Skocz do zawartości

DZIS PYTANIE-DZIS ODPOWIEDZ


granat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

chłopaki jak odczepne wózek od k-650 to co psypasować na nUżkę boczną od czego zastąpić,gdzie to dostać?dzięki za info

Trudno bedzie ci coś "psypasować". Nóżka jest mało pakowna i trudno zabrac w niej kogoś.

 

Pospasować mozna nUżkę ;] dostepną na bazerze . Koszty duze ., Ukraincy juz odjechali z cenami. Za niedługo dniepr bedzie droższy niz beemka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra nużka na bok,przegoniłem właśnie przed chwilą ruska [k-650]po wsi,założyłem nówke linke od sprzęgłą wsteczny wyjechałem na ulice,jedynka i kita,wszystkie wrony spłoszyłem w okolicy,podjechałem do domciu zgasiłem,ponowny rozruch i coś zaczeło chałasaować w skrzyni,po wciśnięciu sprzęgła cisza itd,aż w końcu coś sie zablokowało,zgasiłem motór natychmiast,możliwe że to docisk sie rozsypał czy coś w skrzyni biegów,kopniak sie zablokował boje się odpalać że by coś więcej nie spierdzielić od czego mam zacząć? :banghead:

Edytowane przez rafciojawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nUżka boczna to porazka, wstaw centralke bedzie to przynajmniej stac, a na boczna masz za ciezki motur, i bedzie sie giąc, najlepsza nUżka boczna jest własnie wózek:)

Zgadzam się z granatem że najlepszą NUŻKĄ boczną jest wózek, bo to i pewne i praktyczne< jak zauważył Prince> Ale jak się uparłeś to szukaj czegoś takiego.

http://grzeh750.fotosik.pl/albumy/564487.html

Co prawda trzeba to trochę psypasować ale niewiele, najważniejszą zmianą jest dłuższa przednia szpila silnika , bo na niej to ustrojstwo jest mocowane .

Acha i tego małego czarnego gówienka nie kupisz razem z NUŻKĄ bo to jest moja robota ,by się nie przekręcała. :buttrock: :buttrock: :buttrock:

 

 

dobra nużka na bok,przegoniłem właśnie przed chwilą ruska [k-650]po wsi,założyłem nówke linke od sprzęgłą wsteczny wyjechałem na ulice,jedynka i kita,wszystkie wrony spłoszyłem w okolicy,podjechałem do domciu zgasiłem,ponowny rozruch i coś zaczeło chałasaować w skrzyni,po wciśnięciu sprzęgła cisza itd,aż w końcu coś sie zablokowało,zgasiłem motór natychmiast,możliwe że to docisk sie rozsypał czy coś w skrzyni biegów,kopniak sie zablokował boje się odpalać że by coś więcej nie spierdzielić od czego mam zacząć? :banghead:

A zacznij od wyjęcia skrzyni i wysypania z niej tego coś zmielił :crossy: :clap:

Edytowane przez grzeh750
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie tak jak pisze grzech750 ...

 

Jezeli po wcisnieciu sprzegla bylo cicho, a po puszczeniu sprzegla zablokowalo to skrzynia sie wysypala.

 

PS. Moze cos tylko z mechanizmem kopniaka sie stalo ...

Tym torem i moje rozumowanie się toczyło, skrzynie od wieprza są nieraz tak fatalnie wykonane że nigdy nie wiadomo kiedy coś się urwie lub zablokuje. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z granatem że najlepszą NUŻKĄ boczną jest wózek, bo to i pewne i praktyczne< jak zauważył Prince> Ale jak się uparłeś to szukaj czegoś takiego.

http://grzeh750.fotosik.pl/albumy/564487.html

wypieprzy sie nie ma bata! :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra nużka na bok,przegoniłem właśnie przed chwilą ruska [k-650]po wsi,założyłem nówke linke od sprzęgłą wsteczny wyjechałem na ulice,jedynka i kita,wszystkie wrony spłoszyłem w okolicy,podjechałem do domciu zgasiłem,ponowny rozruch i coś zaczeło chałasaować w skrzyni,po wciśnięciu sprzęgła cisza itd,aż w końcu coś sie zablokowało,zgasiłem motór natychmiast,możliwe że to docisk sie rozsypał czy coś w skrzyni biegów,kopniak sie zablokował boje się odpalać że by coś więcej nie spierdzielić od czego mam zacząć? :banghead:

 

na wylaczonym silniku i ''luzie'' w skrzyni wcisnij sprzeglo i kop kopajka, jesli kopajka nie bedzie stawiac oporu to blokuje sprzeglo llub silnik, jesli blokuje to skrzynia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma na obudowie skrzyni wywiercony otwor na wysokosci tych srub, co by w razie potrzeby dokrecic, zapunktowac i :crossy:

Najlepiej raz a dobrze zapunktowac sruby i po problemie. Dodatkowo zabezpieczam jeszcze te nieszczesne srubki klejem do zabezpieczania gwintow. I zapominam ze cos tam jest, wtedy tez zadne dodatkowe otwory techniczne nie sa potrzebne

 

Tym torem i moje rozumowanie się toczyło, skrzynie od wieprza są nieraz tak fatalnie wykonane że nigdy nie wiadomo kiedy coś się urwie lub zablokuje. :notworthy:

Skrzynie biegow uwazam jednak za najtrwalszy element w tym calym radzieckim wynalazku. Skrzynia zawiodla mnie tylko raz zanim do niej zajrzalem po kupnie.

 

a skrzynia od k-750 będzie pasowała do k-650

Proponuje zaczac od zakupienia literatury do tego sprzetu. Jest taka fajna ksiazka o ciezkich motocyklach radzieckich, moze nie doskonala ale bardzo pomocna. Pozniej zacznij uzywac wyszukiwarki na forum. Skoncza sie wtedy pytania dziwnej tresci... Proponuje tez posluchaj sie bardziej doswiadczonych w temacie i zrob generalny remont od podstaw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalny remont a przynajmniej przegląd dogłębny całości to pierwsza rzecz jaką powinieneś zrobić, i tu zgadzam się ze Stormem. Zaczynanie eksploatacji ruchola od " jedyny, kity i straszenia wron " jest grubym nieporozumieniem, a co do jakości skrzyń dnieprowskich to ja mam bardzo wiele dziwnych doświadczeń , włącznie z krzywymi wałkami głównymi, luźno latającymi śrubkami i nakrętkami zupełnie nie od tego elementu motocykla, zakończywszy na braku 2 kulek w łożysku, i to wszystko w fabrycznie nowych skrzyniach.

Ale to było na przełomie lat 80/90, może teraz się to poprawiło :biggrin: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...