czy takie zabiegi będą potrzebne dla początkującej dziewczyny:). Krótko mówiąc, rozglądaj się za zdrową sztuką bo wiosna idzie :).

pozdrawiam, Maciek

p.s.

wesołych świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item983315597_ktm_4...any_okazja.html

'zna' ktoś tego KTM ? koło Poznania to może ktoś miał z nim styczność, co o nim sądzicie ?

 

ogólnie to dość kiepsko wygląda, wszystko obdrapane, obłocone, przyrdzewiałe..

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja w sumie po motor wybralem sie wczoraj az 529 km od domu ale bylo warto chociaz jedno zastrzezenie mam do niego ze gosciu mi nie powiedzial ze uchwyt do przykrecania wydechu byl urwany. Oprocz tego wytargowalem sie przed wyjazdem bo na miejscu gosciu mial przewage. 500 km nie jedzie sie poogladac tylko.

Zostalem dalej w marce GAS GAS i moge ja dalej polecac wszystkim co wlasnie zrobie.

 

Muka sluchaj. Rx nie jest zas taki ogromny ale Dt nie jest tez zle. Moge Ci porawdzic jeszcze gas gas EC 125 ale to juz taki potwor kolo 40 km :D ale i nim sie da jezdzic. Czesci, awaryjnosc jak z kazdym innym. Pewnie zaraz tu zostane obrzucany kamieniami ale jest dealer na Polske czesci do Gas Gas-a z Nowego Targu i ceny czesci sa niskie wg mnie w porownaniu do innych motocykli. Moja sugestia wez RX-a :) Gas Gas ladny bedzie Ci sie z wygladu podobac ale chyba juz zbyt mocny :D

POZDRAWIAM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item983315597_ktm_4...any_okazja.html

'zna' ktoś tego KTM ? koło Poznania to może ktoś miał z nim styczność, co o nim sądzicie ?

 

ogólnie to dość kiepsko wygląda, wszystko obdrapane, obłocone, przyrdzewiałe..

 

Ale może w 100% sprawny :icon_razz: ,w końcu to enduro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja w sumie po motor wybralem sie wczoraj az 529 km od domu ale bylo warto chociaz jedno zastrzezenie mam do niego ze gosciu mi nie powiedzial ze uchwyt do przykrecania wydechu byl urwany. Oprocz tego wytargowalem sie przed wyjazdem bo na miejscu gosciu mial przewage. 500 km nie jedzie sie poogladac tylko.

Zostalem dalej w marce GAS GAS i moge ja dalej polecac wszystkim co wlasnie zrobie.

 

Muka sluchaj. Rx nie jest zas taki ogromny ale Dt nie jest tez zle. Moge Ci porawdzic jeszcze gas gas EC 125 ale to juz taki potwor kolo 40 km :D ale i nim sie da jezdzic. Czesci, awaryjnosc jak z kazdym innym. Pewnie zaraz tu zostane obrzucany kamieniami ale jest dealer na Polske czesci do Gas Gas-a z Nowego Targu i ceny czesci sa niskie wg mnie w porownaniu do innych motocykli. Moja sugestia wez RX-a :) Gas Gas ladny bedzie Ci sie z wygladu podobac ale chyba juz zbyt mocny :D

POZDRAWIAM

Po co ci dealer ? Z tego co mi wiadomo (a miałem gas gasa) długi czas wszystko praktycznie idzie dostać w zamiennikach. Ceny jak u każdego japońca ale moto wd mnie lepsze od japonii( wykazują to też wszelakie testy) Również się przyłączam i gas gasa polecam jak najbardziej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli pozostaje mi dt z kiepskim zawiasem...

 

 

Cóż... każda sroczka swój ogonek chwali... wiec ... Kup CRM... prosta, mocniejsza od DT z o niebo lepszym zawieszeniem, wysoka bardzo nie jest, na palcach dasz radę dosięgnąć ziemi a pod twoja masa będzie zapierdzielać jak głupia.... czesci silnikowe większość od NSR, reszta do dostania w serwisie hondy lub na allegro lub gdziekolwiek indziej ;) no i to honda... moja mnie do domu dowoziła w stanie takim ze inne motorki by dawno kazały się pchać :D

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczęta...

Moja DRa zaczeła brać olej, nie wiem czy opłaca mi się ją naprawiać, ponieważ i tak myślałem nad zmianą ponieważ chce coś mocniejszego kupić. Tylko doradzcie mi teraz co? chciał bym na pewno 4T, jazda tylko w terenie (90%), moto z kopajką mi nie przeszkadza, a wręcz zachęca, kase którą chciał bym wydać to max 5tyś zł. Nie chciał bym cieżkiego klocka, moc ok 35-40km.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczęta...

Moja DRa zaczeła brać olej, nie wiem czy opłaca mi się ją naprawiać, ponieważ i tak myślałem nad zmianą ponieważ chce coś mocniejszego kupić. Tylko doradzcie mi teraz co? chciał bym na pewno 4T, jazda tylko w terenie (90%), moto z kopajką mi nie przeszkadza, a wręcz zachęca, kase którą chciał bym wydać to max 5tyś zł. Nie chciał bym cieżkiego klocka, moc ok 35-40km.

Pozdrawiam.

Zmień tłok :icon_mrgreen: ... nic innego nie kupisz za ta kasę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczęta...

Moja DRa zaczeła brać olej, nie wiem czy opłaca mi się ją naprawiać, ponieważ i tak myślałem nad zmianą ponieważ chce coś mocniejszego kupić. Tylko doradzcie mi teraz co? chciał bym na pewno 4T, jazda tylko w terenie (90%), moto z kopajką mi nie przeszkadza, a wręcz zachęca, kase którą chciał bym wydać to max 5tyś zł. Nie chciał bym cieżkiego klocka, moc ok 35-40km.

Pozdrawiam.

 

Kup sobie od razu cr500 albo crossową ćwiare w czteropaku. I przede wszystkim przestań chrzanić i narzekać :icon_twisted: . DR`a to dobra maszyna dla Ciebie bo jest tania w utrzymaniu, mało pali a fun z jazdy masz. Pisz w temacie wszystko o dr350 i tam pewnie chłopaki pomogą rozwiązać problem. Aaa i ile tego oleju bierze? 1l na 500km czy 0,1l na 1000km bo to różnica.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...