Skocz do zawartości

Intercom, interkom motocyklowy


Gość krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tekst jest dobry i przydatny ale szkopuł w tym że ma ograniczone zastosowanie jedynie do pasażera. Kabel skutecznie to ogranicza. Dla osób podróżujących z plecakiem jest ok tyle że z pasażerem możemy też umówić się na konkretne znaki czy gesty w razie potrzeby ale jeżeli chodzi o komunikacje w grupie np. z kierowcą na drugim motocyklu we wspólnej podrózy to już lipa. Dlatego moim zdaniem jedyne słuszne rozwiązanie to komunikacja bezprzewodowa która ma zastosowanie zarówno dla pasażera jak i dla innych użytkowników motocykli w naszym zasiegu.

 

A slyszales kiedys o CB czy PMR? Wierz mi, ze przykladowy PMR zapewni duuuuuuuzej grupie motocyklistow skuteczniejsza komunikacje niz zestawy BT, ktore maja ograniczenia co do ilosci zalogowanych ze soba sluchawek. Nie wspominam juz o wiekszym zasiegu radiotelefonow. Interkom moj nie ogranicza sie tylko i wylacznie do komunikacji z pasazerem... chyba tej kwestii nie doczytales :icon_razz:

 

I nie pisz prosze w watku o interkomach, ze mozna sie umawiac na gesty, bo to smieszne :bigrazz:

 

No i pamietaj, ze nigdy jedno rozwiazanie nie jest dla wszystkich jedyne i sluszne :lalag:

 

a słyszałeś o samym zestawie głośnomówiącym do kasków. Do wymienionych CB, PMR czy mp3 nie potrzeba żadnego intercomu tylko słuchawka,mikrofon + kabel. Masz wtedy załatwiony wiekszy zasieg (nawet międzykontynentalny) który tak ci potrzebny w motocyklu :banghead:

 

 

 

I nie pisz prosze w watku o interkomach, ze mozna sie umawiac na gesty, bo to smieszne :bigrazz:

 

 

 

 

wiesz co oznacza inter com ? Inter - miedzy, Com(munication)- komunikacja

Gesty i znaki to też komunikacja szczególnie przydatna przy jeździe w grupie. Wiec wydaje mi sie że ty jesteś śmieszny i na tym GSie (nie mylić ze sklepami z PRL) musisz jeszcze sporo km nakręcić.

Edytowane przez żunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/interkom-intercom-motocyklowy-skuter-cd-mp3-i1552712029.html

Macie opinie na temat tego ?. Nie będę wydawał dużj kasy bo aż tak mi nie jest potrzebne a potrzebuje rozmwaiać z plecaczkiem. Używał ktoś tego modelu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić N-COM Nolana, co prawda trzeba kupić również kask Nolana. Mam dwa kaski N102 z N-COM i wierzcie mi, że trudno o lepszy intercom, nawet przy prędkości 140 km/h można normalnie rozmawiać, ale kask jak i intercom są specjalnie razem zaprojektowane. Dodatkowo taki interkom współpracuje z nawigacją, telefonem, krótkofalówką itp.

Czy N-Com Nolana można połączyć przez bluetooth z komunikatorem innego producenta?

 

 

Nie wiem, nie testowałem, ale sądzę, że raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a słyszałeś o samym zestawie głośnomówiącym do kasków. Do wymienionych CB, PMR czy mp3 nie potrzeba żadnego intercomu tylko słuchawka,mikrofon + kabel. Masz wtedy załatwiony wiekszy zasieg (nawet międzykontynentalny) który tak ci potrzebny w motocyklu :banghead:

 

Tak, mam taki zestaw - sprawdza sie w pewnych sytuacjach. A ty testowales to, o czym piszesz?

 

[...]Gesty i znaki to też komunikacja szczególnie przydatna przy jeździe w grupie. Wiec wydaje mi sie że ty jesteś śmieszny i na tym GSie (nie mylić ze sklepami z PRL) musisz jeszcze sporo km nakręcić.

 

Sam jestes smieszny. To co sie tak podniecasz swoim Bluetooth'em skoro w grupie gestow uzywasz.

 

A co do GS'a... kazdy jezdzi na czym lubi... wydaje ci sie, ze lepszy jestes, bo turlasz sie innym motocyklem? :bigrazz:

 

http://allegro.pl/interkom-intercom-motocyklowy-skuter-cd-mp3-i1552712029.html

Macie opinie na temat tego ?. Nie będę wydawał dużj kasy bo aż tak mi nie jest potrzebne a potrzebuje rozmwaiać z plecaczkiem. Używał ktoś tego modelu ?

 

Wyglada i kosztuje podobnie do Tronic'a... tyle warte ile kosztuje. Nie ma zadnej redukcji szumow, przez co rozmawiac mozna do max 80km/h i to tylko gdy nie wieje.

 

No i te sluchawki... bardzo gniota w uszy, zeby jakos normalnie tego uzywac musialbys zmienic glosniki na plaskie.

 

Nie nastawiaj sie na rewelacje, ale przy manewrowaniu i wolniejszej jezdzie da sie pogadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny zestaw kupiony w Lidlu i o dziwo do 120 rozmawialiśmy bez problemu. Faktycznie słuchawka trochę dokucza w uchu i na twarzy odciska się pręcik od mikrofonu. Jednak jakość do ceny ok.

Faktycznie łatwo system zmodyfikować wstawiając na stałe słuchawki płaskie w kask i mikrofon bez pałąka.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kask Agv K3 wiec w nim miejsce jest na mikrofon. Wiadomo nie spodziewam się dużo tylko żeby to działało przy 80 to nie było by źle przecież jak będę jechał szybko to i tak nie miał bym czasu na rozmowę

Monter a to w lidlu była promocja czy przypadek że pojawiło się to tam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zestaw BT2 Midlanda, i jestem bardziej niż zadowolony. Ma trzy kanały łączności: telefon, interkom i multimedia.

Dzwięk oczywiście stereo, wspiera A2DP.

W telefonie zainstalowałem sobie papugę (soft GPS), odbiornik GPS mam osobno (żeby tak baterii telefonu nie zżerało), da się np. w kieszeń wsadzić. Dzięki takiemu rozwiązaniu mam właściwie wszystko, co potrzebne: papugę, telefon, interkom. Dodatkowo zamierzam podłączyć CB na kanał multimediów. Na moto i tak muzyki nie słucham, mogłoby mnie rozkojarzyć i nie byłoby to dla mnie bezpieczne. I tak czasem zdarza mi się zamyśllić, co całkiem dobre (dla jazdy, oczywiście) też nie jest :banghead:

Jak dla mnie to taki własnie zestaw spełnia wszystko, czego oczekiwałem od "gadaczki" w kasku - i żadne kable się nie plączą. Telefon z GPSem w jednej kieszeni, odbiornik GPS w innej, a cały interkom przyczepiony do kasku. Tanio nie jest, ale zdecydowanie polecam :lalag:

Jedyna wada BT2 - nie gada ze wszystkimi telefonami na rynku, przed zakupem (telefonu) trzeba sprawdzić, czy się sparują bez przeszkód. Ja kupowałem telefon (nokia E51) _DO_ BT2, więc przebierałem modele, które nie chciały działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam w kasku miejsce na słuchawki . Co jakiś czas to się pojawia.

Ale taka jedna rzecz mnie ujęła. Gdy tylko usłyszałem plecaczek poczułem się jak nagi w tłumie. Przyzwyczaiłem się ale jednak wolę szum...szum ciszy.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Chciałbym się dowiedzieć czy któryś z kolegów ma interkom(SRC) dedykowany specjalnie do kasków Schuberth C3 montowany w kołnierzu kasku i jak się to urządzenie sprawuje ?

Planuję zakup ale wolę być pewny, bo cena jest trochę miażdżąca. Myślałem również nad zakupem Scala Rider G4 ale do końca nie wiem czy nie będzie przeszkadzało trochę umiejscowienie mechanizmu podnoszenia/opuszczania wizjera w C3.

 

Pozdrawiam,

 

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

System SRC dedykowany do C3 jest genialny. Przede wszystkim nic nie wystaje poza obrys kasku jak to mam miejsce w innych bluetooth'ach. Zestaw działa rewelacyjnie, można idealnie dopasować położenie słuchawek do uszu. Długo wystarcza bateria, wbudowane radio FM z paięcią 6 stacji, MP3, bluetooth, łatwość obsługi nawet w rękawiczkach.

Uważam, że cena adekwatna do jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam! czy ktoś może mi podać jaki interkom kupić abym mógł rozmawiać z pasażerem. Zapewne używacie coś takiego i macie wyrobione zdanie co do urządzeń za pomocą, których można rozmawiać. Znalazłem przed chwilą coś takiego http://allegro.pl/super-plaski-interkom-motocyklowy-louis-naklejki-i1698038325.html. Dzięki za pomoc :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System SRC dedykowany do C3 jest genialny. Przede wszystkim nic nie wystaje poza obrys kasku jak to mam miejsce w innych bluetooth'ach. Zestaw działa rewelacyjnie, można idealnie dopasować położenie słuchawek do uszu. Długo wystarcza bateria, wbudowane radio FM z paięcią 6 stacji, MP3, bluetooth, łatwość obsługi nawet w rękawiczkach.

Uważam, że cena adekwatna do jakości.

... i nic nie słychać. jak już, to najtańszy kabelek. Przynajmniej, spełni swoje zadanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...