Skocz do zawartości

Świece NGK - badziew???


Rekomendowane odpowiedzi

ja też nie mam zaufania do NGK , podobnie jak do Boscha ( jedynie nie narzekałem w Polonezie na boscha platinum jednak one były kupione w USA) . Zawsze z nimi jakieś kłopoty . Staram zawsze się dobierać Iskrę a są prawie wszystkie odpowiedniki i nigdy nie mam problemu , czy w aucie , motocyklu i skuterach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhmm, sorry za skrót myślowy, oczywiście miałem na myśli rozgrzanie silnika, a nie świec ;)

pzdr

Nie zrobiłeś żadnej pomyłki bo w czasie rozgrzewania się silnika po pewnym czasie dochodzi do procesu samooczyszczania się świecy jest to okres podawany w sekundach przez firmę BOSCH w bardzo starych tabelach i na świecach z lat jeszcze sześćdziesiątych np. W225 potrzebowała aż 225 sekund aby izolator oczyścił się z nagaru i nabrał pełnej temperatury poprawnej pracy.

A co do świec NGK to rzeczywiście nasz rynek jest zalany przez tureckie podróby do tego stopnia że oficjalny dystrybutor tej firmy je rozprowadza a ja mam nadzieję że nieświadomie.

Osobiście ja potrafię rozróżnić świecę oryginalną NGK od tureckiej podróby ale to już moja słodka tajemnica.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj przyszła przesyłka od Piotusgsx (wczoraj zamawiałem :) )

A w niej oczywiście 4 szt Denso ;)

Powiem tylko tyle... na tych starych NGK z którymi kupiłem Buse silniczek chodził nieźle, ale po kupieniu nowych NGK to już tragedia - motocykl starcił zupełnie dół obrotów... Wiec wkręciłem stare NGK i jeździełm dalej...

Dzisiaj załozyłem Denso i musze przyznać, że to nie ten motocykl :notworthy:

Charakterystyka silnika stała sie liniowa od samego dołu bez rzadnych szarpnięc i dołków :banghead: Można ruszac bez dodania gazu i od razu odkręcać manetkę a silniczek nienarzeka, ze ciągne go od 1200obr/min :D Powyżej 4 tyś obr nie zmieniło sie nic, bo wtedy na kazdych świecach pracował bez zarzutu, ale dól zmienił sie znacząco!!!

Moja Busa zasługuje na wszystko co najlepsze, także mimo iż są pare złotych droższe to już nigdy nie kupie do niej innych świec niż Denso :evil:

Pytanie tylko jedno... dlaczego tak ciezko je dostać skoro już tyle osób je chwali???

 

Dzięki Piotrusgsx za szybką i dobrą przesyłkę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie tylko jedno... dlaczego tak ciezko je dostać skoro już tyle osób je chwali???

 

Dzięki Piotrusgsx za szybką i dobrą przesyłkę :wink:

 

 

Jestem w szoku że PP tak szybko działa ;)

 

Cieszę się że jesteś zadowolony, polecam się na przyszłość :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...