Skocz do zawartości

Płukanie silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiscie, wszystkie wspolczesne oleje maja pakiety czyszczace a plukanki to sposob na wyciagniecie troche kasy od klientow.

I nie trzeba na to 17 postow, wystarczy przeczytac to co jest napisane na opakowaniu oleju na ktorym jezdzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, wszystkie wspolczesne oleje maja pakiety czyszczace a plukanki to sposob na wyciagniecie troche kasy od klientow.

I nie trzeba na to 17 postow, wystarczy przeczytac to co jest napisane na opakowaniu oleju na ktorym jezdzisz.

I o to chodzilo.Skoro guzik daja to zaleje tylko nowa oliwa i wystarczy.

Nowy filtr oleju lepiej troche zalac,czy to kolejny niepotrzebny wymysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, wszystkie wspolczesne oleje maja pakiety czyszczace a plukanki to sposob na wyciagniecie troche kasy od klientow.

I nie trzeba na to 17 postow, wystarczy przeczytac to co jest napisane na opakowaniu oleju na ktorym jezdzisz.

Pamiętam że w ŚM był artykuł na temat płukanek do silników przeprowadzony w Polsce. Opisane było szczegółowo na czym to polega oraz pokazane wykresy pracy silnika przed i po zastosowaniu płukanki Liqui Moly. Widać było poprawę w wykresach mocy i momentu. Niestety nie pamietam kiedy to wydrukowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w tym teście opisali dokładnie jak eksploatowany był silnik poprzednio to być może że ta płukanka coś dała. Ale pewnie tyle co nowy i dobry olej.

Ja w swojej Suzi po poprzednim właścicielu to kilka razy wymieniałam olej bo bardzo szybko ciemniał. Dosłownie kilkanaście minut pracy wystarczyło po pierwszej zmianie żeby olej był czarny jakby nigdy nie był wymieniany. Chyba to oznacza że miał dobre właściwości myjące.

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od tego czy w silniku byj juz gesty szlam czy po prostu olej nadmiernie zuzyty, jesli to pierwsze to po to wymyslili te srodki i z powodzeniem stosowane sa przez szanujace sie warsztaty, co do drugiego przypadku jestem tego samego zdania co wueska, i wlasnie shell tak ma ale to i tak kosztowny zabieg, jednak mniej niz remont silnika... Co do filtra osobiscie zalewam go do polowy calego nie da rady bo polowa i tak sie rozleje przy montazu ale robie to raczej z przyzwyczajenia i starych nawykow osobiscie uwazam, ze nie jest to potrzebne i mysle, ze to przerost formy nad trescia ;)

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chcąc się pozbyć syfu z silnika w 126p, zalałem olej do diesla :)

Po 50 km zdjąłem pokrywę klawiatury - była czysta jak nowa, zero szlamu :)

Odśrodkowy filtr był całkowicie zapełniony czymś, co przypominało asfalt :)

Po umyciu i wyskrobaniu filtra zalałem normalnym olejem do "malucha". Co dało przepłukanie olejem o wysokiej liczbie TBN?

Odczuwalny wzrost mocy, bo się chyba pierścienie ruszyły w rowkach. Wycieków nie stwierdzono.

 

PS Obawiam się, że nie każdy wie o liczbie TBN...

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...