Skocz do zawartości

Intercom, interkom motocyklowy


Gość krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Buba6, nie zgodze sie z Toba, ze pow.60 km/h nie ma sensu imterkom. Ja posiadam i spokojnie mozna rozmawiac nawet przy predkosciach powyzej 100 km/h. Wic polega na dobrych sluchawkach (ja wmontowalem duze do wewn. kasku, a mam otwarty), to raz, a dwa - KONIECZNE jest by mikrofon mial gabke wiatrochlonna. Inaczej faktycznie pupa :) Poza tym, mam do interkomu podlaczone radio oraz nawigacje. Wiec interkom to nie tylko lacznosc pokladowa. Oczywiscie wykorzystuje go i do gaworzenia podczas jazdy z moim Plecaczkiem, Ania :)

 

Posiadam Intercom (nazwy teraz nie pamiętam) z wiatrochłonną gąbką na mikrofonie i dużą słuchawką i wszystko jest do bani powyżej 60 Km/h.

A sprawa chyba rozchodzi się o kask, bo posiadam kask marki TORNADO, w którym w środku szaleje istne tornado i mikrofon łapie ten wiaterek i podaje na słuchawkę do plecaczka i odwrotnie.

Efekt jest taki, że jak zaczyna wiać w kasku to robi się jeden wielki szum w głośniczku i rozmowy nijak nie można zrozumieć.

Czyli chcąc używać intercomu trzeba mieć kaski w których nie wieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz opisać dokładnie to użądzenie ?chodzi o takie jak na egzaminie na prawko? Można utrzymywać kontakt z kilkoma użytkownikami na raz czy tylko z jednym ? Jak możesz to opisz to dokładniej i koszty też opisz ;), z góry dzieki . pozdro

 

hmm, nie wiem co tam wkładają na egzaminach, ale domyślam się że właśnie PMR. Jest to zwykły radiotelefon, urządzenie krótkofalarskie pracujące w przedziale 466 MHz bodajże, dopuszczalna moc nadajnika to 0,5 W, chyba że zrobisz sobie troszkę inaczej :icon_twisted: wtedy i zasięg Ci troszkę skoczy, małe poręczne, na pewno znajdzie się na nie miejsce w kieszonce.

 

Co do rozmów, to prowadzi się je jak na zwykłym CB radiu, czyli to co nadajesz jest słyszalne przez wszystkie odbiorniki odbierające na danym paśmie. W razie potrzeby przełączasz się na inny kanał i rozmawiasz tylko ze swoim rozmówcą.

 

Koszt najtańszego Walkie-talkie (dziecięcego) to 30 zł, profesjonalne PMR, nadające się do zastosowań motocyklowych to jakieś 200 zl na komplet. Urządzenie koniecznie musi być wyposażona w funkcję VOX - uruchamianie głosem, po dołączeniu zestawu słuchawka + mikrofon jadąc motocyklem włączamy ją głośniej mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preedom i to można kupić w sklepach motocyklowych czy jakiś specjalisycznych tylko ?I jeszcze jedno pyt. Czy istnieje możliwość rozmowy przez to Walkie-talkie z CBradiowcami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz je w sklepach z CB radiami i osprzętem radiowym.

 

Niestety rozmowa z Mobilkami nie jest możliwa, ponieważ urządzenia te pracują na innych częstotliwościach.

 

Zainteresuj się tym tematem:

http://forum.motocyklistow.pl/Radio-FRS-t67481.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt najtańszego Walkie-talkie (dziecięcego) to 30 zł, profesjonalne PMR, nadające się do zastosowań motocyklowych to jakieś 200 zl na komplet. Urządzenie koniecznie musi być wyposażona w funkcję VOX - uruchamianie głosem, po dołączeniu zestawu słuchawka + mikrofon jadąc motocyklem włączamy ją głośniej mówiąc.

 

I to byloby nie glupie bo nie tylk oz plecaczkiem mozesz pogadac ale i z kims jadacym na innym moto.

A mozesz podac przyklady takiego sprzeta ale dobrej jakosci?

I jeszcze jedno... jak montowac mikrofon w kaskach typu szczekowce?

Belgu1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozmów, to prowadzi się je jak na zwykłym CB radiu, czyli to co nadajesz jest słyszalne przez wszystkie odbiorniki odbierające na danym paśmie. W razie potrzeby przełączasz się na inny kanał i rozmawiasz tylko ze swoim rozmówcą.

 

Koszt najtańszego Walkie-talkie (dziecięcego) to 30 zł, profesjonalne PMR, nadające się do zastosowań motocyklowych to jakieś 200 zl na komplet. Urządzenie koniecznie musi być wyposażona w funkcję VOX - uruchamianie głosem, po dołączeniu zestawu słuchawka + mikrofon jadąc motocyklem włączamy ją głośniej mówiąc.

 

Nic ci nie da funkcja VOX (uruchamianie głosem), no chyba, że masz cicho jak jedziesz na moto.

Z reguły jest tak głośno, że w obu krótkofalówkach jednocześnie się włącza VOX na skutek zewnętrznego hałasu i wtedy nic nie działa.

Udało by się to może przy wyciszonym kasku i zastosowaniu krótkofalówek MIDLAND z dodatkowymi słuchawkami z mikrofonem. Do tego mają one jeszcze dwa poziomy natężenia dzwięku przy którym się uruchamia funkcja VOX.

To mogło by się udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej chwili bawię się jakimś "no name", robie testy z zaprzyjaźnionym krótkofalowcem i musze przyznać, że i jakość i zasięg są na zadowalającym poziomie, tzn. nadaje się do zast, motocyklowych. Idąc takim rozumowaniem, PMR z droższej półki będzie miał jeszcze lepsze parametry. Interesując się tym tematem słyszałem dużo dobrego o INTEKach, jest to przodująca firma w produkcji krótkofalówek, trzyma parametry, ma świadectwo homologacji.

 

http://allegro.pl/item168526179_intek_pmr_...esjonalny_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto z was uż?wa do tych zastosowań laryngofonu ? Działa toto ?

 

Jeśli u czołgistów się sprawdza to na moto tym bardziej :)

 

Dobra... a mozna to wogole kupic? Ile mogloby to kosztowac

i jaka jest tego jakosc? Moze trzeba by bylo to przetestowac?

Belgu1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - interkom. Też się zastanawiam nad tym bajerem. W końcu wypadałoby z Plecaczkiem czasem porozmawiać :icon_twisted:

 

Chyba jednak decydowałbym się na laryngofon zamiast mikrofonu z Voxem.

Z tego co zobaczyłem w necie, są one dostępne w zestawach (lub do zestawów) dla motocyklistów.

Wypatrzyłem dwa które mnie zaciekawiły:

- droższy - http://www.interkomy.pl/?category=start

- jakiś tani zestaw (ale niejasne, czy go już sprzedają?)-

http://www.motorower.com.pl/mototxt/interlar.html

http://www.motorower.com.pl/cenyosprzetu.html

Edytowane przez Globi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz jestesmy przy intercomach... to moze powiecie co polecacie do

szczekowcow?

 

 

Do szczekowcow najlepszym chyba rozwiazaniem jest to co robi Nolan: http://ncom.nolan.it/ :)

miedzy innymi dlatego nabylem N102, zeby miec mozliwosc podlaczenia tego ustrojstwa :) , testowali to w ktoryms z zeszlorocznych wydan Motocykla i podobno dziala niezle, jedynym minusem jest tylko cena, nie pamietam dokladnie ile, ale drogie to to bylo.. (sam kask tez do najtanszych nie nalezy) :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P(ięknie) K(*rwa) P(ięknie) ale za jaką kasę? System Nolana jest dość drogi a ten pewnie jeszcze bardziej. Choć nie można mu odmówić funkcjonalności.

Ja wymyśliłem sobie połączenie interkomu z łącznością bliskodystansową :notworthy:. Kupiłem w MediaMarkcie dwa zestawy PMR TwinTalker 6800+ Motor Pack. W zestawie, oprócz 1 szt. łokitoki, jest zestaw płaskie słuchawki + mikrofon do zamontowania w kasku, przycisk PTT, ładowarki (230 i 12 V) i różne przewody. Zestaw kosztował ok. 160 PLN. Jeszcze tego nie testowałem ale jeden zestaw siedzi już w kasku integralnym i mam koncepcję zainstalowania okablowania do PTT na moto.

pzdr

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...