Skocz do zawartości

DZIS PYTANIE-DZIS ODPOWIEDZ


granat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Nie, emka Dzikiego jest czarna (no i silnik jest oryginalny). Jezeli ktos byl na ostatnim Woodstocku to moze widzial ...

 

PS. Nakrecil ktos z posiadaczy ruskich zaprzegow grubo ponad 100.000 km swoim sprzetem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie ba ja swiezy w temacie rusków - czy jest jakas róznica miedzy dyfrem od dniepra a kaska czy uralem? a pytam dlatego ,ze chciałem w agromie zakupic simmeringi na wałek ataku a pan sprzedawca powiedział mi ze to nie simmeringi tylko uszczelniacze i unas tego nie robia :biggrin: .znalazłem goscia co ma orginalne ale mowi ze do kasi i nie wie czy pasują do dniepra, sa jakie zamienniki macie jakies numery? bo na sowiet ...... nic niema do dniepra.Z gory dzieki za pomoc :banghead:

ps. za te niby orginały chce po 15 zeta za sztuke to chyba drogo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simmering wałka to 49,5x33,8x8 mm (taki dziwny wymiar), i na Soviet-Moto są takowe (w zakładce z częściami do Kaśki), ale można je dostać normalnie w sklepie. Zdaje się, że jedynym uszczelniaczem, jakiego nie kupisz w "Agromie" jest uszczelniacz kołnierzowy - ale u handlarzy są cały czas dostępne;

A co do "zamienności" - to zdaje się, że "bebechy dyfra" pasują do wszystkich ruskich maszyn - tylko obudowy się troszkę różnią.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bebechy z dyfra wraz z obudową pasują zamiennie kaśka - dniepr, nie wiem jak z falbaną uralowską, nie mówiąc ze obudowa dyfra od nowego urala jest całkiem inna (na allegro ostatnio widziałem), A simery o wymiarze zewnętrznym 49,5 jeszcze nie nie spotkałem w zamiennikach, mozliwości są dwie przetoczyć na wymiar 50 i z zamiennikami nie ma już problemów lub kupić simer 50 i lekko zeszlifować.

 

 

A propo jeździ ktoś na plastikowych kolach rozrządu w kaśce? jak z wytrzymałością tych kół?

Edytowane przez motozgrzyt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motozgrzyt raz widziałem te koła, poprostu kołnierz zabkowany jest wykonany z plastiku, ma niby to ciszej chodzić ale jakość hmmmm....

 

Teraz pytanie i mam nadzieje ze ktoś podoła odpowiedzi:

- sprężyny zaworowe: długość i moment ugięcia??

Jakby ktoś to miał to stawiam browara na zlocie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie za odpowiedz ,ze na sowiet-moto sa simmeringi do dyfra to wiedziałem ale nie byłem pewny czy kaska i dniepr to to samo wiedz wolałem spytac bo jak pisałem zaczynam zabawe z ruskami i mole mam doswiadczenie co do ich budowy.JESZCZE RAZ :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ural_zgora do k-750:) zapomnialem napisać, chociaż można było w profil loooknać.

Chcesz zrobić spręzyny, czy co?

I co do wykonania dużego koła rozrządu to nie ma znaczenia czy się widzało czy nie , bo maja różnych producentów . Jak się zaczniemy rozpisywać co kazdy gdzieś widzał ,albo nie daj boze jeszcze gdzieś słyszał to może stron nie wystarczyć :clap:

Edytowane przez prince
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki zamiar:) mam kogoś kto by się tego podjął tylko potrzebna długość i moment ścisku/nacisku. W serwisówce powinno być tylko u mnie tego nie ma, jakby ktoś mógł pomóc byłbym wdzieczny.

No to pomogę ci mam nadzieję wybijając ci takie pomysły z głowy . Nowe sprężyny są na rynku i nie spotkałem się jeszcze z tym żeby oryginalna sprężyna zaworowa pękła czy w inny sposób zawiodła .Dlatego też są bardzo tanie . Nie traktujmy zbyt dosłownie twierdzenia że motor radziecki należy zbudować od nowa .

Edytowane przez prince
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...