Skocz do zawartości

Intercom, interkom motocyklowy


Gość krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale drożyzna panie... Nie lepiej kupić PMR-ki i przerobić??

Niby tak, ale znajdź mi dobrą PMR'kę i zestaw słuchawki+mikrofon do kasku :)

Słuchawki chcę, aby były już na stałe...

 

Słyszałem, że przy PMR'kach jest funkcja VOX, która podczas jazdy działa niestety cały czas... :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka B@rtek !

 

Albrecht jest duzo lepszy ! O ile dobrze pamietam nie ten, tylko inny model. Jezeli masz tydzien czasu ( bo tyle bede potrzebowal aby sie dokladnie dowiedziec ) to sprobuje sie dokladniej dowiedziec.

 

Referencje;

 

Docent ktory szkoli nauczyciekli jazdy robiacych uprawnienia na szkolenie klasy A. mam nadzieje, ze Ci to wystarczy.

 

:icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka B@rtek !

 

Albrecht jest duzo lepszy ! O ile dobrze pamietam nie ten, tylko inny model. Jezeli masz tydzien czasu ( bo tyle bede potrzebowal aby sie dokladnie dowiedziec ) to sprobuje sie dokladniej dowiedziec.

 

Referencje;

 

Docent ktory szkoli nauczyciekli jazdy robiacych uprawnienia na szkolenie klasy A. mam nadzieje, ze Ci to wystarczy.

 

:bigrazz:

 

Witam :biggrin:

 

Na razie mi się z tym nie spieszy, bo mam inne wydatki, ale chcę się dowiedzieć co później kupić :bigrazz:

 

Znalazłem jeszcze takie coś:

http://www.topcom.net/fiche.asp?style=comm...7xls45&groep=54

 

Igor ma taki zestaw... napisałem do niego jak się sprawuje :wink:

Cena za komplet dla 2 osób ok. 260zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wlozysz sobie ta mini sluchaweczke w ucho to po ktotkim czasie przekonasz sie jakie sa " wygodne " chyba, ze nie masz juz " cnotliwych " uszow :icon_rolleyes:

 

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I kupiłem jednak zestaw TopCom'a 6800+ Motor Pack :banghead:

 

Miałem drobne problemy z montażem, bo kable są bardzo długie i nie mogłem ich upchnąć w kasku :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nolan 102 plus N com bluetooth :icon_mrgreen: chyba najmadrzejsze rozwiazanie tylko cena :icon_razz:

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nolan 102 plus N com bluetooth :D chyba najmadrzejsze rozwiazanie tylko cena :clap:

Tylko nie będę kupował nowego kasku dla interkomu :biggrin:

Ale fakt kask i sam N com prezentuje się świetnie i tak też niby działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze marzyłem by mieć interkom.

Miałem dwa interkomy z słuchawkami mocowanymi do uszu, totalna poraszka, po godzinnej jeździe uszy odpadają, słaba słyszalność przy większych prędkościach, ogólnie nic nie warte gadżety.

Teraz używam kasków Nolana z zestawem Bluetooth, rewelacja, uszy nie bolą bo nic w nich nie ma :) , kabelków brak, słyszalność super, można normalnie rozmawiać, testowałem przy 160 km/h i było ok. Niby droga zabawka, jednak, to jedna z niewielu, która się naprawdę sprawdza.

 

Pozdrawiam

Januszm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejnym moim kaskiem, będzie pewnie Nolan N84 i dla plecaczka taki sam to sobie sprawię N-Com'a Bluetooth :icon_mrgreen:

 

Na razie HJC FG-14 + TopCom 6800+ Motor Pack :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siema

 

Mój ojciec poszukuje interkomu motocyklowego i znalazł taki http://moto.allegro.pl/item229825211__inte...otocyklowy.html

Czy ktoś może taki użytkuje i może się wypowiedzieć??? Nie wiem czy to dobrze działa, i jak jest z awaryjnością. Mile widziane wszelkie opinie :icon_mrgreen:

 

Odpowiem Ci: działa do 60 km/h jak masz dużo cierpliwości. Nie zawracaj sobie tym głowy!

 

Pozdrawiam

Tryk

Edytowane przez Trykacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziala do 80:P ale niemam tych gombeczek na mikrofony, z nimi jest podobno duzo lepiej... moim zdaniem wystarczy:) ale troche drogi, ja mam taki ze sluchawkami dousznymi, generalnie zadna rewela ale na wypady z plecaczkiem na spokojnie calkiem przyjemna sprawa

Edytowane przez YAGO

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem za 70-80zl zestaw PMR, wmontowałem słuchawki + mikrofon i da się gadać tak do 90-100 km. I jest pomiędzy motocyklami!

 

Trzeba tylko polutować gniazdka, wtyczki i to wszystko zainstalować - ale to pikuś!

 

Pozdro.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem tol dziadostwo z 5 lat temu - i uzyłem ze 3 razy - dla mnie LIPA. Przy takiej predkości do jakiej to działa to spokojnie mozesz gadac przez kaski otwierajac szybki.

 

 

pzdr

 

Ja kupiłem za 70-80zl zestaw PMR, wmontowałem słuchawki + mikrofon i da się gadać tak do 90-100 km. I jest pomiędzy motocyklami!

 

Trzeba tylko polutować gniazdka, wtyczki i to wszystko zainstalować - ale to pikuś!

 

Pozdro.

 

zapodaj linka co to kupiłeś?? Na jaką odległosć mozesz gadać na moto, ile ci wytrzymja bateryjki.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem tol dziadostwo z 5 lat temu - i uzyłem ze 3 razy - dla mnie LIPA. Przy takiej predkości do jakiej to działa to spokojnie mozesz gadac przez kaski otwierajac szybki.

pzdr

zapodaj linka co to kupiłeś?? Na jaką odległosć mozesz gadać na moto, ile ci wytrzymja bateryjki.

 

pzdr

 

Nazywa się toto Magnum, kupiłem na ebayu (polskim), działa tak do kilometra na płaskim, w górach, czy zakrętach mniej. Działa cały dzień - znaczy jak się jedzie, najdłuższa traska to chyba było z 6 godzin, i tak sobie można pogadywać. Musiałem je lekko poprawić - znaczy wyprowadzić przycisk PTT na rękawicę, ale to nie było trudne. No i dobre słuchawki w kasku to podstawa. Ja chodzę na targowisko cotygodniowe i zawsze można znaleźć dobre słuchawki HI-FI co ktoś z reichu przytargał, ale połamane, bez wtyczek, itp. Wypruwa się słuchawki i jest git. No i zapomnij o VOX itp. - o ile system nie jest cyfrowy z automatycznym pomiarem szumów otoczenia to nie ma szans zadziałać. Po prostu trzeba przełącznik PTT wyprowadzić na kierownicę, lub rękawicę (ja wolę rekawice, bo mogę z moto zejść nie odpinając żadnych kabelków).

 

A tu przykład PMR:

http://cgi.ebay.pl/KrotkofalowkI-PMR-AUDIO...1QQcmdZViewItem

 

Pozdro.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...