Skocz do zawartości

Jaki motorek dla kobietki? (pierwszy motocykl dla kobiety)


Rekomendowane odpowiedzi

ale za 8k nie kupi ani xj6 ani er6-f. Cb500/gs500 było by w sam raz. Jechać kawałek a radzić sobie to dwie inne sprawy. Żeby ogarniać taką 500tkę trzeba na prawde świetnie jeździć

 

....wiec po co ją pomijać. Tanie, szybkie, mało pali. Będziesz zadowolona :) . Za nadwyżkę pieniędzy spokojnie możesz kupić jakiś fajny używany kombinezon i porządny nowy kask

Edytowane przez komandosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy siodełku na najniższym ustawieniu w cbf 600 spokojnie sięgniesz stopami podloza.

 

CBF600 ma chyba nawet regulację wysokości siodła o ile się nie mylę. Jak się mylę, to sorki :)

 

Pozdr.

F.

Tak ma 3-stopniowa i regulacje kierownicy tez ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A

no to nie mało:) jak kolega napisał wyżej ER-5, cb 500, gs 500 xj 600, cbr 600, naprawdę jest spory wybór ja osobiście miałem przyjemności polatać VT 600 i może to nie sport czy typowy sport turystyk ale całkiem przyjemny.

 

A skąd koleżanka jest, jeśli to nie tajemnica?

 

nie, nie tajemnica - Zamość:)

 

Dzięki wszystkim za odpowiedzi ;)

 

Najbardziej w moim typie to chyba gs 500 i cb 500, no ale jeszcze mam czas, aby rozważyć inne propozycje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wśród 500tek nie masz zbyt dużego wyboru, więc raczej nie spodziewaj się wielu propozycji :)

No chyba, że z wyglądu od gs500, bardziej przypasuje Ci gs500f. Skoro lubisz motocykle sportowe i sportowo-turystyczne to wyglądem mógłby Ci bardziej pasować.

 

pozdr

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździłaś na SV650 to jako takie pojęcie powinnas mieć.

 

Tak na marginesie to koleżanka szuka sporta, albo moto sportowo turystyczne. GS500 chyba do nich nie należy?

Takich tematów masz milion. Prawda jest taka, że nikt na forum Ci nie doradzi.

 

Streszczając temat, na forum znajdziesz 2 rady:

99% będzie to GS 500

1% kup co chcesz, byle bez totalnej przesady typu S1000RR.

 

Nie wiem jak jeździsz, ale jak ogarniasz SV650 to jakas w miare łagodna 600 typu Honda CBR600F może okazac się spoko.

Jak Cie przeraża to CbR250 lub Kawasaki Ninja 250R może być fajny. Mi GSy nie podchodzą, a nie chciał bym kupic moto które mi nie leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl w domu to dogadaj się z bratem i szoruj puki co SV650.

SVka ma siodło na 805mm (wg. danych z Motocykle świata 2000r) czyli standardowo jak na sporta. Inne mają tak +/- 2cm. Do tego jest stosunkowo lekka a to też będzie miało dla Ciebie znaczenie.

Jak musisz mieć koniecznie swój to Kawasaki GPZ 500S ma siodło na 760-775mm (zależnie od źródła), w 8000zł spokojnie się zmieścisz i jeszcze trochę zostanie na serwis/ubiór.

Edytowane przez ryhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździłaś na SV650 to jako takie pojęcie powinnas mieć.

 

Tak na marginesie to koleżanka szuka sporta, albo moto sportowo turystyczne. GS500 chyba do nich nie należy?

Takich tematów masz milion. Prawda jest taka, że nikt na forum Ci nie doradzi.

 

Streszczając temat, na forum znajdziesz 2 rady:

99% będzie to GS 500

1% kup co chcesz, byle bez totalnej przesady typu S1000RR.

 

Nie wiem jak jeździsz, ale jak ogarniasz SV650 to jakas w miare łagodna 600 typu Honda CBR600F może okazac się spoko.

Jak Cie przeraża to CbR250 lub Kawasaki Ninja 250R może być fajny. Mi GSy nie podchodzą, a nie chciał bym kupic moto które mi nie leży.

 

A czym w takim razie jest GS? Chopperem, enduro?

Nie sądzę żeby na początek cbr600f było dobrym pomysłem. Natomiast mała ninja czy wspomniany cbr 250 jak najbardziej.

 

Pozdr.

F.

 

Motocykl w domu to dogadaj się z bratem i szoruj puki co SV650.

SVka ma siodło na 805mm (wg. danych z Motocykle świata 2000r) czyli standardowo jak na sporta. Inne mają tak +/- 2cm. Do tego jest stosunkowo lekka a to też będzie miało dla Ciebie znaczenie.

Jak musisz mieć koniecznie swój to Kawasaki GPZ 500S ma siodło na 760-775mm (zależnie od źródła), w 8000zł spokojnie się zmieścisz i jeszcze trochę zostanie na serwis/ubiór.

 

Sorrki, ale polecać SV, czyli motocykl z tak mocnym dołem poczatkującemu to chyba nie najlepszy pomysł. To, że wsiadła i się przejechała nie oznacza, że taki sprzęt ogarnia. Wg mnie taki sprzęt to zły pomysł na początek - potrafi zaskoczyć.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ninja 250 ni to małe ni to duże, w sam raz dla początkującego .. Albo GS 500 w wersji F, też taki chyba wielki nie jest

_______________________________

Wszyscy mają prawo do szczęścia, ale nie wszyscy mają szczęście do prawa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sorrki, ale polecać SV, czyli motocykl z tak mocnym dołem poczatkującemu to chyba nie najlepszy pomysł. To, że wsiadła i się przejechała nie oznacza, że taki sprzęt ogarnia. Wg mnie taki sprzęt to zły pomysł na początek - potrafi zaskoczyć.

 

Pozdr.

F.

Też uważam, że za mocne na początek, ale do tego ma dostęp. Jechała i nic nie pisze, że nie daje rady tylko, że wysoko siodło.

Pewno że lepiej sportową 250 tyle, że ani CBR 250 ani Ninję 250 w przyzwoitym stanie za 8000zł nie kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Za 8000 będzie trudno a wręcz niemożliwe:). Nawet pierwsze roczniki Ninja250, czyli bodajże 2009 chodzą powyżej 10.000. Kurde trzymają cenę. jak wprowadzali ten sprzęt na rynek to nówka kosztowała poniżej 15.000. CBR 250 jest jeszcze świeższe więc taka kwota w ogóle nierealna.

Problem z SV pojawi się jak nabierze nieco odwagi i odkręci, ten sprzęt to petarda od dołu.

Ja bym jednak obstawiał gs500f - może przypasuje wyglądem względnie jako sportowo-turystyczny czy jak to koleżanka ujęła szosowo-turystyczny.

 

Pozdr.

F.

Edytowane przez filipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...