Skocz do zawartości

DZIS PYTANIE-DZIS ODPOWIEDZ


granat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam dylematy, dobiegam 40 wiec to normalne, ale powiedzcie mi, bo wszystko fajnie kaska czy ema dobrze pracuja na k-68 żebra kombinowane tylko troche.....TYLKO TROCHE???A jak decydujesz sie na dziewczyne matke dzieci to tez zmieniasz jej cycki na inne-lepsze?Tyłek na fajniejszy? A w usta ładujesz silikon bo......mysle ze to lekka przesada, jesli chcesz maszyne typu kaska, emka, itd to bierzesz ja ze wszystkimi problemami, a jak masz zamiar zmieniac jej kaprysy to kup japonie, bedzie szybka, bedzie mało palic. Ktos powie-a mam załorzyc orginalne zardzewiałe srubki?????A jak chcesz miec rzecha załuz, ale nie kombinuj przy głównych elementach silnika, co z tego ze ładnie zrobiony ale kundel:-P i mówcie co chcecie, albo zabytek albo kupa!Koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z racji tego że miałem w tylnym dyferencjale zjechane simeringi prosze o podanie wymiaru: na zabieraku mialem dwa, ale niestety zbyt zniszczone by jakis numer nawet odczytać.

Średnice: 49,4 x 33 x 8 .

Przy okazji sprzedam sprawdzony patent na tzw. placek. Otóż oryginalny wywalamy i na jego miejsce wklejamy na Loctite normalny simer 45 x 68 x 10. Trzeba go jedynie zwęzić na tokarce do 8 mm. trzyma o wiele lepiej niż oryginały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojt@s -Wstydziłbyś się . Takie pytanie zadawać i to osobo która już cokolwiek niby wie na temat remontów starych maszyn . Zgaduję że nie masz ani jednej serwisówki ani katalogu ?

Dwa symery występują w tzw wersji eksportowej 34x49x8

I tak do dupy.

Osobiście polecam roztoczyć i użyć motoryzacyjnych dwuwargowych,jeden kierunkowy, dobrego producenta i np 32x50x7( tu dodatkowo przeszlifowana powierzchnia robocza krzyżaka)

Edytowane przez prince
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkaliście się z dwoma rodzajami klinów kopniaka do sowieckiej skrzynki? Na bazarku kupiłem sobie dwie sztuki (jeden na zapas) bo stary był wymęczony. Chciałem dzisiaj założyć i zonk :icon_biggrin: Klinek przelatuje na wylot- jest wyraźnie za mały. Co u licha? Dałem się wyrolować czy jest jeszcze jakiś inny typ, grubszy? Jeśli tak to do czego jest ten mniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Urałkach,Emce i Katarzynie jest klin taki gruby,jop twoju mać.... Dodam,że galopkasty bez wsteka. Zaraz pomierzę go.

 

Czy spotkaliście się z dwoma rodzajami klinów kopniaka do sowieckiej skrzynki? Na bazarku kupiłem sobie dwie sztuki (jeden na zapas) bo stary był wymęczony. Chciałem dzisiaj założyć i zonk :notworthy: Klinek przelatuje na wylot- jest wyraźnie za mały. Co u licha? Dałem się wyrolować czy jest jeszcze jakiś inny typ, grubszy? Jeśli tak to do czego jest ten mniejszy?

Gwint M-10, całkowita długość 47 mm,średnica od strony nie gwintowanej 12mm.I dodam,że mam kilka takich klinów,które pasują do tych skrzynek,zatem nie sądzę aby była jakas "rzeźba w g...".Cholera,wiedziałem,że duży un jakiś,ale że taki? Nie zastanawiałem się nigdy nad tym. A jak u innych jest? Pochwalcie się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dylematy, dobiegam 40 wiec to normalne, ale powiedzcie mi, bo wszystko fajnie kaska czy ema dobrze pracuja na k-68 żebra kombinowane tylko troche.....TYLKO TROCHE???A jak decydujesz sie na dziewczyne matke dzieci to tez zmieniasz jej cycki na inne-lepsze?Tyłek na fajniejszy? A w usta ładujesz silikon bo......mysle ze to lekka przesada, jesli chcesz maszyne typu kaska, emka, itd to bierzesz ja ze wszystkimi problemami, a jak masz zamiar zmieniac jej kaprysy to kup japonie, bedzie szybka, bedzie mało palic. Ktos powie-a mam załorzyc orginalne zardzewiałe srubki?????A jak chcesz miec rzecha załuz, ale nie kombinuj przy głównych elementach silnika, co z tego ze ładnie zrobiony ale kundel:-P i mówcie co chcecie, albo zabytek albo kupa!Koniec.

Jako, że napisałeś to po moim poście, wnioskuję, iż jest to odpowiedź na moje pytanie (nawiasem mówiąc ni cholery z niej nie rozumię); Rozwiń temat - tylko najlepiej "prostymi słowami"...

Ponawiam pytanie o wymiary krzywek wałka rozrządu;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........mowimy o wałku Dniepra?

Bo jeśli tak - to mój kwalifikuje się do wyrzucenia......

Tak,wałek do Wieprza. Tak był kupowany i wydaje mi się,że to je ono... A jak z wymiarami u Ciebie?

Teraz patrzę,że "mądra kniga" (nie te z Allegro,spoko) podaje dolny wymiar krzywki na 36,46 mm.Różnica miedzy krzywkami nie większa niż 0,3 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jego miejsce wklejamy na Loctite normalny simer 45 x 68 x 10. Trzeba go jedynie zwęzić na tokarce do 8 mm. trzyma o wiele lepiej niż oryginały.

Ja nie kapuje.

http://img160.imageshack.us/img160/9913/obrazzj9.jpg

-Odstaje . Usunięty milimetr i widzę że jeszcze daleko do płaszczyzny po której miałby chodzić . To nie lepiej ukroić go do czołowej ( spodniej ) części i wkleić tak? Powierzchnia klejenia też była by większa . No i nie wygląda żeby dwuwargowy wszedł . Czekam na dalsze sugestie. Co z pierścieniem który trzymał orginalne uszczelnienie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kapuje.

http://img160.imageshack.us/img160/9913/obrazzj9.jpg

-Odstaje . Usunięty milimetr i widzę że jeszcze daleko do płaszczyzny po której miałby chodzić . To nie lepiej ukroić go do czołowej ( spodniej ) części i wkleić tak? Powierzchnia klejenia też była by większa . No i nie wygląda żeby dwuwargowy wszedł . Czekam na dalsze sugestie. Co z pierścieniem który trzymał orginalne uszczelnienie .

Jak pisałem uszczelniacz trzeba zwęzić co najmniej o 2 mm (można więcej stoczyć, tak by warga pracowała tam gdzie powinna), przez co zagłębi się na właściwe miejsce. oryginalną pokrywkę przykręcamy na miejsce z zastosowaniem silikonu. W swoim motorku miałem tak zrobione uszczelnienie i działało bez zarzutu. kumpel z Pisza zastosował ten sam patent i wreszcie udało się mu po wielu latach zlikwidować wycieki oleju z dyfra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...