Skocz do zawartości

Streetfighters, czyli warszawski poranek...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu megadebile, cięcia w budżecie... :icon_mrgreen:

ejże, nie widzisz tych uśmieszków na końcu?

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bierzecie pod uwage ze istnieje takze takie cos jak bezpieczenstwo bierne. Jadąc w pełnym rynsztunku i gotując sie w upale mamy obniżoną koncentracje i dużo większą szanse na wypadek. Ciuchy ratują zdrowie ale żadko kiedy życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja w Hiszpanii, cieply kraj gdzieniegdzie, zauwazylem ze teraz jak gdzies dalej jada to przynajmniej kask i kurtka, a bywa i pelny ubior. Np. tekstylny z kompletem ochraniaczy i firanka na zewnatrz, na scigach mono. Ale jak blisko (wzgledne pojecie) to i krotkie gacie i T/shirt. Tez od wieku zalezy. Im mlodszy jezdziec tym mniej bywa ciuchow.

Natomiast skuterowcy to w cywilnych ciuchach jezdza i potrafi byc kompletny czad. Klapki np. do kompletu. Albo szpile i letnia sukienka. :icon_mrgreen:

No i, jakos, nie doczytalem zeby z tego problem na forach robili.

Ale i zdaja sobie sprawe ze motocykle sa wszedzie.

 

przyjemnosci z jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem, jadac do pracy o 8.30 pulawska da sie jeszcze przezyc w kurtce i butach (smigam w jeansach), lecz okolo 14stej wyskakujac na lunch polecialem w t shircie (wiem,ze to glupie ale geba mi sie cieszyla jak mlodemu pelikanowi:P). Buty zmieniam w pracy, mysle o jakiejs kurtce na lato, o jakims buzerze (np, utiki), moze ktos cos poleci? Nadaje sie taki buzer do smigania po miescie do roboty na "sporcie"? Cena nie jest wygurowana, ale nie chcialbym wyrzucic 250zl w bloto...

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem, jadac do pracy o 8.30 pulawska da sie jeszcze przezyc w kurtce i butach (smigam w jeansach), lecz okolo 14stej wyskakujac na lunch polecialem w t shircie (wiem,ze to glupie ale geba mi sie cieszyla jak mlodemu pelikanowi:P). Buty zmieniam w pracy, mysle o jakiejs kurtce na lato, o jakims buzerze (np, utiki), moze ktos cos poleci? Nadaje sie taki buzer do smigania po miescie do roboty na "sporcie"? Cena nie jest wygurowana, ale nie chcialbym wyrzucic 250zl w bloto...

Jak jedziesz to jest dobrze ale chwile staniesz i już jesteś mokry,. Nie nadaje sie na miasto starsznie się człowiek w tym grzeje.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o takich kurtkach?

 

http://moto.allegro.pl/item194721102_letni...zielona_xl.html

 

http://moto.allegro.pl/item198218299_letni..._probiker_.html

 

 

Mial ktos z czyms takim do czynienia? daje to jakas ochrone i faktycznie nadaje sie na lato? bo slonce grzeje ostatnio niemilosiernie i latem zapewne bedzie tak samo a pewniej bym sie czul na pewno w takiej kurteczce niz w samym t-shircie... a skor przy ponad 30 stopniach tez nie mam ochoty zakladac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o takich kurtkach?

 

http://moto.allegro.pl/item194721102_letni...zielona_xl.html

 

http://moto.allegro.pl/item198218299_letni..._probiker_.html

Mial ktos z czyms takim do czynienia? daje to jakas ochrone i faktycznie nadaje sie na lato? bo slonce grzeje ostatnio niemilosiernie i latem zapewne bedzie tak samo a pewniej bym sie czul na pewno w takiej kurteczce niz w samym t-shircie... a skor przy ponad 30 stopniach tez nie mam ochoty zakladac

 

mam kurtkę Probikera, materiał znośni ale nie budzi zaufania, w upałach i tak gorąco - brak wentylacji.Za taką kasę nic lepszego raczej nie znajdziesz. Zakup protektorów na łokcie i barki to koszt około 60zł.

Yamaha Virago '91 -> Suzuki Bandit 600 '01 -> Suzuki Bandit 1200 '04 -> Kawasaki 636 '03 -> Kawasaki ZX-10R '04 -> Triumph Daytona 675 '08 -> Kawasaki ZX10-R '04 ->Yamaha R1 '09 -> Yamaha R1 '10 -> BMW G450X '08 + Triumph Bonneville T-100 '12 ->Ducati Multistrada 1200S + Triumph Bonneville T-100->KTM SUPER DUKE GT + Triumph Bonneville T-100 + Aprilia Tuono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda zawsze istnieje możliwość, że akurat ktoś wywinie motocykliście numer i tenże motocyklista, jadąc bez "zbroi" i bardzo ostrożnie, ucierpi poważnie w wypadku, ale...

 

...byłem teraz w USA i nie zarejestrowałem tam właściwie NIKOGO jeżdzącego w ubraniu motocyklowym. Ogółem motocykli było zaskakująco mało (trasa ponad 11 tys. km, NY - Key West - San Francisco) i w większości były to choppery albo cruisery. I tak - panowie i panie smigali w spodniach dżinsowych, podkoszulkach, często bez kasków albo w brain-capach, czasem w jakiejś kamizelce skórzanej i tyle. Plastików było baaaardzo mało, a jeżdzący na nich byli częstokroć ubrani plażowo. Chyba nie skłamię jesli powiem, że nie widziałem ŻADNEGO motocyklisty w pełnym ubiorze. Czyli tam sami kretyni jeżdzą, tak? :crossy:

 

ostatnio w pracy mi powiedziano że jestem jedynym mootocyklistą w mieście który smiga w pełnym kombi ...

zakładam je tylko gdy jade pozapierdalać na rampy na autostradach, tor lub jakaś dłuższa trase związana ze znacznym przekraczaniem limitów predkości :) prywatnie do pracy T-shirt i bez kasku do 120 km/h jeszcze da sie oddychać w koncu 35st w cieniu to nieprzelewki mozna odpaśc w kroku :biggrin:

jazda w kombiku ma jeden - zawsze pałkarze na dupie siedza i czekaja kiedy zaczniesz dziczyć, a wszyscy w około podpuszczaja Cie do agresywnej jazdy i co 2gi sportowy samochód sie chce z Tobą ścigać spod świateł :bigrazz:

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano jechałem do pracy - ja tym razem puszką. Nastrój filozoficzny więc spokojnie śledzę co się dzieje...

 

Muszę powiedzieć, że nie ma lepszego początku dnia niż patrzeć jak śliczna brunetka (prywatnie moja małżonka :wink: ) jedzie dużym cięzkim motocyklem - no chyba poza takim, kiedy JA SAM nim jadę :icon_mrgreen: Zazdroszczę jej, że ma wybór - ja przez 4 dni tygodnia niestety muszę się gnieść w garniaku...

 

godzina 8:18.. Obwodnica Piaseczna.. Stoję w korku

A nie myślałeś, żeby jakoś pogodzić pracę w gajerze z dojazdami na dwóch kółkach? Na całym świecie miliony ludzi dojeżdżają rowerami/skuterami/motocyklami do pracy, w której obowiązuje sztywny kod ubraniowy, i jakoś sobie radzą. Rozwiązań jest kilka: można na "cywilne" ciuchy wkładać odzież motocyklową (przynajmniej od pasa w górę), można jeździć w pełnym rynsztunku i przebierać się (od stóp do głów) na miejscu, a można też jeździć normalnie ubranym (i jedynie przeciwdeszczówkę wozić w plecaku/bagażniku/pod "pająkiem"). Nie ukrywam, że w przypadku tej trzeciej opcji zdecydowanie lepiej spisuje się skuter - m.in. ze względu na wydajne osłony chroniące przed pędem powietrza i syfem z jezdni (nawet po jeździe w deszczu mam czyste buty).

 

I jak już jesteśmy przy temacie ciuchów, to przyznam się bez bicia, że dziś (a właściwie, to już wczoraj) jeździłem - co prawda skuterem, a nie motocyklem - w półbutach, jeansach, koszuli z krótkim rękawem i skórzanej kamizelce (rękawiczki jednak założyłem - takie samochodowe z cienkiej skóry, z otworami wentylacyjnymi). Muszę przyznać, że bardzo przyjemny jest efekt chłodzący, gdy jedzie się w samej koszuli i kamizelce, osiągalny chyba tylko na jednośladzie. :icon_mrgreen:

 

PS Osobom intensywnie się pocącym polecam zakup bielizny termoaktywnej i/lub ciuchów (tekstylnych/skórzanych) wyposażonych w dobrą membranę.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...