Skocz do zawartości

Intercom, interkom motocyklowy


Gość krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to bardzo ambitny zamiar. Ciekawe jak chcesz zrealizowac bezprzewodowosc? Na bluetooth? Bo czegos takiego (z centralka bezprzewodowa) nie ma. Wyszloby tyle samo co skomputeryzowany vox, ktory dostosowywuje sile glosu do halasu zewnetrzego, a jest prostszy w uzyciu.

Z prywatnego doswiadczenia:

Jezdzimy w 2 motory, wiec chce sie pogadac, ale jestemy normalni ludzi (czyt. nie stac nas na wynalazki po 200 euro za system), wiec kupilem radyjka PMR za 80 zl. Probowalem VOX, ale powyzej 70-80km wlacza sie na stale, i zadna regulacja nie pomaga. Wiec trzeba wstawic kabelek. Wiekszosc pisze "przelacznik PTT na kierownicy" ale wg mnie jest to zle rozwiazanie, bo jak chcesz zsiasc z motory to musialbys sie z kabelka odpinac, a to jest upierdliwe. Wiec wszylem maly przelacznik w taka pochewke z materialu na palec wskazujacy, ktora zakladam na rekawice, i w trakcie jazdy moge wlaczac sciskajac wskazujacy z kciukiem pod manetka. Jak zsiadam to mam wszystko na sobie i problemu ni ma. Dorobilem extra gniazdko w PMR na kabelek do przelacznika PTT i puszczam kabel wewnatrz rekawa kurtki. Chodzi bez problemu.

Inna sprawa to podlaczenie kasku do PMR - i znowu, albo rozwiazania bluetooth za bajonska kase, albo kabelek. Kabelek dziala spoko.

 

tak wogole, to kabelki sa dobrym rozwiazaniem, bo jezdzi sie we 2 motory na ogol na dluzsze trasy, a nie do miasta, wiec jak sie raz czlowiek uzbroi na trase, to jedzie az do konca i jest git.

 

No to tyle prywatnych doswiadczen.

 

Aha! Mikrofony trzeba montowac w kasku jak najblizej ust, bo przy wyzszych predkosciach (pow 120) zaczyna byc cienko ze slyszalnoscia

 

POwodzenia z projektem - jak ci sie uda to daj znac jak to zrobiles (osobiscie watpie ze ci sie uda zmiescic w normalnych (powiedzmy do 200 zl za komplet) kosztach.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój plan nie różni się mocno od twojego. Wystarczy lekka przebudowa właśnie radyjka PMR, z kabla do słuchawek nie chcę rezygnować, bo cóż za problem z powieszeniem sobie tego na szyi i włożeniu słuchawki do ucha? Gorzej, gdy trzeba zwiększać głośność, łączyć się kablem z plecaczkiem, podłączać się przy wsiadaniu itp. Moje rozwiązanie to eliminuje, PTT, głośność i włącznik masz na kierownicy.

 

Dzieki za rady. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wyważać otwarte drzwi? Na rynku jest dostępna PMRka Topcom 6800+ MotorPack. Kosztuje ok. 130 zł. W zestawie jest uzbrojenie do kasku (dwie płaskie słuchawki na rzepach do przyczepienia wewnątrz a nie wkładane do ucha + mikrofon),,komplet przewodów, PTT na kierownicę, ładowarki (230 i 12 V).

Działanie sprawdzone w trasie. W integralu z zamkniętą szybą jest ok, w jecie trocę gorzej, bo wieje na mikrofon ale ogólnie bardzo przydatne ustrojstwo.

Można to tak zaadaptować, żeby się podpinać jedną wtyczką wsiadając na motocykl. Nie jest to upierdliwe.

pzdr

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, wszystko cacy, ale żeby mi się lepiej spało - jak dokładnie jest to rozwiązane? Znaczy gdzie jest radio? za pazuchą? przyczepione gdzieś na motocyklu? Jak idą kable do przełącznika/słuchawek? Gdzie i jak jest zamocowany przełącznik?

 

Adam - może więcej szczegółów jak chcesz rozwiązać bezprzewodowość zmiany głosu, itp? Bo mi sie to wydaje 1. niepotrzeben, 2. nierealne.

 

Bo ja kombinowałem, kombinowałem i to co wymyśliłem powyżej najbardziej mi odpowiada. Głowne kwestie - jeżlei PMR jest n amotocyklu, to ptzy każdym zsiadaniu musisz odczepiać kabelek od słuchawek, ale przełącznik zostaje. A jeżeli masz PMR za pazuchą, to przy każdym zsiadaniu musisz odczepić kabelek od przełącznika. W moim rozwiązaniu cały system nosisz na sobie i kłopotu nie ma....

 

Dzięki za info chłopaki!

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, wszystko cacy, ale żeby mi się lepiej spało - jak dokładnie jest to rozwiązane? Znaczy gdzie jest radio? za pazuchą? przyczepione gdzieś na motocyklu? Jak idą kable do przełącznika/słuchawek? Gdzie i jak jest zamocowany przełącznik?

 

Radio w wewnętrznej kieszeni kurtki. Do radia jest wpięty fabryczny przewód z rozgałęzieniem na dwa: do kasku i do PTT. Każdy z tych dwóch przewodów jest zakończony końcówką mniej więcej typu PS 2 (jak mysza do komputera). Zestaw na stałe zamontowany w kasku ma ok. 0,5 m przewodu z odpowiednią końcówką (zakładasz kask ipodpinasz się do przewodu od radia). PTT zamontowany jest (na fabrycznyej obejmie z rzepem) na lewej manetce. Od niego zrobiłem przedłużenie i spiralną rozciągliwą końcówkę przewodu mam przy kanapie w okolicy jajek. Wsiadam na sprzęt i podpinam się do przewodu. Na opakowaniu producent pokazuje, żeby przewód do PTT wypuścić przez lewy rękaw.

Teraz jasne, będziesz mógł spać :crossy:? Jeżeli nie to zajrzyj do najbliższego MediaMarktu albo na stronę Topcoma. Tam są zdjęcia.

pzdr

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam, to ja zostaję przy swoim. Czyli co by nie było, jak chcesz zsiąść z motoru (chociażby po mapę w kuferku, czy co) to musisz kabelki odpinać. Ja noszę cały system na sobie i nie muszę nic wypinać.

To w takim razie nihil novi sub sole :biggrin: i zostaję przy swoim patencie.

 

Pozdro.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa propozycja na Bluetooth - niestety w miare droga (150 EURO) http://www.lerepairedesmotards.com/essais/...rtooth-moto.htm ( ewentualnie strona w jez angielskim http://www.supertooth.fr/EN/default.htm )

 

Wg informacji na stronie:

= zasieg intercomu gwarantowany przez producenta 100 m (w testach 200 m)

= bluetooth do telefonu

= slyszalnosc spada powyzej 100 km/h

 

Moze komus sie przyda...

 

Pozdrawiam

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oczytałem się na necie o różnych interkomach i zdecydowałem się jednak na zestaw PMR TOPCOM-a 6800+Motorpack,dużo ludzi go zachwalało. Zrobi się troszkę cieplej przetestuję go.Cena jest nie wygórowana ,jakościowo nie wygląda najgorzej,jedyne co ,to mógłby być troszeczkę mniejszy.

Ciekawe jak się sprawdzi w kasku pólotwartym, i czy funkcja VOX da radę czy trzeba używać przycisku umieszczonego w zestawie.

Witam

Slaczek jakie sa twoej wrażenia z jazdy, bo też szukam interkomu dla siebie i plecaczka

 

A tak przy okazji na allego jest duża ilość interkomu TRONIC H3050 - używa go ktoś, jak ze słyszalnością i funkcjonalnością NAPISZCIE i ew. co polecacie jeśłi chodzi o komplet dla dwóch osób na motocyklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie! jeżeli chodzi o vox, to nie ma szans. Powyżej 80 jest włączony na stałe. Są interkomy z układami monitorowania szumu przez mikrofon i automatycznie dostrajającymi poziom vox i głośności, ale to są już poważne pieniądze. Takie tam za 200 euro na kask......

 

To ja wolę przycisk i tą kasę na paliwo wydać :icon_mrgreen: no chyba że się ma bogatych wujów.....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Slaczek jakie sa twoej wrażenia z jazdy, bo też szukam interkomu dla siebie i plecaczka

 

 

Szczerze mówiąc odkąd go kupiłem nie miałem okazji go sprawdzić, okazało sie ,że będzie nas troje i mój plecaczek narazie nie może ze mną jeździć :) , na moto bójam teraz sam, a cały zestaw powendrował do szafy.

 

Ale kupiłem w końcu nowy kask Nolan N41 i próbuję znaleść najbardziej optymalne miejsce na słuchawki i mikrofon ,aby było dobrze słychać i nie gniotło ,jedyne takie miejsce w tym kasku to podyszkipoliczkoew ,słuchawki trochę przysłonięte ale myślę że będzie coś słychać!

 

Radio w wewnętrznej kieszeni kurtki. Do radia jest wpięty fabryczny przewód z rozgałęzieniem na dwa: do kasku i do PTT. Każdy z tych dwóch przewodów jest zakończony końcówką mniej więcej typu PS 2 (jak mysza do komputera). Zestaw na stałe zamontowany w kasku ma ok. 0,5 m przewodu z odpowiednią końcówką (zakładasz kask ipodpinasz się do przewodu od radia). PTT zamontowany jest (na fabrycznyej obejmie z rzepem) na lewej manetce. Od niego zrobiłem przedłużenie i spiralną rozciągliwą końcówkę przewodu mam przy kanapie w okolicy jajek. Wsiadam na sprzęt i podpinam się do przewodu. Na opakowaniu producent pokazuje, żeby przewód do PTT wypuścić przez lewy rękaw.

Teraz jasne, będziesz mógł spać :crossy:? Jeżeli nie to zajrzyj do najbliższego MediaMarktu albo na stronę Topcoma. Tam są zdjęcia.

pzdr

 

 

Igor wklej foty jak mocowałeś słuchawki i mikro w kasku ,a tak w ogóle w jakim jeździsz bo N41 raczej nie jest przystosowany do takiego bajera!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Siema

 

Mój ojciec poszukuje interkomu motocyklowego i znalazł taki http://moto.allegro.pl/item229825211__inte...otocyklowy.html

Czy ktoś może taki użytkuje i może się wypowiedzieć??? Nie wiem czy to dobrze działa, i jak jest z awaryjnością. Mile widziane wszelkie opinie :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam :buttrock:

 

Wiem, że tematy o tym już był, ale konkretnie chodzi mi o 2 produkty jakie mają zalety i wady...

 

Przewodowy:

http://www.louis.de/_30772999a6e8cee3c90ce...tnr_gr=10001270

 

Bezprzewodowy:

http://www.louis.de/_30772999a6e8cee3c90ce...tnr_gr=10059150

 

Który, będzie się lepiej sprawował??

 

W przewodowym jest radio, wyjście pod PMR i zewnętrzne źródło dźwięku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...