Skocz do zawartości

sprzęgło CBR fireblade


kichacz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witka - mam taki poblem ze jak daje gazu to silnik potrafi mi sie ślizgac na sprzęgle sam , patrzyłem i linka jest odpuszczona na maxa a pare dni temu było wszystko OK . Stało sie to od tak sobie PSTRYK i juz . Raz poleci ladnie a raz sie ślizgnie bez wzgledu czy na zimnym silniku czy na goracym . Nie mam pojecia - robiłem juz dużo kombinejszyn i dupa . Jest jeszcze taki motyw ze coraz częsciej jest coś takiego jakby łańcuch przeskakiwał , podobne uczucie , takie szarpnięcie raz na jakiś czas . Jak spręcam w prawo to czuje ze linka zama mi sprzęgło naciaga - mozliwe ze to pancerzyk sie jakoś skrócił ?? bo nie wiem kurde - każdy rozkłada ręce - moze to przyczyna jakiejś małej pierdółki . pomyślałem sobie ze wymienie olej w silniku i linke i by było OK ale co z tym szarpaaniem ?? łańcuch i zębatki obydwie są naprawde ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli przy skręcaniu ciągnie za linkę to masz źle poprowadzony pancerz... sprawdź czy linka przy ramie, przy główce i na kierownicy nie jest jakoś zbędnie oplątana na przykład dookoła kiery, albo nie po tej stronie główki... powinno jeden problem usunąć :banghead:

co do tego szarpania to możesz mieć wyrobiony (nie wiem jak to się nazywa) gumowy element tłumiący właśnie szarpnięcia między tylną zębatką i kołem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linka tak jak koledzy pisali - zdjac zbiornik i dokladnie sprawdzic dlaczego ciagnie przy skreconej kierownicy, dobrze poprowadzona nie ma prawa tego robic.

Objaw szarpania moze byc zwiazany z zuzytym amortyzatorem gumowym w tylnym kole co est drobiazgiem, ale moze byc zwiazany rowniez ze zuzyciem sprzegiel klowych kol ktoregos biegu w skrzyni - co jest powazna usterka.

Ciezko powiedziec bez jazdy probnej.:icon_exclaim:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linke juz zrobiłem - porprowadziłem inaczej i jest dobrze , przy skrecaniu nie widac zeby dzwigienka od sprzęgła sie ruszała . ZAdowolony wyjechałem na droge i znowu to samo . A ten tłumiący element w tylnym kole to musiał bym zajrzeć bo jest widoczny w piaście taki nagar jakby z rdzy czy coś - tak jakby stare łozysko (nie wiem zajrze) .

 

Śmigam od 1 sierpnia i do tej pory zrobiłem ponad 3 tys km . Na poczatku było luks - dopiero niedawno sie zaczeło to dziać - może to być związane te ślizganie ze złym olejem ?? Był zalany zwykły samochodowy 10W40 i jak stracił swoje własciwości to poprzypalało tarczki i raz sie rozejdą a raz sie zlepią - albo w ogóle kisiel sie robi z tego oleju .

 

 

Jeszcze jeden problemik przy okazji :notworthy: nigdzie nie moge znaleźć opony do przodu 130/70 ZR 16 . Kurde serio tak ciężko to kupic ?? Produkują to jeszcze ?? Albo słabo szukam albo naprawde nic nie ma :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widziałem tych tarczek przypalonych ale kumpel w transalpie przypalił sprzęgło jak sie wybrali do Mongolii i jak zalał lepszy olej to na jakiś czas starczyło i było OK .

 

Adam - dzisiaj rozebrałem tylne koło i te gumeczki tłumiace co mówiłeś są jak nówki , nigdzie nie są popękane - to coś musi sie w silniku dziać . Jakby to była skrzynia to by sie działo moze na jednym biegu albo coś - a te szarpanie jest na kazdym biegu i to bez wzgledu czy jade ostro czy wolno i spokojnie .

Bo sprzęgło sie ślizga jak pizduje - a jak powolutku to jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te jak to piszesz "gumki" w tylnym kole to amortyzator drgań i ma on za zadanie zminimalizowac skutki szarpania łańcuchem. Jego stan sprawdź kładąc tylne koło na ziemi i ruszają zębatką sprawdź czy nie ma mega luzu na owych "gumkach"

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no robiłem tak jak mówisz Dziki_YZF i są naprawde dobre - a z tymi problemami to juz sam oblukam , poświece troche czasu i rozbiore sobie , pogoda coraz bardziej hu*owa az nie chce sie jeździć to posiedze.

 

PS - łancuszek rozrządu w CBRce po której stronie siedzi bo mam silnik od SC33.

 

DZIĘKI ZA POMOC CHŁOPAKI :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Te 'gumki' to zabierak zebatki tylnego kola. Sam tez mialem taki problem. Najlepiej zbadac stan tego elementu stawiajac motor na centralnej stopce i ruszajac kolem do przodu i do tylu wzrokiem obserwujac czy zebatka rusza i cofa razem z kolem czy ma jakis luz. Nie kupowalem nowej ale podlozylem miedzy scianki kawalki gumy posmarowane klejem i dziala.

Co do opon to polecam ten link: http://www.netcar.pl/opony/motocyklowe/szosowe/pirelli/10,0/ ,znalazlem nawet taki rozmiar jaki potrzebujesz. W ciagu 2-och dni mialem nowa opone. Pozdrawiam.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego.. a jaki masz luz na łańcuchu? i w ogóle jaki stan całego napędu? moze łańcuch lata jak świński ryj po korycie i zaczepia sie np. o podstawkę albo elementy ramy? ;P widziałem już takie przypadki...

Edytowane przez Lysy5g1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe tak sie spytałem bo cos mi zaczeło dzwonić ostatnio (myslałem ze to łancuszek rozrzadu ):crossy: okazało sie ze śruka podtrzymujaca zakonczenie strumienicy jest poluzowana i troszke dzwoniła - przykreciłem i odgłosy ucichły :bigrazz: - PS silniczek mam naprawde supcio , cichutki , tylko szemrze :bigrazz: tylko te sprzęgło :buttrock: sie ślizga

 

a co do łańcucha napedowego to jest OK i nie lata jak świński ryj po korycie i nie zaczepia sie nigdzie - naprawde łancuch i zębatki jak wcześniej mam dobre :bigrazz:

Edytowane przez kichacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...