Skocz do zawartości

Jaki motorek dla kobietki? (pierwszy motocykl dla kobiety)


Rekomendowane odpowiedzi

Jak i faceci. Jeden ogarnie, inny nie. Po cholere ryzykować na początek??

 

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

mysle ze lepiej nie ryzykowac na poczatku i mimo ze sam na niezbyt wielu maszynach siedzialem i kilometrów nabiłem to mogę polecić jak na kobiete virago 535 ; sam chcialem jako poczatkujący ale jednak pokusilem sie na savage 650 - który równiez moge polecic na pierwsze moto. Pojemnosc moze i "odstrasza" ale koni za duzo nie ma, predkosci rowniez, latwo i przyjemnie sie kieruje (porownuje z kawa er5, cebulka, diversion 600 - zdaje sobie sprawe ze tych nie powinienem porownac z savagem bo to inna bajka ;P oraz virago 535)

 

no i co do nowego moto to moge tylko przytaknąć któremus przedmówcy, że może lepiej na 1-2 sezony cos na "rozgrzewke" z tanszych modeli jak wyzej podane...

 

 

pozdrawiam i zycze trafnego wyboru :crossy:

Edytowane przez animalish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze (i będę się tego trzymać): SV jest za mocna na początek.

A jakiegos powodu ci, którzy sie znają polecają 50 konne motocykle i najlepiej 500cm.

 

Co rscja to rscja. Wlasciwie wszystko powiedziane.

 

Po drugie "laski" jak widać mają inne zdanie, bo są takie, co od Vek zaczynały i dalej na Vkach jeżdżą. I nie wyobrajązją sobie jazdy na czyms innym.

 

Sa jednak fajniejsze silniki R - 4

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Nawiązując do tematu to zależy czego dziewczyna oczekuje...

 

1. Nauki jazdy dla początkującego to SV albo er-5.

2. Małą szlifierke to polecam CBR400rr albo ZXR400. Moze być tez nowe ZXR250 (ponoć ardzo fajne i przyjemne)

3. Czopera to Honda Shadow

 

Wszystko zalezy od dziewczyny, wzrostu, przeznaczenia moto.

 

Ogólnie to odradzam na początek jakieś stare GSF600 albo CBR600, w ogóle stare motory bo są cieżkie, nie poręczne i awaryjne. Nowszymi w ogóle inaczej sie jeździ.

 

Ogólnie temat rzeka :)

 

Pozdro wszystkie dziołchy na dwukółkach!

 

ps. ja mam 400rr ale żonie nie pozwalam jeździć bo sie za bardzo o nią martwie.......

Edytowane przez jonasz12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nauki jazdy dla początkującego to SV albo er-5.

 

po tej wypowiedzi widać, że kierowałeś się chyba tylko wagą katalogową...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już sama nie wiem... nie dawno byłam przekonana by kupić Kawe 250r a coraz więcej ludzi których spytam się o opinie odradza mi 250 że to gorzej przy wyprzedzaniu itp, że szybko mi się znudzi, ze jak mam olej w głowie to spokojnie z jakąś słabsza 600 sobie poradze.. ale wiem, że nie tylko olej w głowie się liczy ale też umiejętnosci.. Może mi ktoś powiedzieć czy opłaca się 'zdławić' jakąs 600? I w ogolę którą można? Nie myślicie by to było najlepszym rozwiązaniem?

Bo jazda motocyklem to najlepsza rzecz, jaką można robić w ubraniu.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już sama nie wiem... nie dawno byłam przekonana by kupić Kawe 250r a coraz więcej ludzi których spytam się o opinie odradza mi 250 że to gorzej przy wyprzedzaniu itp, że szybko mi się znudzi, ze jak mam olej w głowie to spokojnie z jakąś słabsza 600 sobie poradze.. ale wiem, że nie tylko olej w głowie się liczy ale też umiejętnosci.. Może mi ktoś powiedzieć czy opłaca się 'zdławić' jakąs 600? I w ogolę którą można? Nie myślicie by to było najlepszym rozwiązaniem?

A czemu nie chcesz jakieś er5, gs 500 czy cb500? Po roku, góra 2 i sprzedasz i kupisz coś mocniejszego. Tego typu motocykle mają ta zaletę, że bardzo mało tracą na wartości. A zapewniam Cię, że frajdy z jazdy będziesz miała dużo. Sam miałem er 5 i byłem z niej bardzo zadowolony. No i przy jakiś parkingówkach niewiele można połamać ;)

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już sama nie wiem... nie dawno byłam przekonana by kupić Kawe 250r a coraz więcej ludzi których spytam się o opinie odradza mi 250 że to gorzej przy wyprzedzaniu itp, że szybko mi się znudzi, ze jak mam olej w głowie to spokojnie z jakąś słabsza 600 sobie poradze.. ale wiem, że nie tylko olej w głowie się liczy ale też umiejętnosci.. Może mi ktoś powiedzieć czy opłaca się 'zdławić' jakąs 600? I w ogolę którą można? Nie myślicie by to było najlepszym rozwiązaniem?

A czemu nie chcesz jakieś er5, gs 500 czy cb500? Po roku, góra 2 i sprzedasz i kupisz coś mocniejszego. Tego typu motocykle mają ta zaletę, że bardzo mało tracą na wartości. A zapewniam Cię, że frajdy z jazdy będziesz miała dużo. Sam miałem er 5 i byłem z niej bardzo zadowolony. No i przy jakiś parkingówkach niewiele można połamać ;)

Na gs 500 uczyłam się jezdzic :wink: tylko chodzi o to że wizualnie mi się nie podobają, ja chcialabym jezdzic na takim co mi sie podoba i bede sie dobrze na nim czuła, patrzyłam żadna 500 mi się nie podoba... chyba że te nowe kawasaki ninja 400r byłoby idealne, tylko niestety mnie nie stać na ten czas.. Podobają mi się niestety 600.... i nie mozna by bylo jakiejs zdławic? :bigrazz:

Bo jazda motocyklem to najlepsza rzecz, jaką można robić w ubraniu.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się bawić w dławienie. Trochę mozolna sztuka. Możesz próbować starą XJ600 i chyba jeszcze jajko.

Możesz także rozejrzeć się za Bandziorem 400. Miałem okazje przejechać się tą wydumką i przejrzałem rynek części zamiennych, których w brew pozorom jest bardzo dużo. Moc w zależności od wersji to ok 37 kucy z blokadą, 50KM otwarta i 59KM ze zmienną fazą rozrządu tzw. 400V (czerwona pokrywa zaworów). Pierwsze ruchy manetką są dziwne bo reakcja na gaz jest szybka ale potem można się powoli przyzwyczaić do mocy silnika. Problem w tym, że 80km/h rozbija w trymiga i ma promień zawracania samochodu :flesje:

 

@jonasz12 - Bądź tak dobry i nie pisz bzdur. Nie ma nowej ZXR250, która żeby było zabawniej była 45 konną rzędową czwórką konstrukcyjnie zbliżoną do ZXR400 które są już ostrzejszymi motocyklami. Pozycja za sterami też wg mnie zbyt pochylona żeby dało się tym wygodnie jeździć stawiając pierwsze kroki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i dodam, że nie jestem drobną kobietą mam 176cm wzrostu i waże 62kg więc wielkość motocykla raczej nie robiłaby dla mnie problemu na tym co się uczyłam gs 500 wazył ponad 200kg razem z tym obudowaniem chroniącym przed upadkami;] a gleby nie zaliczyłam na nim, na kursie :wink:

 

Nie ma co się bawić w dławienie. Trochę mozolna sztuka. Możesz próbować starą XJ600 i chyba jeszcze jajko.

Możesz także rozejrzeć się za Bandziorem 400. Miałem okazje przejechać się tą wydumką i przejrzałem rynek części zamiennych, których w brew pozorom jest bardzo dużo. Moc w zależności od wersji to ok 37 kucy z blokadą, 50KM otwarta i 59KM ze zmienną fazą rozrządu tzw. 400V (czerwona pokrywa zaworów). Pierwsze ruchy manetką są dziwne bo reakcja na gaz jest szybka ale potem można się powoli przyzwyczaić do mocy silnika. Problem w tym, że 80km/h rozbija w trymiga i ma promień zawracania samochodu :flesje:

 

 

 

Te co wymieniłeś - nie podobają mi sie... niestety:)

Widze, że masz tą ninje, i co nie brakuje Ci mocy w niej? Np przy wyprzedzaniu? Bo inni mowią ze taka 250 jest troche za słaba..

Bo jazda motocyklem to najlepsza rzecz, jaką można robić w ubraniu.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gs 500 uczyłam się jezdzic :wink: tylko chodzi o to że wizualnie mi się nie podobają, ja chcialabym jezdzic na takim co mi sie podoba i bede sie dobrze na nim czuła, patrzyłam żadna 500 mi się nie podoba... chyba że te nowe kawasaki ninja 400r byłoby idealne, tylko niestety mnie nie stać na ten czas.. Podobają mi się niestety 600.... i nie mozna by bylo jakiejs zdławic? :bigrazz:

No tak, Kobieta :notworthy: . Moja żona też kupowała pierwsze moto oczami. :biggrin:

 

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te co wymieniłeś - nie podobają mi sie... niestety:)

Widze, że masz tą ninje, i co nie brakuje Ci mocy w niej? Np przy wyprzedzaniu? Bo inni mowią ze taka 250 jest troche za słaba..

 

 

Na ogół mocy brakuje tym, którzy na niej nie jeździli albo już jeżdżą na czymś mocniejszym :wink: Zmiana przełożeń i po mieście da się jeździć. Na trasy nie polecam, prędkość średnia 110-120 a maksymalna w granicach rozsądku 140 potem już zaczyna rzucać kierowcą.

W zasadzie to szczerze odradzam ten sprzęt. Jest delikatny a każda gleba bez crashpadu to murowana dziura w plastikach. Bardzo łatwo łamią się sety w cenie 400zł sztuka, niektórym pękają stopki hamulca i mi osobiście dwa razy wygięła się stopka zmiany biegów przy czym za drugim razem musiałem to naprawić u tokarza za 40zł. Pozycja za kierownicą sprawa dyskusyjna. Sportowa nie jest ale przydałoby się żeby kierownica była te dosłownie kilka milimetrów bliżej.

 

Jakieś pytania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gs 500 uczyłam się jezdzic :wink: tylko chodzi o to że wizualnie mi się nie podobają, ja chcialabym jezdzic na takim co mi sie podoba i bede sie dobrze na nim czuła, patrzyłam żadna 500 mi się nie podoba... chyba że te nowe kawasaki ninja 400r byłoby idealne, tylko niestety mnie nie stać na ten czas.. Podobają mi się niestety 600.... i nie mozna by bylo jakiejs zdławic? :bigrazz:

No tak, Kobieta :notworthy: . Moja żona też kupowała pierwsze moto oczami. :biggrin:

No własnie te kobiety :wink: ja poprostu chce kupic takie moto co starczy mi na kilka sezonów... a nie na 1 , 2.. W końcu to ma być moje wymarzone moto dlatego coraz bardziej zastanawiam sie nad 'zdławieniem' motocykla.. wole wydać na to niż pozniej na zmiane motocykla..

Bo jazda motocyklem to najlepsza rzecz, jaką można robić w ubraniu.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te co wymieniłeś - nie podobają mi sie... niestety:)

Widze, że masz tą ninje, i co nie brakuje Ci mocy w niej? Np przy wyprzedzaniu? Bo inni mowią ze taka 250 jest troche za słaba..

 

 

Na ogół mocy brakuje tym, którzy na niej nie jeździli albo już jeżdżą na czymś mocniejszym :wink: Zmiana przełożeń i po mieście da się jeździć. Na trasy nie polecam, prędkość średnia 110-120 a maksymalna w granicach rozsądku 140 potem już zaczyna rzucać kierowcą.

W zasadzie to szczerze odradzam ten sprzęt. Jest delikatny a każda gleba bez crashpadu to murowana dziura w plastikach. Bardzo łatwo łamią się sety w cenie 400zł sztuka, niektórym pękają stopki hamulca i mi osobiście dwa razy wygięła się stopka zmiany biegów przy czym za drugim razem musiałem to naprawić u tokarza za 40zł. Pozycja za kierownicą sprawa dyskusyjna. Sportowa nie jest ale przydałoby się żeby kierownica była te dosłownie kilka milimetrów bliżej.

 

Jakieś pytania ?

 

No szkoda, że na trasy sie nie nadaje, bo chciałabym mieć taki w trasy i po mieście. Nie mam samochodu, w sumie już bym mogła kupić ale wole zainwestować w motocykl, więc chciałabym żeby mi zastępował samochod. W zime od starych bede samochod porzyczac hehe :biggrin:

Narazie pytan nie mam, ale jak bede miec to odezwe sie na PW:)

 

Bo jazda motocyklem to najlepsza rzecz, jaką można robić w ubraniu.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...