Skocz do zawartości

Chopper dla wysokiego (dużego) kierowcy


Tomek860
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Melduje sie :smile: To prawda,ze mam 195 i jezdze 535.Nie robie dlugich tras,a na krotszych radze sobie.Mialem podobny problem"co kupic".Ograniczeni finansowe mialy tu decydujace znaczenie,a nie chcialem pakowac sie w bardzo stary motor.

Pewnie za chwile bede czytac jak to smiesznie musze wygladac,ale co tam.Przybedzie kasy to zmienie moto na wieksze.Rady kolegow czytaj uwaznie,ale przed zakupem motorka sam sie przymierz i podejmi decyzje.

Zycze udanego wyboru.Pozdrawiam.

 

Dzięki serdeczne za poradę. Myślę że dołożę więcej kasy i kupię YAMAHA XVS 650 DRAG STAR i myślę że to dobry wybór do mojego wzrostu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

majkelpl dragstara 1100 za 10 tyś nie kupi , chyba, że ''zmielonego'' :icon_razz:

 

Nie, no oczywiscie :buttrock:

Za 10 to chyba nawet 650 nie kupi :banghead:

 

Dzięki serdeczne za poradę. Myślę że dołożę więcej kasy i kupię YAMAHA XVS 650 DRAG STAR i myślę że to dobry wybór do mojego wzrostu :)

 

Dobry, dobry :clap: ale ............. kasy ciut za malo :lapad:

Ja mysla nad sprzedaza swojego, ale ............ minimum 15 tysiecy a kolega z forum z tego dzialu tez sprzedaje za 18 tysiecy, wiec ceny nie sa podobne do 10 i to roczniki 98-99

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000 od 1100 różni się tylko wyglądem, rozmiary takie same, oba niestety będą za małe, jeździć oczywiście się da i nawet powiesz że jeździ się świetnie dopóki nie siądziesz na coś większego, spacerówki pomogą tylko w trasie, w mieście będziesz miał kolana za wysoko, ewentualnie wysunięte podnóżki razem z dźwigniami. Drag Star 650 też wcale nie będzie dobry, kiera jest nisko i kolana będą przeszkadzały. Kasy masz mało. Na początek niech będzie Virago ale koniecznie z wysuniętymi podnóżkami ( ylko ze względu na kasę ) potem to musisz szukać czegoś naprawdę dużego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Jakie wymiary powinien miec motor żeby kierowca o wzroście ok 2m nie wyglądał na nim śmiesznie? :) Zakładam że chodzi przede wszystkim o wysokość siedzenia? Czy 710mm już będzie dobrze?

Jakiego choppera polecilibyscie dla takiej osoby? Jakiegoś z tych tańszyvh najlepiej, pojemność poniżej 1000.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałeś o Kawasaki VN800A lub VN800? Sam miałem. Bardzo fajne moto, Ja mam 184 i czułem się wygodnie i wcale nie jak na psie. Kosztowo też powinno się udać.

VN800A jest chopperem i jeździ ich troche mniej. Fajny wygląd, dobry silnik. W sumie same pozytywy. No i wygląda jak dorosły motocykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam zdania na temat VN (obiegowe o kawach są jakie są) pisałem na poczatku o VT 600 i dalej twierdze ,że w konkurencji z Virago czy innymi słabymi sprzetami wygrywa Honda , jest naprawdę długa i żadne spacerówki w Virago nie pomogą , pięta na spacerówce a czubkiem siega sie niemalże srodka koła , ani to dobrze nie wyglada ani nie jest bezpieczne , shadowka jest wąska i z góry wyglada na mały sprzet ale Virago również , natomiast z boku to juz dorosły motocykl a niezawodność to nawet brak porównania do Virówki , moja lepsza połowka miała dwa sezony VT z 94' i poza wymiana oleji nic wiecej nie było potrzeby robić.Zresztą jeśli szukasz taniego sprzeta to polecam , co prawda nie ja go sprzedaje ,bo ma go handlarz od którego wzielismy jej aktualny motorek(Draguś 1100) ale sprzet jest sprawdzony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

 

A mam jeszcze pytanie - jak jest z tą wysokością siedzenia? Czy należy tym się sugerować? I jaka wysokość byłaby dla mnei odpowiednia?

 

Nie o wysokość siedzenia tu chodzi , a o odleglość od podnóżków do siedzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirówka jest sprzętem bardzo niezawodnym. Konstrukcja jest prosta i niezawodna, tanie w naprawie jeśli juz niefartownie się stanie. Ja i moi koledzy nie mamy żadnych problemów z eksploatacją. Ja mam 180 cm i dla mnie jest to sprzęt wymarzony. Przy 195 może być inaczej ale spacerówki robią swoje.

 

Pozdrawiam,

VY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...