Skocz do zawartości

Jaki motorek dla kobietki? (pierwszy motocykl dla kobiety)


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie a jakie 600 można zdławić? Bo chyba nie wszystkie się da. Konkretnie myśle o hondzie f4i sport

 

Kazda jedna.

 

...kupowac to cbf jest akurat gorszym wyborem jesli chodzi o szeroko pojety fun z jazdy...

 

Oganij sie, pojecie fun'u jest subjektywne, to raz, dwa to czlowiek o normalnych zmyslach zdaje sobie sprawe z tego, ze maszyna go przerasta. Przy nauce na sprzecie niedopasowanym do umiejetnosci ridera blokuje sie posychomotoryka, ale o tym nawet nie wiesz !

 

a odnosnie jazdy w winklach CBF600 to chcialbym to zobaczyc, na wszelki wypadek zabiore apteczke... ;)

 

No wlasnie zabierz, cobysmy mogli pozakladac Ci opatrunki :icon_mrgreen:

 

Bravo przerysowales juz podnozki ? Jezeli nie to troche do nauki Ci jeszcze zostalo :icon_mrgreen:

 

Konkretnie wstaw fote Twojej przedniej opony, pogadamy !

 

a na poważanie - skończ pierd*lić na tematy o których bladego pojęcia nie masz

 

Przylaczam sie do prosby :icon_mrgreen:

 

a czemu tak szybko zrezygnowaliście z kawy er-6 i takie pytanie zadałem Tomkowi : jaką sześćsetke na pierwsze moto- gladiusa , xj-te , hondzie czy kawe er6 ? Bez namysłu padła odpowiedz er6 . Juz na drugi dzień byłem u dilera i składałem zamówienie :biggrin:

 

Kazdy ma inne podobania, moja cora testowala ER 6 ( N i F ), uczyla sie na XJ Diversion ( ABS ) i na V2 wogole nie chce patrzec, woli 4 gary. Porownujac XJ do ER to Kawa wypada blado.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego moje, pewnie rownie glupkowate posty jak ten wyzej, zostaly skasowane a adminowy nie...???

byly one w pewnym sensie odpowiedza na kolejne biadolenie co to Bravo nie potrafi i czego nie wyczytal w googlach...

Idź na grono i tam zabłyśnij znajomością tematu. Tu powodzenia raczej nie prognozuję...

24cefcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróćmy do tematu motocykli dla kobiety.

 

otóż to

 

Mrbravo ma możliwość pochwalić się fotkami w wydzielonym temacie

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam takie tematy na forach to przestaje się dziwić dlaczego tylu początkujących motocyklistów ginie na polskich drogach. Pewnie ma w tym swój niemały udział 3/4 postów pisanych przez was.

Może chociaż te nowe przepisy wymuszą trochę racjonalnego podejścia do motocykli.

 

Moja rada. Po egzaminie kupujcie coś małego i wszechstronnego. Bo nie widziałem żeby ktoś na egzaminie zmykał oponki w YBR250 :icon_rolleyes: Nabądźcie trochę doświadczenia i dowiedzcie się czego oczekujecie od motocykla. Potem kupcie coś ,,dla siebie" a nie dla kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja osobiscie uczyłem sie na VTR 250 (2 gary w V) super to wspominam.... polecam cos małego na poczatek.

 

apropo honda wypusciła własnie nowe cbr 250r !! to musi byc ciekawe :) szkoda tylko ze 1 gar

Edytowane przez jonasz12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kup sobie Suzuki Inazuma 750. Moja Inazuma (też mój pierwszy motor) choć mniejsza nie znudziła mi się przez 4 sezony i dalej jest fajna.... Nie jest ani zbyt mocna ani trudna w prowadzeniu. W porównaniu do wyżyłowanych 600tek ma 30 koni mniej, ale i tak dynamika jest ponadwystarczająca.

Edytowane przez kubagsx

freude am fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć, Mam poważny problem, jestem niewysoką kobietą mam 164cm wzrostu i około 52 kg wagi. za dwa tygodnie mam egzamin na prawo jazdy A. Chcę kupić motocykl, ale nie interesują mnie choppery. Moim możeniem jest cos w stylu niked/ szosowy. Znam swoje ograniczenia i nie chcę się porywać na pojemności. Chcę kupić 250. Na kursie jeżdżę na yamaha ybr 250 i szczerze mówiąc ledwo nóżkami sięgam do ziemi :( Jestem przez to mało stabilna a 140 kg tego motocykla już mnie wywróciło. Zacięta jestem i uparta więc ją dźwignęłam ale wiem że z większym (cięższym) motocyklem nie dałabym rady, więc nie chcę sobie życia komplikować. Mam prośbę o poradę. Czy znacie motocykle które spełniają moje wymagania co do stylistyki a są niższe. Najbardziej napalona jestem na hondę cbf 250 ale to też 78 cm......... Bardzo serdecznie prosze o opinie. Tylko nie piszcie że komarka mam sobie kupić ;)

 

aha, yamaha z kursu ma 80,5 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kawa GPZ 500 (po94) ma 77,5cm do siedzenia

Ja tylko 8kg cięższy nie mam problemu z opanowaniem maszyny (fakt że jestem wysoki).

60KM w rzędowym silniczku 2cylindrowym jak znalazł na początek.

Stojąc przy mojej maszynie wydaje mi się że niższych to już nie ma szosowych motorków :)

 

p.s.

mój będzie na sprzedaż na dniach tez z wielkopolski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej napalona jestem na hondę cbf 250 ale to też 78 cm.........

 

Skoro "napalona", to nie powinno być problemu z kombinowaniem przy siodle - możesz "wyżreć" trochę ze środka u tapicera albo zrobić żelową wkładkę, itp. Tak możesz postąpić właściwie przy każdym motocyklu. To po pierwsze. Po drugie - obniżanie NIECO (byle nie za dużo) zawieszenia np. poprzez "dog bones'y" i wreszcie - kupujesz buty z wysokimi podeszwami lub wkładkami :D.

 

Co do proponowanych wcześniej motocykli - darowałabym sobie małego bandita (marne szanse na trafienie dobrego egzemplarza, w końcu był to ładny "wybryk" Suzuki lat temu naście, rynek wtorny marny)) i te beemy :D . Giepezeta, GS500, CB500, może coś z małych plasticzków, np. ninja 250, wspomniana cebra i tym podobny klimat - wybór jakiś jest.

I nie zawsze wysokość siedzenia tej samej wysokości równa - różnica może być w szerokości. Przysiadaj się, a najlepiej przejedź, żebyś wiedziała, czy czujesz się komfortowo i bezpiecznie. Dobrego wyboru.

nie

 

M.G.S. - jesteśmy otwarci jak inkunabuł w gablocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam Suzuki GS500, bardzo fajny motorek na początek. Niska kanapa, dość stabilnie się na nim siedzi. Jeden minus to że obicie mogłoby być trochę mniej śliskie :P

Ewentualnie popatrz się na Kawasaki ER-5. Też świetny moto na początek, trochę mocniejszy niż GS.

Jeszcze możesz na BMW G650GS popatrzeć, ale tu już kwestia gustu i tego czy takie enduro Ci się podoba, co do jazdy to jest bardzo wygodny.

Raczej nie radzę Ci kupować żadnych 125 i 250 bo szybko Ci się znudzą, pierwszy wyjazd za miasto i będziesz chciała sprzedać.

Ale jak już musisz to jeszcze możesz się rozejrzeć za Suzuki GN250, dość fajne moto i kanapa na 720mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...