Skocz do zawartości

Podstawy jazdy Enduro


Rekomendowane odpowiedzi

No mnie też niestety przewiało i to wtedy jak jeszcze ciepło było. Teraz kolana i nerki mnie bola :) Jak starego dziadka. Pas nerkowy, nakolanniki, rękawice zimowe i pare innych dodatków musi być. A jeszcze pare miesięcy temu pukałem się w głowe jak widziałem tak odzianego gościa na motorze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, ja wczoraj zrobiłem 120 km i było dobrze smile.gif Trzeba tylko skompletować stroj na chłodne dni i można jeździć.

 

ja do piątkowiska mam jakieś 35km, zaliczyłem powrót z mokrymi butami koło 19 (było ciemno i temp powietrza jakieś -1 ) i wierz mi że do tej pory sie trzęse :D a buty to w połowie drogi miałem prawie zamarznięte.....a miałem na sobie 2 pary skarpet, kalesony, spodnie 2 bluzy, skórzaną kurtke i zmarzłem k****sko....

 

 

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, ja jechałem w dzień, było słońce i w miarę ciepło. Mokre buty to porażka, zwłaszcza jak się jedzie długo po prostej. W takich przypadkach pomagają przystanki i grzanie rąk i czego się tylko jeszcze zdoła przy silniku, chłodnicy czy gorących spalinach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do piątkowiska mam jakieś 35km, zaliczyłem powrót z mokrymi butami koło 19 (było ciemno i temp powietrza jakieś -1 ) i wierz mi że do tej pory sie trzęse :D a buty to w połowie drogi miałem prawie zamarznięte.....a miałem na sobie 2 pary skarpet, kalesony, spodnie 2 bluzy, skórzaną kurtke i zmarzłem k****sko....

 

Co Ty na Syberii mieszkasz ze o 19 masz -1 ? o0 U mnie o 19 jest ok 7 stopni ;p

Bielizna termoaktywna, skarpety do mx, ochraniacze, ciuchy motocrossowe, buty mx do tego jesienna kurtka i przy -10 było mi chłodno, ale nie tak zeby mną telepało z zimna. Michoa myśle że jak zamienisz cywilne ciuchy na motocrossowe/enduro to komfort ci się zwiekszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty na Syberii mieszkasz ze o 19 masz -1 ? o0 U mnie o 19 jest ok 7 stopni ;p

 

u mnie od jakiegoś tygodnia jest tak : w pewnym momencie robi sie ciemno, potem mgła i temperatura jest w okolicach 0......

 

7 stopni to u mnie nawet w dzień nie ma dziś było 4 o 12 w południe.....

 

Michoa myśle że jak zamienisz cywilne ciuchy na motocrossowe/enduro to komfort ci się zwiekszy

 

nie zaprzeczam aczkolwiek dobry ubiór cywilny jest ciepły dopóki jesteś SUCHY a jak ma sie przemoczone buty to masakrycznie potęgują uczucie zimna dla całego ciała zresztą przejedź sie w jednym stroju 15km będąc cały suchy i z mokrymi butami sam zobaczysz jak nagle zimno sie robi np w kolana mimo że kolana są suche.........

 

ja ubieram sie na cebulke jak do turystyki na moto jesienią czyli masa nieoddychających grubych ciuchów lece na miejscówke gdzie rozbieram sie do odpowiedniego poziomu i latam sobie na ostro potem zmiana koszulki na suchą i bluzy i znowu ,,zbroja'' z ciuchów i spokojny powrót....

 

tym sposobem daje radę i nie zmarznę dopóki podkreślam jestem SUCHY a jak przemoczę buty 30km od domu to robi sie problem....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No puki jesteś suchy jak sam to powiedziałeś, ciuch motocrossowy ma to do siebie że szybko schnie i nie trzyma wilgoci tak długo jak cywilne ciuchy. Z butami jest podobnie, nawet jak masz mokro w środku to nie marznie ci noga bo nie puszczają powietrze. Zajebista sprawą jest bielizna termoaktywna (kalesonki i bluzka) jeżdżę w tym od prawie dwóch lat i nie wyobrażam sobie już jazdy bez tego, w kalesonkach jeżdżę cały czas, w bluzce w chłodniejsze dni. Kiedyś jak rozpoczynałem swoją przygodę z mx to też jeździłem w cywilnych ciuchach i nie raz marzłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ciuchy cywilne nie zdają egzaminu. Nawet jak się ubierzesz tak żeby ci było ciepło, to jak wjedziesz w ciężki teren to upocisz się jak świnia. Potem wyjedziesz na prosta i cię przewieje. Tak przy okazji odzieży termoaktywnej. Właśnie mam zamiar kupić coś takiego + kominiarka też termoaktywna. Co polecaćie? Czy taka bielizna za 60 -100 zł komplet daje radę, czy lepiej czegoś lepszego szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko dobre dopóki stawu nie przeziębisz , nakolanniki, długie skarpety czy kalesonki nic nie dają

a później na schodach klik,klik,klik

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych pogodach ja stosuję standardowe ciuchy crossowe, ale pomiędzy buzer na siatce a bluze crossową wrzucam: http://www.moto-akcesoria.pl/bielizna-moto...-rekawem,p,4789 (niestety b.drogie, ale bardzo skuteczne - oddycha, chroni od wiatru i świetne również na narty)

A z samego rana jeszcze cieniutką kurtkę ortalionową, którą stosuję na dojazd albo deszcz, taką którą później można zwinąć i schować do małej kieszonki. Takiu wydatek akurat jest malutki bo kumpel w Realu zakupił taką ortalionkę za 19,90 :icon_biggrin:

Romet Chart>Jawa 350> dłuuuuuuuuuuugo nic> Dr350 > DRZ400E> YZF-250> KTM 450 EXCR> obecnie KTM EXC-F 350 SixDays

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś mimo 10 warstw ciuchów spizgałem kosmicznie :D

 

ta jak działa ta bielizna termoaktywna w praktyce ?? jak sie ubiore za zimno ok zmarzne ale jak za bardzo sie opatule i wykonuje wysiłek fizyczny to co sie dzieje ?? przenika przez nią pot i nasiaka nim oddzież wierzchnia ?? czy w ogóle sie nie poce czy jak ??

 

http://allegro.pl/bielizna-termoaktywna-un...1260187065.html miał może ktoś ?? w moim mieście produkują może załatwie troche taniej :D

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś bylem na torze ok 8 stopni, ubiór bielizna termoaktywna,buzer,pas nerkowy,ortezy, spodnie i bluza mx, buty no i kask. Prze pierwsze 2-3 kółka czułem chłód, później jak się rozgrzałem to ciepło było. Nie byłem grubo obrany a i tak upociłem sie ale wogole tego nie czułem , dopiero przy przebieraniu sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś mimo 10 warstw ciuchów spizgałem kosmicznie D.gif

 

ta jak działa ta bielizna termoaktywna w praktyce ?? jak sie ubiore za zimno ok zmarzne ale jak za bardzo sie opatule i wykonuje wysiłek fizyczny to co sie dzieje ?? przenika przez nią pot i nasiaka nim oddzież wierzchnia ?? czy w ogóle sie nie poce czy jak ??

 

Kupiłem sobie tą odzież termoaktywną. Jest na pewno lepiej, ale przydałaby się jeszcze jakaś kurtka nieprzewiewna z membraną. Bielizna działa tak, że odprowadza pot na zewnątrz. To znaczy, że jak się spocisz to skóra zostaje sucha. W praktyce to działa, ale przy jeździe lajtowej, czyli jak np. lecisz sobie na stojąco przez las, czy drogę polną. Wczoraj jak orałem na żwirowni to czułem, że jestem mokry, ale jednak jest dużo lepiej niż ze zwykłym strojem bawełnianym.

 

Dziś bylem na torze ok 8 stopni, ubiór bielizna termoaktywna,buzer,pas nerkowy,ortezy, spodnie i bluza mx, buty no i kask. Prze pierwsze 2-3 kółka czułem chłód, później jak się rozgrzałem to ciepło było. Nie byłem grubo obrany a i tak upociłem sie ale wogole tego nie czułem , dopiero przy przebieraniu sie

 

Nie zakładasz kominiarki? Mi to po karku strasznie pizga. Zwłaszcza jak wracam do domu.

Denerwuje mnie pas nerkowy. Jakbym go nie założył, to zawsze przesuwa mi się do góry - ale nareszcie mnie nerki nie bolą :):)

 

 

 

Jakie polecacie spodnie do enduro? Chciałbym żeby był bez wstawek z siatki (przy odrobinie wody od razu przemięka), z miejscem żeby założyć podnie nakolanniki i ze wstawkami chroniącymi przed poparzeniem i ogólnie mocne. Myślę o Acerbisach Impact - podobno są bardzo wytrzymałe. Orientujecie się jak się ma Acerbis Impact do Acerbis JDP? Te drugie są dużo ładniejsze, ale nie wiem czy nie są gorsze od impactów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...