Skocz do zawartości

Jaki motorek dla kobietki? (pierwszy motocykl dla kobiety)


Rekomendowane odpowiedzi

Przychylę się do opinii mańka_7

XJ6N - Miałem okazję zabrać to na jazdę Demo. Nie ma 100 kucyków ale produkowane 87 robi swoje i może wyprostować łokcie. Bardzo dobra elastyczność i charakterystyka na tyle liniowa, że nie trzeba szukać zakresu mocy. Skręca raczej ciasno i nie trzeba jej zmuszać. Nie wiem jak z głębokimi pochyleniami, bo wtedy jeszcze nie byłem obyty z maszynami szosowymi tak jak dziś.

Tylko jeszcze taka dygresja. Mimo, że wcześniej jeździłaś już moto, to wsiadając nawet na sprzęty wybaczające błędy musisz mieć na uwadze, że takie pojemności jadą przed siebie bez pytania. To nie singiel gdzie wpadasz w zakręt na dowolnym biegu i odwijasz manetkę.

Mój sąsiad w bloku wpadł na rewelacyjny pomysł zakupu CBR600F (chyba F3) i jest w jednym kawałku tylko dlatego, że ten akurat model daje się opanować ale ostatnią rzeczą jaką można było nazwać to co on robił to "jazda motocyklem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Respekt do motocykla i życia mam ogromny, zdaje sobie sprawę z faktu, że nie można liczyć na wybaczenie błędu. Po prostu trzeba robić wszystko, żeby ich nie było..

 

Bardzo wam dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Sprawa się trochę pozytywnie skomplikowała, bo nagle w moim garażu dziś jak na zawołanie pojawił się XJ6 rocznik 2010, którą kupił sobie mój ojciec, nikomu nic wcześniej nie mówiąc. A ponieważ jego praca nie pozwala na dojazd motocyklem, z pewnością będę szlifować swoje umiejętności do końca tego sezonu na niej, później postaram się wybrać jakiś sprzęt na wyłączność dla siebie. CB500 na początek byłoby dobre chyba, że zakocham się w XJ6 i zapragnę ją mieć- tyle, że w wersji naked ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CBF600N, miałem ESkę na 1. moto (1 gen na gaźnikach), bardzo łatwe do ogarnięcia na drodze i mega wygodne, tylko 23Xkg na mokro to sporo (kilka razy położyłem), ale gmole i stelaż pod kufry zawsze pięknie chroniły moto przed uszkodzeniem. Po wymianie oleju w lagach na gęstszy moto praktycznie bez wad (pod warunkiem, że bez tego badźiewnego ABSu). tak dla przykładu: http://moto.allegro.pl/honda-cbf600-grudzien2006-bezwypadkowa-sprzedam-i2544545084.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CBF600 nie ma w wersji naked

 

http://www.motocykl-online.cz/motocykly/Honda_CBF_600

 

Sprawa się trochę pozytywnie skomplikowała, bo nagle w moim garażu dziś jak na zawołanie pojawił się XJ6 rocznik 2010,

 

Dlaczego sie skomplikowala ? ? ? Lepiej nie moglo Ci sie trafic !

 

którą kupił sobie mój ojciec, nikomu nic wcześniej nie mówiąc. A ponieważ jego praca nie pozwala na dojazd motocyklem, z pewnością będę szlifować swoje umiejętności do końca tego sezonu na niej, później postaram się wybrać jakiś sprzęt na wyłączność dla siebie. CB500 na początek byłoby dobre chyba, że zakocham się w XJ6 i zapragnę ją mieć- tyle, że w wersji naked ;)

 

Zalety nowej XJ'ty dojrzysz bo dluzszej trasie, zreszta nie tylko, zajefajny moto nie sprawiajacy zadnych problemow !

 

... Po wymianie oleju w lagach .... moto praktycznie bez wad (pod warunkiem, że bez tego badźiewnego ABSu).

 

Wez daj pokuj, obojetnie jaki ABS jest lepszy niz jego brak.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, jestem nowa na forum i bardzo proszę Was o pomoc...

chciałam żebyście doradzili mi jaki motocykl będzie dla mnie odpowiedni.

 

Jestem początkującą motocyklistką. Jeździłam na Suzuki SV 650 (motocykl mojego brata) - całkiem w porządku, tylko jeżeli miałabym kupywać coś dla siebie to wolałabym coś niższego (Mam 165 cm wzrostu) :)

 

Dopowiem, że interesują mnie motocykle sportowe, szosowo-turystyczne.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Martyna Wiatrzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie mało:) jak kolega napisał wyżej ER-5, cb 500, gs 500 xj 600, cbr 600, naprawdę jest spory wybór ja osobiście miałem przyjemności polatać VT 600 i może to nie sport czy typowy sport turystyk ale całkiem przyjemny.

 

A skąd koleżanka jest, jeśli to nie tajemnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 170cm i na XJ6 nie stoję pełną stopą na ziemi, ale pamiętaj, że zawsze można trochę maszynkę obniżyć ;) Jeśli na SV650 sobie radziłaś to polecam Ci raczej 600ccm. Er-6 jest też całkiem przyjazne, może w tym kierunku poszukaj? Albo CBF600.

 

edit/ pardon, poprawione :)

Edytowane przez karen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no co Wy ZX 12 albo Haya:) jak szaleć to szaleć:)

 

chociaż nie ZX 12 jest nieco wyzsza w siodle od Hayki:)

 

A poważnie wracając do sedna sprawy, kierowałbym się wskazówkami koleżanki Karen.

 

Polatasz sezon lub dwa i zawsze mozesz zmienić na inny lub nowszy model:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...