Skocz do zawartości

Chopper dla wysokiego (dużego) kierowcy


Tomek860
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. zamierzam kupić choppera coś około 500 cm, jak narazie przymierzałem sie do wirówki i do savage. co prawda mam tylko 184 cm wzrostu , ale wydaje mi sie że są troche małe jak dla mnie. chciałem zapytac czy ktoś moze wie jak pod tym względem prezentyje sie kawasaki en 500? słyszałem tez o kawasaki zl 600, ale nigdy nie widziałem. rozwazałem takze eliminatora 600. prosze o rade, ew. jakieś inne propozycje dla "rosłego" motocyklisty. " thank you from the mountain" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj stary wszytkie te motocykle będą małe

jedynie drag star 650 i shadoła będą jeszcze się jakoś prezentowały.

oczywiście wszelki vn 800 już wyglądają bardzo poważnie

na moim obecnym moto - moj znajomy - 182 wzrostui i ze 11o wagi - kawałÂ faceta wyglądałÂ dość znośnie.

 

pozdrawiam

klaus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj stary wszytkie te motocykle będą małe

 

Zawsze mozna przeniesc podnozki do przodu - do wirowek jest cala masa takich zestwow.

 

Niemniej jednak zgadzam sie z Klausem w 100% - najlepiej kupic Dragstara 650 (ma de facto mniejsza moc niz wirowka ale lepszy moment), jest bardzo latwy w prowadzeniu ze wzgledu na niski srodek ciezkosci i wygodny w obsludze ze wzgeldu na naped walem a nie lancuchem.

 

poza tym z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec ze wirowka dosc szybko robi sie za mala i zaczynasz szukac czego wiekszego. Nie chodzi tu tylko o moc ale gabaryty motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez polecam cos z 600-800cm. Na poczatek nie jest za duze a gabarytami w sam raz do tego wzrostu. ja mam 186cm i zaczalem od Hondy BlackWidow (czyli Shadow w innym ubraniu). 750cm jest w sam raz, moze przez pierwszy okres trzeba delikatniej bchodzic sie z gazem, bo przy niekontrolowanym odkreceniu na maxa mysli potrafily zostac chwile z tylu, ale na pewno moc nie jest na tyle duza zeby motocykl wykonal jakis niekontrolowany piruet. A gabarytami jest w sam raz dla mnie, radze sobie z nim bez problemow i uwazam ze jak na pierwsze moto to byl dobry wybor.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem tez o kawasaki zl 600' date=' ale nigdy nie widziałem. rozwazałem takze eliminatora 600[/quote']

 

Tematy o ZL600 Eliminator:

http://www.forum.motocyklistow.pl/viewtopi...pic.php?t=34371

http://www.forum.motocyklistow.pl/viewtopi...pic.php?t=34425

 

ZL900

http://www.forum.motocyklistow.pl/viewtopi...ight=eliminator

 

to chyba na tyle

 

przymierzałem sie do wirówki i do savage

Virówka jest dość mała a Savege to chyba najmniejszy z chopperów pomijając 125 (choć niektóre 125 wyglądają już bardziej masywnie i poważnie)

Zdecydowanie odradzam Savega dla dużego chłopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Suma jaką dysponuje to max 7OOO tyś.

 

7000 x 1000 = 7.000.000 Siedem milionów!! :lol:

Za to możesz mieć kilka dowolnych motocykli z całego swiata :P

A tak powaznie. Nie kupuj półtoraosobowych motocykli typu Virago 535, czy Savage. Ja mam 180cm, za to ważę 100kg. Na obu wyglądam jak na kozie, gdy sie do nich przymierzałem.

Gryf MC Poland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz pozycję na moto dopasować do siebie... szeroka kierała, forwardy, zmiana siedzenia i jest OK. Jak chcesz 'spotężnić' moto to szerokie półki, sakwy, itp ... może nie będzie idealnie, ale napewno dużo lepiej /pozwiedzaj www. dotyczące custom'ów wybranej marki/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Mam 182cm wzrostu ,120 kg wagi i przez 2 sezony latałem en 500,i było wszystko ok do czasu jak zaczełem wozi" plecaczek",potem przyszedł czas na intrudera 750 i było wporzo,ale jak wiadomo apetyt wzrasta i mam tera go na zbyciu ,rok 89 .a ja szukam coś ok 1500.pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz pisali koledzy wcześniej. wysunięte podnóżki i szeroka kiera często załatwiaja problem. sam mam 188 cm i dobra 100 wagi a jeżdzę shadowką 500 z '86 rok. jak przymirzałem się do tego motorku wyposażonego fabrycznie to był trochą mały ale po wysunięciu podnożków do przodu jest naprawde o.k.

 

jesli chodzi o virażkę to myśle że sytuacja ma się podabnie, choć ona jest jeszcze ciut ,mniejsza od mojego sprzęta (535).

 

a suzuki savage to zdecydowanie nie. dla ludzi poniżej 180 cm zdecydoewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...