Skocz do zawartości

Nadgorliwy moderator?


Rekomendowane odpowiedzi

Muszę przyznać że i mnie zdziwiło zamknięcie kilku tematów. Rozumiem na czym polega moderowanie bo sam jestem moderatorem na kilku forum ale to że temat jest długi nie znaczy że należy go zamykać.

 

Proszę również o mniej szczypania z dawaniem ostrzeżeń. Sporo osób

które są tutaj od niedawna nabijają sobie liczniki pisząc w dowolnym

temacie swoje wypociny w stylu :

 

- Ja też jestem za ...

- Myślę podobnie

- Radzę posłuchać kolegi xxxxxxxxxxxx

 

i podobne nic nie wnoszące posty którymi nabijają sobie "licznik/status"

 

Statusy tego forum nijak się mają do wiedzy użytkowników których

reprezentują. Są osoby których wypowiedź :

 

- Ja myślę podobnie

 

... ma kolosalne znaczenie dla pytającego, ze względu na to że

autor tego posta jest osobą "która się zna" ... ale w większości

takie wypowiedzi to bzdurne nabijanie licznika/statusu przez

małolatów.

 

Czas zrobić z tym porządek przez bezkompromisowe kasowanie

durnych postów i udzielanie ostrzeżeń bo po to one właśnie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz forum jest czyste. Ale czasem naprawde moderator przesadza. Nie powinno się zamykać tematu z powodu ,, Wszystko zostało powiedzane " ponieważ zawsze ktoś będze się chciał podzelić swoim sposobem który np. okarze się lepszy od poprzednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to ze wszystko na forum juz było i trzeba wyłączyć zakladanie tematów... :P doszedlem do tego wniosku kiedy zauwazylem jeden z zamknietych tematów... Forum powinno być moderowane lecz w mniejszym stopniu tak jak napisał Dominik lepiej pokasować zbędne posty niz zamykać wygodnie tematy... Enduromaxiu przemyśl to... niechce tu sie wymądrzać ale taka jest moja opinia. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak dopisywać się częściej do istniejących tematów? Ostatnio miałem to samo. Temat rzeka - Honda CB 500. Jeden użytkownik założył dwa tematy z dwoma pytaniami, a mógł spokojnie dopisać sie w jednym z istniejących. Co więcej - daje to później lepszą orientację na forum, lepszy jest jeden długi temat o danym motocyklu, niż wyszukiwanie informacji w 15 tematach. Max robi swoje, dajcie mu się "dotrzeć" sam pewnie nie raz zweryfikuje swoje działania, zastanowi się. Jak na razie początki są obiecujące.

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Wiadomo, chłopak może trochę szaleć na początku, myślę że z czasem ochłonie i będzie bardziej patrzył w taki sposób: "co będzie, jeśli pozwolę tematowi się rozwinąć", niż "zamykam, bo na pewno wyjdzie spam".

Co do ostrzeżeń - EnduroMax nie ma takich uprawnień, co nie znaczy, że nie daje ostrzeżeń. Po prostu zgłasza problem mi lub Pawłowi i ostrzeżenia lecą. O ile pamiętam, kilka dni temu poszedł ban w ten sposób.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cool: nawet niechce myśleć co by było, gdyby moderator miał poprawiać te wszystkie błędy, dlatego jak się coś napisze to warto jeszcze raz przeczytać i samemu zedytować, bo później padają odp na pytanie za ile to sprzedać?-> za tyle żeby ci na słownik starczyło (pewnie niektórzy kojarzą ten temacik :) pozdrawiam i oby moderatorzy mieli mniej pracy w przyszłości! :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od czasu gdy EnduroMax zaczął działać naprawdę na forum jest o wiele lepiej .....

ale....

zamknięcie mojego tematu o okleinie tak mnie zszokował że o mało nie spadłem z krzesła

nikt tam nie spamował , ani temat się nie zakończył . Ale to normalne na początku ja osobiście wierze żę

będziesz moderatorem wszech czasów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska... Tak źle i tak niedobrze. Naprawdę bardzo ciężko jest odróżnić ziarno od plew, zanim zablokujemy temat przemyślamy sprawe 10 razy, ale zawsze może zdarzyć się, że popełnimy błąd. Często się też zdarza, że maruda jedna z drugą jak jeden mąż mają pretensje o to, że połączyliśmy kilka wątków na ten sam temat, czy zamkneliśmy temat w którym tak dobrze gadało im się o d**ie maryny. Proponuje w razie jakiś wątpliwości pisać do moda na PW, a nie zaczynać głupi temat o nadgorliwym moderatorze, czy moderatorze-profesorze który ma racje, ale trzeba się dowalić bo młodszy. Swego czasu ktoś w piwie poruszył temat który był dokładnie omówiony w dziale "Problemy na forum". Podałem na końcu link, zablokowałem i zostawiłem na jeden dzień temat, żeby potem go całkowicie usunąć, a zainteresowani którzy nie zaglądają do "Problemów..." mogli sobie o tym dziale przypomnieć. Nie musiałem długo czekać jak kilku inteligentnych użytkowników zamiast zraportować, czy napisać na PW zaczęło na mnie wjeżdżać, że nie przenoszę i robie burdel. Myśleć troche panowie zanim coś komuś zarzucicie.

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko przypomnieć że forum jest dla ludzi a nie ludzie dla forum, i moderujący powinni pomyśleć 10 razy co będzie sądzić większość o ich działaniach, bo można łatwo zaszkodzić. Szczerze mówiąc to uważam nawet że powinien być podział Enduro/Motocross/Pseudo Enduro bo większość pytań w tym temacie dotyczy motocykli które z enduro/motocross mają wspólny tylko wygląd. Ja coraz rzadziej zaglądam do tego działu bo cały czas jest właściwie to samo, a teraz jeszcze na dodatek jak jest coś czego nie było to jest blokowane. Tylko 1 wartościowy temat o technice jazdy w którym jest straszny syf bo jest po prostu za długi, 20% to chwalenie się nowymi nabytkami, drugie 20% to pytania czy warto kupić jakiś sprzęt, kolejne 30% to pytania o mechanikę DT/KMX/KDX/DR itd. które z enduro mają niewiele wspólnego. Jak dla mnie dział enduro/motocross powinien traktować przede wszystkim o technice jazdy i poradach co do różnych patentów w enduro i motocrossie, a dopiero później o rzeczach mało wartościowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
bo cały czas jest właściwie to samo,

 

Przecież tematy same się nie tworzą... Forum rządzi się prostymi zasadami - jeśli jest popyt na daną wiedzę, powstaje temat. Moderator może jedynie zdecydować, że już było, wskazać ew. zbieżne tematy. Ale przecież nie można zakazać zadawania pytań.

 

Uważam, że długie tematy tez są problemem - jak szybko znaleźć odpowiedź w temacie liczącym kilkadziesiąt postów? Pozdrawiam

 

Tak, to kolejny temat, który przerabiam właśnie. Np zdecydowałem w Sport/Naked, aby temat o konkretnej marce motocykla, który dotąd byl przyklejony, zmienił swoja funkcję. Od pewnego czasu służy on tylko do integracji miłośników marki i modelu - po prostu można sobie na luzie pogadać, często o dupie Maryni. Temat cały czas jest przyklejony. Jednocześnie zezwoliłem na zakładanie osobnych tematów poświęconych konkretnym problemom technicznym związanym z tym modelem motocykla.

Zobaczymy, jak ta metoda się sprawdza.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko przypomnieć że forum jest dla ludzi a nie ludzie dla forum, i moderujący powinni pomyśleć 10 razy co będzie sądzić większość o ich działaniach, bo można łatwo zaszkodzić. Szczerze mówiąc to uważam nawet że powinien być podział Enduro/Motocross/Pseudo Enduro bo większość pytań w tym temacie dotyczy motocykli które z enduro/motocross mają wspólny tylko wygląd. Ja coraz rzadziej zaglądam do tego działu bo cały czas jest właściwie to samo, a teraz jeszcze na dodatek jak jest coś czego nie było to jest blokowane. Tylko 1 wartościowy temat o technice jazdy w którym jest straszny syf bo jest po prostu za długi, 20% to chwalenie się nowymi nabytkami, drugie 20% to pytania czy warto kupić jakiś sprzęt, kolejne 30% to pytania o mechanikę DT/KMX/KDX/DR itd. które z enduro mają niewiele wspólnego. Jak dla mnie dział enduro/motocross powinien traktować przede wszystkim o technice jazdy i poradach co do różnych patentów w enduro i motocrossie, a dopiero później o rzeczach mało wartościowych.

 

Powinieneś też wziąć pod uwage, że korzystasz z tego forum nie płacąc za to ani nie oglądając żadnych reklam. Trochę szacunku dla pracy modów. Czytasz to co Cię interesuje, ale nie czytasz wszystkiego - Oni muszą czytać wszystko i mają prawo reagować bardziej zdecydowanie w niektórych przypadkach.

 

Po przeczytaniu wszystkich tematów o butach cross/enduro nie znalazłem odpowiedzi na żadne pytanie które sobie stawiałem. A w pewnym momencie sam zdałem sobie sprawę, że czatuję ..... ajem sory.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale praca modów ma sens tylko gdy jest wykonywana porządnie... (to zdanie nie dotyczy naszych moderatorów ani jest skierowane do Enduromaxa bo widać że się stara tylko po prostu jeszcze robi błędy)

Korzystając (pisząc) na forum jestem jego współautorem, gdyby nie ja i tysiące innych użytkowników nie byłoby forum. Chodzi mi po prostu o to, że czasami praca moderatora może dla takiego forum zrobić więcej złego niż dobrego czyli zniechęcić użytkowników do pisania - jeśli nikt nie będzie pisał, forum umrze. Podaję to jako przykład bo oczywiście nie chodzi tu o zamknięcie 2 tematów przez Enduromaxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo dobrze że w końcu ktoś wypier... te wszystkie posty które nic nie wnoszą. Jeszcze większa cenzura i może da to niektórym do myślenia zanim coś napiszą. Masz racje Modest że forum nie istnieje bez użytkowniów ale to co tutaj się wyrabia, to jest czateria i dyskusje o dupie Marynii. Lepiej przeczytać jeden długi temat niż skakać po dziesięciu i wyszukiwać sensowne zdania. Istnieją fora gdzie sami użytkownicy pilnują aby pisać sensownie a moderator wywala za błedy ortograficzne i brak kultury. I o dziwo nikt się nie skarży, wszystko działa a za możliwość zalogowania trzeba zapłacić. Popieram czystke na forum nawet kosztem tych kilku czy kilkudziesięciu pisarzy którym nie będzie chciało się już pisać. Pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...